Kresley Cole

Kresley Cole

Yazar
8.6/10
570 Kişi
·
1.238
Okunma
·
81
Beğeni
·
8,2bin
Gösterim
Adı:
Kresley Cole
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Kresley Cole, paranormal romantizm ve genç yetişkin romanlardan oluşan çok satan bir yazardır.

Kresley Cole, Immortals After Dark Paranormal Dizisi, genç erişkin Arcana Chronicles dizisi, erotik Oyun Yazılımı dizisi ve beş ödüllü tarih romantizminin yazarıdır.

Kitapları yirmi dile tercüme edildi, üç RITA ödülü, bir RWA Hall of Fame indüksiyonu aldı ve ABD'deki ve diğer ülkelerdeki en çok satanlar listelerinde sürekli olarak yer aldı.

Cole ailesi ile birlikte Florida'da yaşıyor.
Sabine gözlerine bakınca, haşin bir ses tonuyla iblis dilinde konuştu. “Seninle asla evlenmeyeceğim, Sabine. Aramızda güven oluncaya kadar evlenmeyeceğim. Ve şimdi sana yemin ederim ki, senden öcümü alacağım.” ~ Rydstrom
Seni aylardır koruyorum. Çünkü beni çılgına çeviriyorsun ve seni gereğinden fazla istiyorum.
Kresley Cole
Sayfa 79 - Pegasus Yayınları
400 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Bu dünyaya bayılıyorum. Herhalde bu seriyi en az 4-5 defa tekrar tekrar okumuşumdur. Çok güzel ve çok kapsamlı bir olay örgüsü var her şey birbiriyle bağlantılı bu çok hoşuma gidiyor. Emma ve Lachlain 'e bayılıyorum favori çiftlerimden biridir. Kitabın başlangıcı çok iyi kurgunun içine hemen giriyorsunuz. Asla sıkmıyor bu açıdan sürükleyici bir kitaptı. Karakterler birbirinden değişik Valkyrielere bayılıyorum. Nix tabi ki favorim. Kısacası çok seviyorum bu seriyi. Kesinlikle okuyun!
416 syf.
·Beğendi
Merhaba,
Immortals After Dark serisinin 6. kitabı İblis Kral’ın Öpücüğü’de bitti. Seri hızını kaybetmeden devam ediyor. Önceki kitaplarda tanıdığımız çokça merak edilen öfke iblisi düşmüş Kral Rydstrom ile İllüzyonlar Kraliçesi Sabine’ in karanlık ve tutkulu aşkını okuyoruz.
Bir tarafta krallığını kurtarmaya çalışan güçlü, dürüst ve mükemmel savaşçı Rydstrom , diğer tarafta İllüzyonları ve yalanlarıyla düşmanlarını yenen kötü büyücü Sabine. Kresley Cole her zaman olduğu gibi sürükleyici bir roman yazmış. Daha önce de söylemiştim seri sıra ile okunmalı..
Fantastik sevenler zaten kitapları takip etmekte fakat değişik bir dünyada kaybolmak isteyenler varsa şiddetle tavsiyemdir. :)
416 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10 puan
Serinin hangi kitabı daha güzel bir türlü karar veremiyorum. Gittikçe daha güzelleştiğini söyleyebilirim. Serinin tüm kitapları elimde olmasına rağmen ağır ağır okuyorum ki çabuk bitmesinler. Holly ve Cade güzel bir çift oldu. Kitap eğlenceliydi.
400 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Seri tüm fantastik ailesini bünyesinde barındırıyor benim anladığım kadarıyla Vampir, Kurt Adam, Valkyrie sonra periler iblisler efendime söyleyeyim daha türlü türlü mahlukat. Bakalım daha neler okuyacağız
Kitabımızın konusuna hemen geçecek olur isek eğer;

Bahtsız Sebastian
Kendisi bizim erkek kahramanımız.
Asla vampir olmak istemeyip abileri tarafından zorla vampire dönüştürülüyor. O da hayata küsüp kendisini bir kaleye kapatıyor. Tam 300 yıl boyunca ölümün gelip kendisini bulmasını bekliyor. Tabi bu arada boş durmuyor ve sürekli kitap okuyor. Kendisi bilime aşık kültürlü bir vampir.

