1000Kitap Logosu
Jan-Werner Muller

Jan-Werner Muller

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
31 Kişi
74
Okunma
8
Beğeni
818
Gösterim
Unvan
Akademisyen-yazar
Doğum
1970
Yaşamı
1970 Bad Honnef - Almanya doğumlu. Almanya, İngiltere ve ABD’de öğrenim gördü. 1996-2005 arasında Oxford Üniversitesi’nde çalıştı. 2005’ten beri ABD’de Princeton Üniversitesi’nde siyaset teorisi ve düşünce tarihi dersleri veriyor. Was ist Populismus? [Türkçesi: Popülizm Nedir?, çev. Onur Yıldız, İstanbul: İletişim, 2017] adlı kitabı İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.
Memet
Popülizm Nedir?'i inceledi.
125 syf.
·
8 günde
Bu kitabı okuyanlar özellikle modern dünya iktidar sisteminin amacının ne olduğunun tabanının neler isteyip neler aldıklarını okurun önüne serer. İktidar sahipleri ve tabanı için ifşa niteliğindedir. Tehlikeli ve çarpıcı bir kitaptır. İktidar tabanı bunu okumaz Çünkü okurlarsa tehlikenin farkına varırlar. ( radikal sol koalisyon siriza…)
Popülizm Nedir?
Okuyacaklarıma Ekle
1
2
ramazan k.
Popülizm Nedir?'i inceledi.
125 syf.
·
14 günde
·
10/10 puan
bitirince yazacaktım ama bu sabahki tutuklamaları görünce hemen yazmak istedim. ak parti/akp politikalarını, tayyip erdoğan fenomenini anlamak istiyorsanız okuyun. özellikle kitap okuyan ak partililere söylüyorum vicdanınızla şu kısacık kitabı bir okuyun sonra vicdanınızla doğruyu söyleyin. korkmayın. muhteşem bir analiz. yol gösterici bir kitap. (bir blog yazısını hak ediyor.) lütfen okuyun. yazımı değil kitabı :) hamiş: güncelleme yapacağım.
Popülizm Nedir?
Okuyacaklarıma Ekle
3
Mehmet Şentürk
Popülizm Nedir?'i inceledi.
125 syf.
·
4 günde
·
7/10 puan
Kitapta Türkiye ile ilgili de ilginç değerlendirmeler var.
Gelişmiş ülkelerde bile gittikçe yaygınlaşmakta olan populizm ile ilgili alanında uzman birisi tarafından yazılmış, Türkiye ile ilgili de ilginç değerlendirmeler içeren ve günümüzde okunması daha da anlamlı olacak bir kitap. Kitapta Maduro'nun Venezuella'da malların fiyatlarının gittikçe yükselmesi karşısında fiyat artışlarını, dükkanlara jandarma göndererek satıcıları devletçe belirlenen fiyattan satmaya zorlayarak çözmeye çalışması bana nedense başka benzer şeyleri hatırlattı.
Popülizm Nedir?
Okuyacaklarıma Ekle