1000Kitap Logosu
İbrahim Ünal

İbrahim Ünal

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.2
15 Kişi
66
Okunma
1
Beğeni
1.484
Gösterim
Unvan
Öğretmen,yazar,radyo programcısı
Doğum
Muğla, 1944
Yaşamı
1944 yılında Muğla’nın Fethiye kazasına bağlı Seki kasabasında doğdu. 1969 yılında İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsünü bitirdi. Afyon, Nazilli ve Ankara Merkez İmam Hatip Liselerinde Meslek Dersleri öğretmenliği, Nazilli Merkez Ortaokulu ve Ankara Atatürk Lisesinde Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenliği yaptı. Manisa-Demirci İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü, Talim ve Terbiye Kurulu Uzmanlığı, Orta öğretim Genel Müdür Yardımcılığı ile Bakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu. 1992’den Kasım 2000’e kadar Eğitimciler Birliği Vakfı Genel Başkanlığını yürüttü. Çeşitli gazete ve dergilerde makale ve incelemeleri yayımlandı. Türkiye Millî Kültür Vakfının “Televizyonun Millî Kültüre Tesirleri” isimli araştırma yarışmasında ikincilik, Yeni Asya gazetesinin “Cumhuriyet Devrinde Millî Eğitim” ve “Dünyada ve Türkiye’de IrkÇılık” konularında aÇtığı inceleme yarışmalarınca birincilikler kazandı. “Kitap Tiryakiliği,” “Çevre İslâm ve İnsan” ile “Çocuk ve Biz” isimli üÇ kitabı daha yayımlandı. Ankara’da yayınını sürdüren Dost FM’de Çocuk eğitimi ve aile üzerine sohbetler yapmaktadır. 1998 yılında emekli olan ünal, evli ve dört Çocuk babasıdır.
EMRE YAMAN
Kitap Tiryakiliği'ni inceledi.
202 syf.
·
8 günde
·
8/10 puan
Yazar sigara tiryakisi oluyor da kitap tiryakisi neden olmasın düşüncesiyle ele almış kitabı. Bence çokta iyi yapmış. Kitap 5 bölümden oluşuyor. 1.BÖLÜM: Okumanın önemi, önceden neler okurduk, niçin az okuyoruz gibi konulardan oluşuyor. 2.BÖLÜM:Neler ve nasıl okunmalı üstüne yazılarıyla ilgili bölüm. 3.BÖLÜM: Kitap ile ilgili yazılar mevcut. 4.BÖLÜM: Bu bölüm misafir yazarlarla, ilim sahibi insanların düşüncelerine yer verilmiş. Peyami Safa ve Bediüzzaman gibi. 5.BÖLÜM: Kitap ile ilgili söylenmiş onlarca güzel sözden oluşuyor. Dili çok akıcı, konuda kitap olunca su gibi akıp gidiyor. Üslubu ve örnekleriyle kitap sizi kendinden soğutmuyor. Kanıtlamak için bir çok alıntı paylaşılmış. Her bölümün sonunda küçük bir kaynakça, kitabın sonunda ise küçük bir sözlük bulunuyor.
Kitap Tiryakiliği
Okuyacaklarıma Ekle
5
Süleyman Gündoğmus
Kitap Tiryakiliği'ni inceledi.
202 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kitabın ne olduğu hakkında sağlam duruşlarla gelen ve onları savunup okura kabul ettirebilen bir eser olmuş. Kitap okumadan çok kitap okumama üzerinde duran yazar çok yüzeysel çözüm önerileri sunsa da özellikle de kitap okumayan genç yaş gruplarına hitap eden insanı okuma konusunda gaza getiren bir kitap. Tavsiye ederim.
Kitap Tiryakiliği
Okuyacaklarıma Ekle
Mehmet Selim ÖZDEMİR
Kitap Tiryakiliği'ni inceledi.
202 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Yolculuk esnasında otobüslerde içilen Sigaradan esinerek negatif bir durumdan pozitif bir durum sağlamaya çalışılmış güzel bir eserdir. Kitap alışkanlığı kazandırma adına ilk adımlarda okunacak kitaplar Arasında olabilir. Okuma alanıdaki eksiklerimizi diğer milletlerle karşılaştırma yapmanın yanıda ülke içinde de karşılaştırma yapmıştır.
Kitap Tiryakiliği
Okuyacaklarıma Ekle
6