Küçük Tatlı Heyecan Lucky Harbor Serisi 2

7,9/10  (14 Oy) · 
37 okunma  · 
11 beğeni  · 
985 gösterim
Hayal kırıklığı, yeni başlangıçlar için yeşeren umutlar, eğlence, heyecan ve aşk bu kasabada sizleri bekliyor...

Tara'nın, küçük sahil kasabası Şanslı Liman'a bir daha adım atmamak için binlerce iyi nedeni vardır. Ancak annesinin ölümü ve kız kardeşleriyle ona miras kalan otel yüzünden yıllar sonra aynı yere dönmek zorunda kalır. Oteli işletmeye karar verdiklerinde, işleri yoluna koyana kadar orada kalıp, sonra arkasına bile bakmadan uzaklaşacağına dair kendine söz verir. Ancak geçmişte bıraktığını düşündüğü bir aşk ve bu aşkın gölgesinde kalmış bir sır, yeniden Tara'nın karşısına çıkar ve onu, hayatını sonsuza dek değiştirebilecek bir karar vermek zorunda bırakır.

"Jill Shalvis kesinlikle farklı bir üsluba sahip. Daha iyisi zor bulunur."
Suzanne Forster
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  325
 • ISBN:
  9786055092917
 • Orijinal Adı:
  The Sweetest Thing
 • Çeviri:
  Nur Çakmakkaya
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Tuğçe Gökalp 
21 Tem 02:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

kız kardeşlerden Tara’nın yaşadığı olayları , sevdiği adam Ford ile yaşadığı birlikteliği ,kız kardeşleri arasında ki ilişkiyi ,otelın gelişim sürecini okudum .Ve Tara’yı bir sürpriz beklemekte .Ne olduğunu açıklayıp, okumayan kişilerin hevesını kaçırmak istemıyorum .

Seda Köktürk 
27 May 2016 · Kitabı okudu · 6 günde

Hikayemiz çok yakın geçmişte, Şanslı Liman adında bir sahil kasabasında geçiyor. Çok sıcak kanlı insanların olduğu bu yerde en çok dikkati çeken dedikodu yapmayı çok sevdikleri ama bunu öyle sevimli yapıyorlar ki sizi gerçekten eğlendiriyorlar.
Şanslı Liman serisi olarak üç kitaptan ikincisi Küçük Tatli Heyecan. Tara'nın ailesinden kalan oteli işletmelerine yardım etmek için kardeşleri Maddie ve benim en sevdiğim karakter olan Chloe'nin yanına 17 yılın ardından dönmesiyle başlıyor. Aslında yardım birazda bahanedir. Unutamadığı gençlik aşkı Ford geri dönmesinin en büyük nedenidir.
İçinde biraz hüzün bolca eğlence içeriyor ve yazar samimi, espirili anlatımıyla beni bu sevimli aileye bağladı.

Meryem Özalp 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Tara ve Ford.. bu serinin en cok merak ettgim ikilisydi ve gercktn merak ettigime degdi. Kitap cok guzeldi. 17 yasinda yaptiklari bi hatadn sonra yollari ayrilan ikili 17 yil sonra tekrar karsilasyrlar. Tara ne kadr dirense de gitmek istese de hem kardeslerine olan bagliligi hem de Ford'un tekrar aklini karistrmasi onu kasabada tutyr. Kitabi begendm. Ford ve Logan'in atismalari gercktn komkti. Dedikodu kazani tezeler de komikti. Cerezlik bir seri kendini okuttryr tavsiye edilir.

Kitaptan 15 Alıntı

"Paranı ikiye katlamanın en kısa yolu, desteyi ikiye katlayıp cebine geri koymaktır."

Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 193 - Nemesis Kitap)Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 193 - Nemesis Kitap)

"... O zaman bir karar verdin. Senin için doğru olan karar buydu. Şimdi onun seni yiyip bitirmesine izin verme. Artık yeni bir bölümdeyiz. Sayfayı çevir."

Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 169 - Nemesis Kitap)Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 169 - Nemesis Kitap)

"Ama tohum ekecektim," dedi Mia, Carlos'a bakmaya devam ederek.
"Belki sonra," dedi Tara.
Çok sonra, diye düşündü Ford. Mesela hiçbir zaman.

Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 140 - Nemesis Kitap)Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 140 - Nemesis Kitap)

Eğer sevgiyle pişirirse herşey doğru oluyordu.
Demek ki eğer sevgiyle yaşarsa... Aynı şey miydi? Belki sevgiyle, gerçek bir aşçı, gerçek bir anne, bir kardeş ve bir aşık olabilirdi.
İstediği herşey olabilirdi.
İstediği herşeyi elde edebilirdi.

Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 331 - Nemesis Kitap)Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 331 - Nemesis Kitap)

"Kontrol edemediğin şeyler için endişelenmeyi bırakmalısın. Ve hatta düşünmeyi bırakmalısın. Önümüzde ki bir saat içinde sadece anı yaşamakla görevlisin...."

Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 261 - Nemesis Kitap)Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 261 - Nemesis Kitap)

"Ölüm mecburidir. O seni yakalamadan önce, her gününün güzel geçtiğinden emin ol."

Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 273 - Nemesis Kitap)Küçük Tatlı Heyecan, Jill Shalvis (Sayfa 273 - Nemesis Kitap)
2 /