John Mitchinson

John Mitchinson

Yazar
7.0/10
417 Kişi
·
1.587
Okunma
·
5
Beğeni
·
1287
Gösterim
Adı:
John Mitchinson
Unvan:
Yazar,araştırmacı
" Eskimo-- Tanrı ve günahlarından haberim olmasaydı, cehenneme gidecek miydim?
Keşiş-- Hayır.
Eskimo-- O halde neden söyledin? "

Annie Dillard
John Mitchinson
Sayfa 57 - Domingo Yayınevi
225 syf.
·7/10
Acaba hayvanlar konusunda ne türden cahilliklerim varmış diyerek okuduğum daha doğrusu tanıdığım bildiğim 10 15 hayvan hakkında yazılanları okudum. Kitap güzel olsaydı targitrat isimli daha önce duymadığım bir hayvanın özelliklerini de öğrenmek isterdim ancak köpeklerin etobur olduğunu, bazılarının kurtlardan evrimleştiğini, papağanların muhabbeti sevdiğini (vay canına ciddi misin:)) zaten biliyordum. Bu yüzden kitabın tamamını okumaya gerek duymadım.

Bilmediğim bilgilere de rastladım ancak onlarda bilmesem de olurdu diyebileceğim türden bilgilerdi. Hayvanları seven 10 15 yaş grubu için okunabilir bir kitap ama ben beğenmedim. Çok satanlar listesinin çok güzel kitaplar olmadığını öğreneli çok oldu.
296 syf.
İçeriğine göre abartılı bir isim olmuş. İsmine bakıp beklentiyi yüksek tutup okumuştum. İlginç bilgiler mevcut ama kitabın çoğu kısmı gereksiz bilgilerle dolu. Tarz olarak çok faydalı bir kitap olduğunu belirtmeliyim ancak içeriği zayıf kalmış.
454 syf.
·60 günde·Beğendi·6/10
Bu kitap Türkiyedeyken tesadüfen karşıma çıkmışdı. İçeriğine baktıkdan sonra tam benim istediğim tarzda bir kitap olduğunu düşündüm ve aldım. Beklentilerimi karşıladı mı? derseniz pek söyleyemem. Kötü kitap olduğunu söylemiyorum, zaten 6 puan verdiğimden anlarsınız. Ama belli ki, beklentilerim çok yüksekmiş, bu yüzden tam memnun kalmadım).
Kitaba dair bazı eleştirilerimi de yazmasam olmaz. Öncelikle, birçok metin kendi başlığından çok uzaklaşıyor, yani başlıkla ilgili birkaç cümleden sonra tamamen farklı şeylerden sözediliyor. Hatta bazı yerlerde başlıkdaki sorunun cevabını hiç bulamıyorsunuz.
Bir diğer eleştireceğim yer ise hayvanlarla ilgili bölümlerin haddinden fazla olması. Hatta şöyle diyebilirim ki, kitabın üçte biri tamamen hayvanlarla ilgili bilgiler. Aslında bunu sevenler de ola bilir, ama ben pek fazla sevmedim.
Yine de kitabın içeriğinin zengin olması onun artılarından. Yana eleştirilerime rağmen bunu diyebilirim ki, bu kitapdan bir çok yeni bilgi edindim.
Okumazsanın çok şey kaybetmezsiniz, ama böyle farklı konulara ilgisi olanlar için iyi kitap bence.
İYİ Okumalar ;)
296 syf.
·6 günde·5/10
Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılmayı düşünenler varsa şiddetle tavsiye ederim. Kitabın ilk kısınlarında doğru bildiğimiz yanlışlardan bahsediyor arkasından tuhaf bilgiler ile devam ediyor
296 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
Bu kitap oldukça ilginç geldi.Anlatılan konular olsun,içeriğini oluşturan unsurlar olsun bir gerçeği arayış kitabı.Konuları günlük hayatta sıkça doğru olarak kullandığımız bilgileri kapsıyor.Bu nasıl yanlış olur dediğim çok fazla bölüm oldu.Yazarlarda okuyucuyu kitapta tutmak için güncel konuları ele almışlar.Tabi ki eleştirim olacak.Kitaptaki bazı bilgiler gerçektende doğruluklarını sorgulatıyor.Pek kesin olarak inanamıyorsunuz.Bu yüzden kitabı okuyan kişilerin çoğu yarıda bıraktıklarını biliyorum.Belki de gerçekleri gösterdiklerinden inkar etmek daha kolay geliyordur.Belki de gerçekleri sevmiyoruzdur.Güzel bir kitap okunmalı bence.Herkese tavsiye ederim.
296 syf.
·27 günde·5/10
Savaştan üç kat daha tehlikeli olan şey nedir?
........
Bir timsahı alt etmek için ne kullanırsınız?
.........
Dünyadaki en büyük kaya hangisidir?
..........
Keman yayları neyden yapılır?
.........
En yoğun element hangisidir?
..........
Eserde yer alan sorulardan bir kaçıdır......

Eserde yanlış bildiklerimizin ve bilmediklerimizin aciklamasi yapılmıştır.
AMAAAAA sayfa 7'de Yunus Peygamberin bir balik tarafindan yutulduğunu sahtekarlik olarak gösteriyor.Sanırım yazarın Allah'ın mucizelerinden haberi yok.Yine de bu olayı ilahiyatçı arkadaslar daha iyi yorumlayabilir...

Okuyucuyla sohbet eder gibi yazılmış eğlenceli bir kitaptı benim icin.....
440 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bir alıntı kitabı alfabetik sırayla belirli konular hakkında ünlü insanların söylediği yazdığı düşünceleri, atasözlerini vb. kapsayan eğlenceli baştan sona alıntılar bölümüne kaynakça olabilecek bir yayın tavsiye ederim
296 syf.
·4/10
İlk defa, okuduğum bir kitabın övülecek pek bir tarafının olduğunu düşünmüyorum hakikatin yolu cehaletten geçer bunu çoğunluk zaten kabul eder. Bu kitabı alırken ismi çok iddialı gelmişti, beklenti çıtasını yükselmişti bende fakat okuyunca pekte öyle olmadı evet içerisinde her alanı kapsayacak bilgiler var bende dahil birçoğumuzun ilk defa rastlayacağı bilgiler bunlar. Ama okumadan önce büyük bir beklentiye girmeyin derim çünkü yanlış bilgilerde mevcut bence. Amacım kitabı yermek asla değil her kitap kendince değerlidir...

Yazarın biyografisi

Adı:
John Mitchinson
Unvan:
Yazar,araştırmacı

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 1.587 okur okudu.
  • 39 okur okuyor.
  • 685 okur okuyacak.
  • 35 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları