Şervan Vurgun

Şervan Vurgun
@Solukmaviinokta
Sıkı Okur
Olmak ne yorucu bir eylem, asırlardır koşuyor gibiyim.
Pamukkale Üniversitesi- Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
202 okur puanı
Ocak 2021 tarihinde katıldı
Sabitlenmiş gönderi
Bu iş bitti, tamam!
Fakat devam ediyor bizimkisi, Sevmek, düşünmek ve anlamakta devam ediyor kafam, Dövüşemeyişimin affetmeyen öfkesi devam ediyor. Ve sabahtan beri karaciğer sancımakta berdevam!
Nazım Hikmet Ran
Nazım Hikmet Ran
Reklam
Sanki
Bu bakış seni görmek içindir. Senden başka bir şey var mı.. Denizlere bakıyorum, denizlere.. Denizler bu kadar mı.. Bakıyorum başka şeyler göreyim diye.. Tabiat ezilip büzülüyor karşımda. Manzaraların ömrü birer saniye. Bulutlar ayağımın dibinde, sen başımda. Yıldızlara bakıyorum, yıldızlara.. Bir sen varsın benimle bakan. Ne oldu diyorum, öteki insanlara.. Hani sözleri vardı, hayatı aydınlatan.
“Gerçek çoğu zaman iki zıt şeyin ortasındadır.”
Kültür yayınlarıKitabı okuyor

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Manidar...
Acınacak yanımızda, bu çeşit olayların bizi artık dehşete düşürmemesidir. Bu olaylara olan ilgisizliğimizin nedenlerini nerede aramalıyız? Ahlaksızlığımızda mı, henüz çok genç olduğu halde bu kadar çabuk ihtiyarlayan toplumumuzun akıl ve mantığının yok olmasında mı? Ahlakımızın temelden sarsılmasında mı, yoksa kökten ahlaksız olmamızda mı?
Kültür yayınlarıKitabı okuyor
“İnsan ömründe bir kez, öleceğini anladığı anda, söz gelimi idam sehpasına çıkarken böyle konuşabilir, içini dökebilir.”
Kültür yayınlarıKitabı okuyor
Reklam
Umudun Şiiri
Güzel günler göreceğiz çocuklar Motorları maviliklere süreceğiz. Çocuklar inanın, inanın çocuklar Güzel günler göreceğiz, güneşli günler. Motorları maviliklere süreceğiz. Hani şimdi bize Cumaları, pazarları çiçekli bahçeler vardır, Yalnız cumaları, yalnız pazarları Hani şimdi biz bir peri masalı dinler gibi seyrederiz. Işıklı caddelerde
İnsanlar kusurlarını kendi kendilerine bile itiraf etmiyorlar artık.
Kültür yayınlarıKitabı okuyor
Tanrıya inanmadan da insanlığı sevebilir bir kişi. Ne dersiniz?
Kültür yayınlarıKitabı okuyor
Söz Aramızda
İkimiz de herkes gibiyiz. Neden kendi bakışlarını bırakıp Yapmacık gözlerle bakar, Neden çerçevesini bozarsın dudaklarının. Allı pullu tavırlara kim kanar. Söz aramızda, İkimiz de herkes gibiyiz Çırılçıplak olduğumuz zaman. Yinlerimiz doğru söyleyor, Elbiselerimiz yalan.
Sayfa 47 - Yapı kredi yayınlarıKitabı okuyor
Vız gelir hakkımda düşündükleriniz. Çünkü sizler benden daha aşağılıksınız!
Kültür yayınlarıKitabı okuyor
Reklam
Niçin hoşlanıyorum kendimden bu kadar? Alçağın biriyim ama gene de hoşlanıyorum kendimden.
Kültür yayınlarıKitabı okuyor
Oysa böylesine kollanması, gözetlenmesi gereken bir aşk neye yarar?
Kültür yayınlarıKitabı okuyor
Resim