Kylie Scott

Kylie Scott

Yazar
7.7/10
181 Kişi
·
397
Okunma
·
22
Beğeni
·
2.249
Gösterim
Adı:
Kylie Scott
Unvan:
Avustralyalı Yazar
Doğum:
Avustralya
Kylie, New York Times ve USA Today'in en çok satan yazarıdır. O, Avustralya Romance Writer's Derneği tarafından 2013 & 2014 yılının Avustralyalı Romance Yazarı seçildi ve kitapları 11 farklı dile tercüme edildi. Romantik, rock müzik ve B sınıfı korku filmlerinin uzun zamandır hayranıdır. Avustralya'nın Queensland kentinde bulunan iki çocuğu ve kocasıyla birlikte, internette okumakta ve yazmaktadır.
"...Aşk her zaman basit ve kolay olmuyor, bazen karmakarışık ve acılı olabiliyor," dedi. "Ama bu, insanın başına gelecek en güzel şey olduğu gerçeğini değiştirmiyor."
"Hayat kısa ve dolu dolu yaşamanız, sevdiklerinizle beraber olmak için zaman ayırmanız gerek. Onlara yakın olmalısınız..."
“İnsanlar seni her halükarda yargılar,” dedi. “İnsanlar kendi lanet olası fikirlerine bayılırlar ve sana bunu kabul ettirmekten memnun olurlar, sen istesen de istemesen de. Kendinle mutlu olmalısın.”
Sürükleyici bir kitaptı. Konu biraz klasik olsa da okurken eğlenebilirsiniz. Müstehcen sayfalar bu kadar fazla olmasaydı keşke. Yine de bırakmadım, çünkü sonunu merak ettim. Biraz konudan bahsedeyim.
Evelyn Las Vegas'ta geçirdiği akşamın ardından ünlü rock grubu Stage Dive'ın gitaristi David'in yanında uyanır ama onun ünlü David olduğunu bilmiyordur. Neler olduğunu sorunca tanımadığı bu David ona dün gece evlendiklerini söyler. O ise hiçbir şey hatırlamıyordur.
Malcolm, herkes gibi benim de favorimdi. İkinci kitap da onu anlatıyor ve en kısa zamanda okumak istiyorum.
Bu tarz okuduğum üçüncü kitap.Klişeleşmeye başladı yazarlar! Dikkat edilmeli.
Bakınız ; ilk aşama kabullenmeme.İkinci aşama erkeğin peşinden koşması.Üçüncü aşaması erkeğin bırakıp kızın koşmaya başlaması.Dördüncü aşama aşk ve son aşama ayrılık.Yeter!
Stage Dive serisinin 2. kitabıyla karşınızdayım. Bu kitapta grubun bateristi olan Mal Ericson ve Anne Rolins aşkı anlatılıyor. Anne, ilk kitapta başrol olan Evelyn'in arkadaşı Lauren'in komşusu. Zaten ilk kitaptan, Evelyn ve David'in evlendiğini biliyoruz. Bu sayede karşılaşıyorlar. Malcolm'un ailevi sorunları beni üzdü. Ama Anne onun yanındaydı. "İşte aşk!" dedim içimden.
İlk kitaptan da görüldüğü üzere, Malcolm çok eğlenceli. Bu kitapta gerçekten çok güldüm. Özellikle zıplayarak yatağı kırdıkları anda kahkahalarımı tutamadım. Ayrıca ilk kitaptan daha sürükleyici. Ama bazı sayfaları atladığımı söylemeden geçemem. Eğer +18 sahnelerden rahatsız olan biriyseniz bu kitabı pek de önermem.
İlk kitabı okuduysanız vakit kaybetmeden Aşkın Ritmi'ni okuyun. Üçüncü kitabı Aşkın Müziği'ni sipariş ettim. Bir süre sonra onu okuyacağım. Artık ben de Stage Dive hayranıyım!
