Giriş Yap

Kosta Kortidis

Yazar
7.1
29 Kişi
Unvan
Oyuncu, Yazar
Doğum
İstanbul, 3 Mayıs 1979
Yaşamı
Kosta Kortidis (d. 3 Mayıs 1979, İstanbul), Rum asıllı Türk oyuncudur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ve Dean College of London'da eğitim gördü. İlk kitabı serinin de ilk bölümü olan Kostalar Memetler Rebetler 1 (Sedat Simavi Edebiyat Ödülleriadayı 2004), Rum Çocuğu, Rulet (Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri adayı 2012 ), Kostalar Memetler Rebetler 2 ve 3, İmparator Kim?, Fetih 1204, Biri senin biri benim, Kardeşim İmparator Malulen emekli Gökbilimci Hüseyin Çineli , 53'e 78 diğer eserleridir. Tiyatroya Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu'nda Engin Gürmen'in sahneye koyduğu Aşk Memuru adlı oyunla başladı. Daha sonra kendi kurduğu İstanbul Oyuncuları'nda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. Yurtiçi ve yurtdışı festivallere katıldı, ödüller kazandı. Birçok sinema filminde rol aldı. Yerli ve yabancı sinema filmlerinin senaryolarını Türkçe ve Yunanca'ya çevirdi. Tiyatro oyunu ve şarkı sözü çevirmenliği yaptı. T.R.T.'de iki yıl boyunca diyalekt uzmanlığı görevini üstlendi. Daha sonra bu görevi özel televizyon kanallarında sürdürdü. Dialekt uzmanlığı yanı sıra televizyon dizileri için seslendirme ve seslendirme yönetmenliği yaptı. Yunanca ve İngilizce dillerini bilmektedir. 2006 ile 2009 yılları arasında TFF (Türkiye Futbol Federasyonu'nda) Süper Lig maçları için, istatistik uzmanı görevinde bulundu. 03.04.2006 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda 8 yıldır sürdürdüğü aktörlük görevinden istifa etti. Halen yazı çalışmalarını ve bağımsız sanat çalışmalarını sürdürmektedir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı'nda mitoloji öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2009 yılında yazdığı Rulet oyunu ile Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri 2012 en iyi tiyatro oyunu dalında aday gösterildi. 9 Ekim 2014 itibariyle "Rulet" adlı tiyatro oyunu Trabzon Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenmeye başlandı.
Rulet
Sorgu
Ted Bundy
Bana Amy De
Büyük Tuzak
Daha Fazla

İncelemeler

Tümünü Gör
72 syf.
"Fetih, sayıyla ve güçle değil inançla sağlanır. Bir milyon askerinizle Rus Savunmasını teknik anlamda aşmanız olasıydı oysa. Ancak sonuç başarısız oldu çünkü inançlı olan Sovyet halklarıydı. Bu yenilginizi tarih 'Büyük Stalingrad ' hezimeti olarak anacaktır." Konu : II. Dünya Savaşı, 1943, Rus - Alman.
Rulet
8.0/10 · 26 okunma
Reklam
64 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
5/10 puan
İnsan mı Önceliklidir Yoksa Vatan mı?
Üstün hizmet madalyası sahibi bir askerin vatan sevgisi ile duyguları arasında sıkışmasından kaynaklanan bir olay, idam cezasıyla yargılanmasına sebep olur. Kitap baştan sona sorgu odasında geçer. Arada bir kaç flashbackle yaşananlar hatırlanır. İlginç bir sıkışmışlığı anlatan kitap, dünyanın her yanında yaşanabilecek bir dramı konu alıyor. Aksiyonsuz fakat sürükleyici diyebilirim.
Sorgu
7.4/10 · 21 okunma
72 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Almanların Rusya'ya düzenledikleri saldırı sonucunda rehin kalan 2 Alman askerin ve bu ikisine psikolojik baskı yapan Rus komutanın öyküsü. Ben Storytel'de dinledim çok keyifliydi. Tiyatro tadında bir eserdi.
Rulet
8.0/10 · 26 okunma
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48