Kevin Robins

Kevin Robins

Yazar
7.6/10
7 Kişi
·
23
Okunma
·
1
Beğeni
·
432
Gösterim
....Insanoğlu Platon'un mağarasından bir türlü dışarı çıkamamakta, hâlâ eski alışkanlığıyla ,gerçeğin imajlarıyla oyalanıp durmaktadır ....
Ev bilgisayarlarının evcil imajları ve donanimlari oyuncuya, oynadığı oyunda kendisini yense de makineye karşı üstünlüğünü ve makineyi kapatma yetkisinin kendisinde olduğunu sürekli olarak anımsatmaktadır..
288 syf.
·Puan vermedi
İçinde bulunduğumuz şu dönemde (Korona günleri) teknolojiyle bu kadar iç içe olmak zorundayken -gerek iş için, gerekse sosyalleşmek için- çarpıcı bir kitap oldu. Kitabın 1992 yılında, büyük oranda Körfez Savaşı’nın ekranlara yansıyan yüzünden etkilenerek yazıldığı düşünülürse, günümüze dokunan noktalarının çokluğu ve yazarın ileri görüşlülüğü etkileyici. Çünkü teknolojinin aslında insanların sınırlı bedenlerinden kurtulmaları için bir fırsat olarak sunulacağından, sanal bir cennet imkanını insanlara vereceğinden bahsederken aslında günümüzde bunların büyük bir kısmını yaşamaya zaten başladığımızı görüyoruz. (Bilgisayar oyunları vb. şekillerde.) Kitap, sadece olanlar ve olacaklar için bir tahmin şeklinde yazılmış. Bir çözüm sunmuş değil. Ancak bence farklı kişilerin fikirlerini de derlemiş olması açısından çok kıymetli. Biraz olsun içinde bulunduğum andan sıyrılıp, bazı durumlara kuş bakışı bakabilmeme yardımcı olduğunu düşünmekteyim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 23 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 35 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.