Üzgünüm Hala Malcomm benim için tek. Güzeldi. Ama sanki Lizzy'nin biraz kafası karışık gibiydi. Önce aşka inanmayıp sonra delice aşık olup ama olmayabilirde şeklinde seri halde değişen düşünceleri vardı. Sanki kişiliği yerine oturmamış bir kitap karakteri gibiydi. Gerçek şu ki serinin diğer kitaplarını daha çok sevdim ve Balkabağımı özledim. Bu biraz bitse de gitsek gibi olmuş. Hani artık seri tamamlansa da başka projeye başlasam gibi. Yine de yazarın kalemini seviyorum; Aşırı ayrıntılarla bunaltmıyor ve akıcı. Seriyi okumaya başladıysanız mutlaka tamamlayın derim :)
Serinin ikinci kitabı aşkın ritmi ni okumaktan büyük keyif aldım başkarakterler ve ddiyalogları çok bbaşarılı ve komikti biraz kafa dağıtmak ve eğlenceli vakit geçirmek için uygundur
Aşkın müziği duygu alamadığım aşşşırı derecede hızlı  ilerleyen kitaplardan biriydi konusu klişe olmasına rağmen güzeldi ama olaylar çok hızlıydı daha ne olduğunu anlamadan kitabı yarıladık. Evelyn ise tam bir maldı kendisi çok fazla tavsiye edeceğim bir roman değil anlayacağın orada bir karakter vardı bateristçi olan onun şeyini anlatan kitabı okuyacağım bir ara ama dediğim gibi yazarın anlatım tarzını sevmedim.
kitaba puanım: 3/5
Benny benny :)
Hmm Ben ve Liz'i diger kitaplarda da okumustmm ve sinyal veriyorlardi tabi bende merak ediyordm :) Guzel kitapti vesselam. Liz catlagin tekiydi yaşı itibariyle sanirim civil civil bir kizdi. Benny ilk gordugu anda goz koyuyor ve resmen adamin pesinden kosuyor :) vazcaymadi hic yani. Ta kii Ben sacmalayana kadar. Sevdigim bir seri rock we döwmeli dev adamlar diyorum yani okuyun okuyun kacmaz ;)
Serinin ikinci kitabı Malcolm olmasa belki okumayı erteler de ertelerdim. Hiç beğenmediğim bir kitabı bitirdikten sonra iyi bir kitaba ihtiyacım var diyerek elime aldım ve iyiden de öteydi! Yazar hem duyguları iyi aktarmış hem de karakterleri çok iyi oluşturmuştu. En önemlisi çok eğlenceliydi. Bu tarz kitaplarda karakterler ya çok alışıldık ya da aynı elden çıktığı belli olan tiplemeler olabiliyor. Stage Dive ve tabii ki Mal bu tiplemelerin kesinlikle dışında kalmış.
Ama bu adama cidden nasıl kızılabilir ki.? Şeytan tüyü var dediklerinden! Herkesin hayatından bir tane Malcolm Ericson olmalı! Oldukça eğlenceliydi. Akıcı hem güldüren; hem bazen hüzünlendiren kitaplardan. Seri kitaplarda kahramanların birbirinden kopmamasını seviyorum. Dave ve Evelyn sık sık ortalardaydı. Bu da kitabı bana göre daha da keyiflendirdi. Keyifli zaman geçirmek istiyorsanız okumanızı tavsiye ederim
Biraz banal ve tahmin edilebilir senaryo. Şok geçirme, kabullenmeme, aşık olma, peşinden koşma, gerçeklerle yüzleşme şoku, ayrılık ve tekrar birleşme klişesi olmasına rağmen okunabilir biraz müstehcen bu arada.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kylie Scott
Unvan:
Avustralyalı Yazar
Doğum:
Avustralya
Kylie, New York Times ve USA Today'in en çok satan yazarıdır. O, Avustralya Romance Writer's Derneği tarafından 2013 & 2014 yılının Avustralyalı Romance Yazarı seçildi ve kitapları 11 farklı dile tercüme edildi. Romantik, rock müzik ve B sınıfı korku filmlerinin uzun zamandır hayranıdır. Avustralya'nın Queensland kentinde bulunan iki çocuğu ve kocasıyla birlikte, internette okumakta ve yazmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 22 okur beğendi.
  • 397 okur okudu.
  • 181 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları