Giriş Yap

İsmail Oğuz

Yazar
5.1
19 Kişi
Unvan
Yazar

İncelemeler

Tümünü Gör
155 syf.
·
2 günde
·
10/10 puan
Öncelikle kitabı yeni nesil bir İnfaz ve Koruma Memuru olarak okuduğumu belirtmeliyim. Bayrampaşa'da yaşanan sıkıntıları halen görev yapan meslek büyüklerimizden hala dinlemekteyiz. Bu kitabın varlığından haber olduğumda hemen okumak istedim ve ilk fırsatta kitaba ulaştım. İsmail Oğuz'un tecrübelerini, anılarını, yaşanmışlıklarını başmemurluk sınavına hazırlanan biri olarak çok önemsedim. Kitap yazma amaçlarından biri de biz yeni nesile oranın tecrübelerini aktarmakmış zaten. Bir İnfaz ve Koruma Başmemurunun kitap yazma düşüncesinde olması bile gerçekten çok değerli bir düşünce. Gençlere, anne-babalara, kendisi kabadayı dese de mafyalara tavsiyelerini de çok değerli buldum. Dili gayet akıcı, içeriği merak uyandırıcıydı. Hayata dönüş operasyonu anlatılsaydı daha iyi olurdu. Kırılma anı orasıydı; çünkü devlet artık tümüyle cezaevlerinde kontrolü bu operasyonla sağlamıştı. İdarecilerin tutumları güvenlik zafiyeti yönünde eleştiri konusu olmuş, bugün biz bunu yaşamıyoruz; lakin memurla uğraşan idareci şikayetlerini işitiyoruz. İnfaz ve Koruma memurunun yaptığı işin güvenlik işi olduğu, emniyet hizmetleri sınıfına alınarak tescillenirse bugün yaşadığımız diğer sıkıntıların da düzeleceğine inanıyorum.
Babalar Koğuşu
5.2/10 · 24 okunma
Reklam
155 syf.
·
32 günde
·
4/10 puan
Babalar Koğuşu/İsmail Oğuz
Ben kitaba 10 üzerinden 4 puan verdim.Bu demek değildir ki kitabı bütünüyle olumsuz bir şekilde eleştireceğim.Asla.Öncelikle redaksiyon yapılmış mı yapılmamış mı belli değil.Kitap içinde yazım hataları var,devrik cümleler.İsmail Oğuz nasıl kaleme aldıysa o şekilde kitap yapılmış.Bu kitaplar ilgimi çekiyor.Farklı hayat hikayeleri okumak insana değişik bir vizyon kazandırıyor.O dönemlerdeki cezaevinin zorluklarını,resimlerden ortaya çıkan çok zor olan yaşama koşullarını anlatıyor.Başgardiyan İsmail Oğuz beyin yaralanmalar dahil Bayrampaşa geçmişini.Bu kitabı daha iyi anlamanız için mesela bir kaç adet cezaevi müzesi gezin Türkiyede.Eminim çok yararı olacaktır.Anlatım olarak çok akıcı değil.Ama konular sürükleyici diyebiliriz.Eski karanlık bir dönemin bir köşesine ışık tutan bir kitap.Okuması kolay.Kolay bitirilebilen.İyi okumalar.
Babalar Koğuşu
5.2/10 · 24 okunma
256 syf.
·
2 günde
·
2/10 puan
İnanılmaz baskı hataları ve kelime hataları dolu bir kitap.Konu güzel fakat anlatım bozukluklarından dolayı sevmedim.Direk nedir yahu el insaf........
Kabadayıların Gizemli Dünyası
4.8/10 · 12 okunma
1 yorumun tümünü gör
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42