Günlerden bir gün duaları karşılık buluyor ve kalesine onu öldürmek bir Valkyrie geliyor Merhametsiz Kaderin!
Ama bizim kültürlü vampirimizi gören kızımıza birden bir şeyler oluyor. Birbirlerine kanları kaynıyor Bakışmalar sonucunda anliyorlarki kızımız Sebastian'in gelini. Peki Kaderin buna izin verir mi? Asla! Sebastian onu bırakır mı? Mümkün değil. Bu durumda bizde bir kaçma kovalama hikayesi okumaya başlarız
Seri kendini okutan akıcı bir seri. +18 barındırsa da sürekli sadece +18 olmadığımız için beni rahatsız etmiyor yazarın tarzı. Ilk kitap kadar çok sevmesem de hoşuma gitti. Çünkü neden gitmesin? Hoş benim hoşum
416 syf.
·Beğendi
Kresley Cole’un İmmortal After Dark serisinin 5.kitabı Zevk Mahkumu da bitti.Diğer kitapların yorumlarını buraya girmemiştim o yüzden genel olarak seriden bahsetmek istiyorum.
Paranormal türde olan kitapta vampirler, kurtadamlar, hayaletler, valkyrieler, iblisler ve daha pek çok türün bir arada bulunduğu dünya içinde fakat insanlardan gizli bir topluluk olan İrfan da geçen fantastik olayları okuyoruz.
Yazar bütün kitapları birbirine çok güzel bağlamış , okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Eğer fantastik okumayı seviyorsanız seriye bir bakın derim ancak seri sıra ile okunmalı ve arada çok mesafe bırakılmamalı zaten okuduktan sonra bir sonraki kitapta ki karakterleri merak ediyor insan .. mutlu ve keyifli okumalar
Bu arada +18 yetişkin kitapları olduğunu söylemek isterim.
Not : Pegasus yayınevi neden kitapların isimlerini türkçeye çevirirken bu isimleri kullanmış onu da anlamış değilim malesef
400 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10 puan
Romantizmin ön planda olduğu, romantik-fantastik bir kitap ve harikulade...Ufak tefek çeviri hatalarını görmezden geliyorum, tek kelimeyle mükemmeldi. Kendi türünde, yazılmış en iyi kitaplardan biri olabileceğini düşünüyorum.

Şehvetin Kölesi
Kresley Cole
336 syf.
Veeee 7. Kitap. Bunun üstü olamaz derken bu yazar yine şaşırtmaya doymuyor beni sağolsun. Vampir dostumuz Murdoch ve sonsuza dek eşi olduğu halde dokunamadığı Buz Kraliçesi Daniela... Ah siz neydiniz beee... Bu işin sonu ne olur diye kafa patlatan okuru delirtip hiç beklenmeyen şekilde olayları bağlayan Kresley Cole a bir teşekkür daha. Bir kitaptan fazlası için okuyun gari :D
416 syf.
Woww serinin 6. Kitabı yine tabiri caizse ateş ediyor :D Bu kadının yarattığı fantastik dünya bi harika. Lütfen biri beni hemen bu dünyaya ışınlayabilir mi :D Özellikle ince ayrıntılara ne kadar dikkat ettiğini bu kitapta daha çok anladım. Yazar resmen hiçbir açık nokta bırakmıyor olay örgüsünde. Fantastik severlerin okumasını şiddetle tavsiye ediyorum. Okuyun gari :)
432 syf.
Kitaba ilk başladığımda karakterleri ve farklı bi boyutu görünce yadırgadım açıkçası çünkü serinin önceki kitaplarından çok farklıydı ama yine canım yazarım hepsini birbirine bağlayıp beni olayların içine çekti tabiki... Lykae lerden sonraki favorilerim bu kitap itibariyle vamlisler oldu. Yeni karakterimiz Malkom ve cadı kızçemiz Carrow geçmişlerinden gelen travmalarını birbirleriyle atlattılar ama gelin bi de bana sorun nasıl diye. Az sövmedim hani :D Seri tam gaz devam ediyor yani. Okuyun okutturun :)
416 syf.
Offff bu yazar ne yiyip içerek bunları yazıyor yahu? Her kitapta çıtayı yükseltiyor gerçekten. Serinin 5. kitabı tabiki yine nefes kesen cinstendi. Okuyun okutturun. Yaşasın fantastik kitap aşkı :D

Yazarın biyografisi

Adı:
Kresley Cole
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Kresley Cole, paranormal romantizm ve genç yetişkin romanlardan oluşan çok satan bir yazardır.

Kresley Cole, Immortals After Dark Paranormal Dizisi, genç erişkin Arcana Chronicles dizisi, erotik Oyun Yazılımı dizisi ve beş ödüllü tarih romantizminin yazarıdır.

Kitapları yirmi dile tercüme edildi, üç RITA ödülü, bir RWA Hall of Fame indüksiyonu aldı ve ABD'deki ve diğer ülkelerdeki en çok satanlar listelerinde sürekli olarak yer aldı.

Cole ailesi ile birlikte Florida'da yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 81 okur beğendi.
  • 1.238 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 348 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları