Jill Shalvis

Jill Shalvis

Yazar
7.8/10
592 Kişi
·
1.370
Okunma
·
55
Beğeni
·
5,7bin
Gösterim
Adı:
Jill Shalvis
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri,, 1963
İlk romanını 1999'da yayınladı.Ayrıca Jill Sheldon takma adıyla yazdı .Çok sayıda ödül kazanmıştır : Amerika Romance Yazarlar 'ın İTA Ödülü ,Simply Irresistible Choice Awards, üç Ulusal Readers' ve RT Kitap Kariyer Başarı Ödülü
360 syf.
·5/10 puan
Serinin ilk kitabı olduğu ve devamını okumam gerektiği için okudum. Bir kitap çıtır çerez aşk bile olsa sizde belirli hisler uyandırmalı bence. Oysaki ben tüm kitap boyunca esnedim. O yüzden bence ilk kitap olmamış.
336 syf.
·7/10 puan
Serinin elimde iki kitabı daha var ama devam etmeyi düşünmüyorum. Baktığımda serideki en iyi kitap cidden buydu. Ama yine de benim standartlarıma göre iyi değildi açıkçası. Diğer kitapları daha fazla seveceğimi düşünmüyorum. O yüzden Elle ve Archer’ın hikayesi böyle güzelken seriye veda etmek isterim. Alacaksanız lütfen sadece bu kitabı alın. Seri olmalarının bir mantığını göremedim. Sadece okuduğunuz kitapta bir önceki çiftlerin beraber olduğunu görüyorsunuz. Ama zaten tahmin edersiniz kitapları olduğu için mutlu sonları olacağını. Ben dediğim gibi serinin üç kitabını okudum ve sadece bu kitabını öneriyorum. Ona da lütfen büyük hevesle başlamayın.
360 syf.
·6/10 puan
Kesinlikle ilk kitaptan daha iyiydi. Yine de bu seri bence ortalamanın çok altında. Sayfalar heyecanla akmıyor. Bu seriye gelene kadar okuyacağınız bir çok aşk kitabı var.
64 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu seride okumadığım daha bir sürü kitap varken bunu söylemem belki gariptir ama benim için bu serinin en güzel kitabı; Sırılsıklam Âşık'tır ve bu serinin en güzel çifti de Chloe ve Sawyer'dır. O kadar çok seviyorum ki bu ikiliyi, kitaplarını geleneksel olarak her yaz tekrar okuyorum. Serinin okumadığım kitaplarına bakarken, bu ikili için yazılmış ayrı bir yan kitap olduğunu görünce de ne kadar sevindim tahmin edemezsiniz. Chloe ve Sawyer'e tekrar görecek olmanın heyecanı ile de hemen kitabı okumaya başladım.

Chloe ve Sawyer, birbirlerini tüm kusurlarına ve zıtlıklarına rağmen sevmişti. Seneler sonra bile bu durumun değişmemiş olması çok hoşuma gitti. Yani, evlenmelerine rağmen hâlâ duygularını birbirlerine göstermekte zorlanmaları, hâlâ birçok konuda zıt fikirde olmaları, inatçılıklarından bir şey kaybetmemeleri, sorunlu çocuklukları yüzünden bebekleri konusunda ne yapacaklarını bilememeleri ve bu yüzden zorluklar yaşamaları ama her şeye rağmen bir arada olmaları ve tüm kusurlarına rağmen birbirlerini sevmeye devam etmeleri, tam olarak Chloe ve Sawyer'dan beklediğim şeylerdi. Seneler de geçse, evlenseler de, çocukları da olsa, kendileri gibi olmaktan vazgeçmemeleri de bence çok değerliydi. Bu yüzden kısacık da olsa onları anlatan bir devam kitabı okumuş olmak beni çok mutlu etti.
352 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10 puan
Jill Shalvis, okumayı en sevdiğim yazarlardan biri. Eğlenceli ve sıcacık kitaplar yazıyor ve ne zaman güzel bir kitap okumak istesem, direkt aklıma gelen isim oluyor. Yazdığı güzel hikayeleriyle, beni mutlu edeceğini biliyorum çünkü. Aşk Yağmuru'da beni yanıltmayan ve çok severek okuduğum kitaplarından biri oldu.

Lilah ve Brady çok güzel bir ikiliydi. İlişkilerinin boyutunun fiziksel bir yakınlaşmadan, gerçek bir ilişkiye adım adım ilerlemesi, bazen eğlenceli bazen hüzünlü hâlleri ve arkadaşlarıyla aralarındaki ilişki, hikâyelerini çok severek okumama sebep oldu.

Kitaba dair sevdiğim bir başka şey de yazarın, serinin devamında yazacağı karakterlere dair beni meraklandırması oldu. Jade ve Dell'in hikâyesi için şimdiden sabırsızlanmaya başladım ve en kısa zamanda onların kitabını da okuyacağım.
352 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Sırılsıklam Âşık'la ilk tanışmam, birkaç sene öncesine dayanıyor aslında. Kasabada geçen hikâyeleri çok sevdiğimden bir araştırma yapmaya girişmiş ve Jill Shalvis'in Şanslı Liman serisi ile karşılaşmıştım. Serinin bir sürü kitabı vardı ama benim ilgimi en çok serinin üçüncü kitabı olan Sırılsıklam Âşık çektiğinden ilk onu okumuştum. O zamandan bu yana da geleneksel hâle gelen bir şekilde, her yaz kendisini tekrar okuyorum. Çünkü bu kitabı çok seviyorum.

Bu kitabı benim için bu kadar özel yapan bir sürü sebep var:

1) Chloe ve Sawyer'ın, tüm kusurlarına ve zıtlıklarına rağmen birbirlerini sevmeleri ve bu kadar samimi ve etkileyici bir ilişkiye sahip olmaları.

2) Chloe'nin, kendisi gibi olursa sevilmeyeceğini sanmasına rağmen olduğu gibi olmaktan vazgeçmemesi.

3) Chloe'nin, kardeşleriyle arasındaki ilişkinin güzelliği.

4) Sawyer'in, bu kadar sevimli bir polis olması.

5) Chloe ve Sawyer'in, arkadaşlarıyla arasındaki diyalogların komikliği.

6) Kitabın, kasaba sıcaklığını sonuna kadar hissettirmesi.

Bu saydıklarım sebeplerden birkaçı ama ne yazsam, bu kitaba olan hislerimi tam olarak anlatamam zaten. Zira bu kitabın yeri, benim için apayrı.

1. okuma: Ağustos 2017
2. okuma: Nisan 2018
3. okuma: Ağustos 2019
4. okuma: 7 Ağustos 2020

Yazarın biyografisi

Adı:
Jill Shalvis
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri,, 1963
İlk romanını 1999'da yayınladı.Ayrıca Jill Sheldon takma adıyla yazdı .Çok sayıda ödül kazanmıştır : Amerika Romance Yazarlar 'ın İTA Ödülü ,Simply Irresistible Choice Awards, üç Ulusal Readers' ve RT Kitap Kariyer Başarı Ödülü

Yazar istatistikleri

  • 55 okur beğendi.
  • 1.370 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 523 okur okuyacak.
  • 9 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları