İbrahim Ünal

Yazar 7,3/10 · 7 Oy · 7 kitap · 17 okunma ·  1 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

1 okur beğendi.
7 puanlama · 4 alıntı
0 haber · 1.207 gösterim
17 okur kitaplarını okudu.
9 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

İbrahim Ünal'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

İbrahim Ünal'ın Biyografisi

1944 yılında Muğla’nın Fethiye kazasına bağlı Seki kasabasında doğdu. 1969 yılında İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsünü bitirdi. Afyon, Nazilli ve Ankara Merkez İmam Hatip Liselerinde Meslek Dersleri öğretmenliği, Nazilli Merkez Ortaokulu ve Ankara Atatürk Lisesinde Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenliği yaptı. Manisa-Demirci İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü, Talim ve Terbiye Kurulu Uzmanlığı, Orta öğretim Genel Müdür Yardımcılığı ile Bakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu. 1992’den Kasım 2000’e kadar Eğitimciler Birliği Vakfı Genel Başkanlığını yürüttü. Çeşitli gazete ve dergilerde makale ve incelemeleri yayımlandı. Türkiye Millî Kültür Vakfının “Televizyonun Millî Kültüre Tesirleri” isimli araştırma yarışmasında ikincilik, Yeni Asya gazetesinin “Cumhuriyet Devrinde Millî Eğitim” ve “Dünyada ve Türkiye’de IrkÇılık” konularında aÇtığı inceleme yarışmalarınca birincilikler kazandı. “Kitap Tiryakiliği,” “Çevre İslâm ve İnsan” ile “Çocuk ve Biz” isimli üÇ kitabı daha yayımlandı. Ankara’da yayınını sürdüren Dost FM’de Çocuk eğitimi ve aile üzerine sohbetler yapmaktadır. 1998 yılında emekli olan ünal, evli ve dört Çocuk babasıdır.
Fatmanur Yıldız, bir alıntı ekledi.
12 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Okuma, çok kitapla değil, sindirilen kitapla hedefi bulacaktır.

Kitap Tiryakiliği, İbrahim ÜnalKitap Tiryakiliği, İbrahim Ünal
senem reis, bir alıntı ekledi.
08 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Uzmanlar baba ilgisinin çocuğun zeka gelişini yüzde 15-30 lara varan oranda etkilediğini belirterek çocuklarıyla daha sık beraber olmalarını tavsiye ediyor

Anne Babanın Çocuğa Yaklaşımı, İbrahim Ünal (Sayfa 197)Anne Babanın Çocuğa Yaklaşımı, İbrahim Ünal (Sayfa 197)
senem reis, bir alıntı ekledi.
15 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Babaların çocukları için yapabileceği en iyi şey annelerini sevmeleridir.

Anne Babanın Çocuğa Yaklaşımı, İbrahim Ünal (Sayfa 198 - nesil)Anne Babanın Çocuğa Yaklaşımı, İbrahim Ünal (Sayfa 198 - nesil)
MT, bir alıntı ekledi.
18 Kas 2017 · Kitabı okuyor

Efendimiz (sav) in ağız temizliğine verdiği önem
Sevgili Peygamberimizin (sav) aşırı görülebilecek derecede ağız temizliği yaptığı bir gerçektir. Abdest alırken, namaz için evden çıkarken, eve her girişinde, herhangi bir sebeple gece uyandığı zaman bile dişlerini fırçalardı. "Ben dişlerimi o kadar misvaklarım ki (bazen) ön dişlerim sökülecek diye korkarım." ¹ buyuran Peygamberimiz, Cebrail in her gelişinde misvak tavsiye etmesi karşısında, farz kılınacağından korktuğunu ifade etmektedir.

Kuran ve Sünnet Işığında Görgü, İbrahim Ünal (Sayfa 28 - Sim Yayıncılık, 1-İbn-i Mace, Taharet, 7.)Kuran ve Sünnet Işığında Görgü, İbrahim Ünal (Sayfa 28 - Sim Yayıncılık, 1-İbn-i Mace, Taharet, 7.)

İbrahim Ünal ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.