Janet Fitch

Janet Fitch

Yazar
7.8/10
28 Kişi
·
92
Okunma
·
2
Beğeni
·
953
Gösterim
Adı:
Janet Fitch
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Los Angeles, California, Amerika Birleşik Devletleri, 9 Kasım 1955
Yalnızlık hep var. Buna alışmaya çalış. İçine ne kadar süzülürse, ruhunun alanını o kadar genişletir. Zeki ve duyarlı insan az bulunur bir şeydir, hatta onların sayıları tükendi diyebiliriz. Eğer seni anlayacak birilerini bulmayı beklersen, öldürücü bir hayal kırıklığına uğrarsın.
İçeride güveç ya da köfte kokusu gibi bir koku vardı; zamanın kokusu da böyle olmalıydı: katı ve besleyici...
Janet Fitch
Epsilon Yayınları, 2000
"Eğer seni anlayacak birilerini bulmayı beklersen, öldürücü bir hayal kırıklığına uğrarsın. Yapabileceğin en iyi şey, kendini anlamak, ne istediğini bilmek ve yoluna engeller çıkmasına izin vermemek..."
Yatağıma uzanıp, ilerde nasıl bir kadın olacağımı düşündüm. Daha önce, olası geleceklerim üzerinde pek fazla düşünmemiştim. Balık suyu emnekle , çöl güneşinin öldürücü ışınlarından sakınmak için kendimi kuma gömmekle meşguldüm.
Janet Fitch
Sayfa 148 - Epsilon
Ufukta yangınları seyrediyorum ve bir an önce bana yaklaşmaları,beni kurban etmeleri için dua edıyorum. Bir zamanlar okulda seninle ilgili söylenen her şeyi kanıtladın. Sana en küçük bir ilgi gösteren insana hemen bağlanıyorsun, değil mi?
445 syf.
Astrid annesiyle zaten mükemmel bir hayatı olmayan ve annesinin işlediği cinayet sonrası evlatlık verilen karakter. Zorlu çocukluk ve gençlik yılları, kendi ayaklarının üzerinde durma ve kendi kendine yetme çabası çok güzel kaleme alınmış.
445 syf.
·Puan vermedi
Kitabı sanırım iki yıl kadar önce okumuştum. Konu sorunlu bir anne-kız ilişkisi. Annesini kusursuz bulan ama bir o kadar da etkisi altına girmekten korkan bir kız. Annesi ilginç bir yöntemle cinayet işleyip hapse girince koruyucu ailelerle yaşayan genç kızın yaşadığı olaylar.
445 syf.
·9/10
Bu kitabı arkadaş tavsiyesi ile tesadüfen okudum. Kapak resmine bakınca, insan sıradışı bir aşk romanı okuyacağını sanıyor ama yanılıyor. Kitap, bir anne kız ilişkisindeki yaşanılan problemleri, çalkantıları,kız çocuğunun anneden ne kadar etkilendiğini anlatıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Janet Fitch
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Los Angeles, California, Amerika Birleşik Devletleri, 9 Kasım 1955

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 92 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.