Aşkın Müziği (Stage Dive Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.801
Gösterim
Adı:
Aşkın Müziği
Alt başlık:
Stage Dive Serisi 1
Baskı tarihi:
Ekim 2014
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016180
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Lick
Çeviri:
Müge Hestbaek
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Vegas'ta geçireceği gecenin sabahını hiç de böyle planlamamıştı… Evelyn Thomas'ın yirmi birinci doğum gününü Las Vegas'ta kutlamak gibi büyük planları vardı. Ama kesinlikle akşamdan kalma bir halde banyo zemininde uyanmak, otel odasında son derece yakışıklı ve dövmeli yarı çıplak bir adamın varlığı ve parmağında King Kong'u korkutabilecek boyutta bir yüzük bu planlar arasında değildi. Bir de tüm bunların nasıl olduğunu bir hatırlayabilseydi…
(Tanıtım Bülteninden)
Sürükleyici bir kitaptı. Konu biraz klasik olsa da okurken eğlenebilirsiniz. Müstehcen sayfalar bu kadar fazla olmasaydı keşke. Yine de bırakmadım, çünkü sonunu merak ettim. Biraz konudan bahsedeyim.
Evelyn Las Vegas'ta geçirdiği akşamın ardından ünlü rock grubu Stage Dive'ın gitaristi David'in yanında uyanır ama onun ünlü David olduğunu bilmiyordur. Neler olduğunu sorunca tanımadığı bu David ona dün gece evlendiklerini söyler. O ise hiçbir şey hatırlamıyordur.
Malcolm, herkes gibi benim de favorimdi. İkinci kitap da onu anlatıyor ve en kısa zamanda okumak istiyorum.
Bu tarz okuduğum üçüncü kitap.Klişeleşmeye başladı yazarlar! Dikkat edilmeli.
Bakınız ; ilk aşama kabullenmeme.İkinci aşama erkeğin peşinden koşması.Üçüncü aşaması erkeğin bırakıp kızın koşmaya başlaması.Dördüncü aşama aşk ve son aşama ayrılık.Yeter!
Aşkın müziği duygu alamadığım aşşşırı derecede hızlı  ilerleyen kitaplardan biriydi konusu klişe olmasına rağmen güzeldi ama olaylar çok hızlıydı daha ne olduğunu anlamadan kitabı yarıladık. Evelyn ise tam bir maldı kendisi çok fazla tavsiye edeceğim bir roman değil anlayacağın orada bir karakter vardı bateristçi olan onun şeyini anlatan kitabı okuyacağım bir ara ama dediğim gibi yazarın anlatım tarzını sevmedim.
kitaba puanım: 3/5
Kylie Scott | Aşkın Müziği

Stage Dive grubunun gitaristi ve söz yazarı David grubun getirdiği şöhret ve yalan dolu hayattan sıkılınca Vegas'a tatile gider ve orda 21.yaş gününü kutlayan Evelyn ile tanışır ve onun yalan dolansız kişiliğini kendine bir çıkış olarak görür ve evlenirler. Ancak Evelyn sabah olduğunda hiçbir şey hatırlamaz haliyle David buna bozulur. Sonra evliliklerini bir şekilde yürütmeye çalışırlar. Fakat aşmaları gereken bir çok engel de olacaktır.

Kitap için mutlaka alın kitaplığınızda bulunsun diyemem ama almayın hiç diyemem çünkü kendini okutan bir yapısı var. Müzik grupları hakkında okumayı sevenler için ideal bir seri gibi duruyor. Bu kitapta eğlencenin dibine vuramadık dramın yanına da pek uğramadık ama Malcolm'un kitabından umutluyum genel yorumlarda en sevilen kitap Malcolm'a ait.

Saatten mi bilmiyorum(04:54) ama feci saçmalıyorum. Umarım faydalı bir yorum olur.
Biraz banal ve tahmin edilebilir senaryo. Şok geçirme, kabullenmeme, aşık olma, peşinden koşma, gerçeklerle yüzleşme şoku, ayrılık ve tekrar birleşme klişesi olmasına rağmen okunabilir biraz müstehcen bu arada.
Az önce internetin gazabına uğradım, yazdığım güzelim upuzun yorumum puff oldu gitti :( Kitabı ne ara okudum ne ara bitirdim anlamadım. Okurken güncelleme bile yapamamışım yeni farkediyorum. Dün Collide'ı okumam sonucu yaşadığım sinir harbinden sonra Aşkın Ritmi iyi geldi bana... Okurken bayağı eğlendim, rahatlatıcıydı. Konu klasik olsa da karakterleri sevdim. İlk çıktığında Günahkarlar Turnede serisine benzettiğim için (malum o seriyi tamamlayamamıştım, benim için çok uçlardaydı) okumamaya karar vermiştim ama hata etmişim. Burdaki rock grubun ordakilerle alakası yok. Bu da beni rahatlattı, zevkle okudum kitabı... Evelyn'e başlardaki özgüven yoksunluğu nedeniyle kızsamda onu da anlamak lazım yahuu , karşısında bir rock tanrısı var ;) ve kızımız sadece 21 yaşında... Çoğu sahnede kahkahalarımı tutamadım. Evelyn'in poposundaki dövmeyle ilgili kısımlar okunmaya değerdi :D David ise bizim rock yıldızımız olur, onu da sevdim. Kurallar koyarken iyiydi tabii ama malum uygulamada tırt çıktı beyefendi... Hata yapmış olabilir ama cezasını çekti, bedelini ödedi, aferin ona ;) Kitabın sonunda Evelyn'in evlendikleri günü hatırlamasını isterdim ama olmadı maalesef... Gruptan da en çok Malcolm'u sevdim, çok renkli bir karakter... 2.kitap da onunla ilgiliymiş sanırım, bu yüzden merakım arttı ;) Bu arada orjinal kapak da ne öyle... Bizde çıkan kapak çok daha güzel olmuş. Akıcı, eğlenceli bir kitaptı. Herkese iyi okumalar ;)
Serinin önce ikinci kitabını okumuştum ve çok beğenmiştim bu kitap onun bir tık altında kaldı diyebilirim, öncelikle yazarın kesinlikle akıcı ve eğlenceli bir kalemi olduğunu söylemeliyim, bu seri sevdiklerim arasında yerini alacak gibi görünüyor, gerçi bu kitabın kurgusu biraz zayıf geldi, ama yinede güzeldi :)

Evelyn doğum günü kutlaması için gittiği Vegas'ta, David le tanışıyor ki bu adam ünlü bir bir rock grubunun üyesi, birbirlerinden hoşlanıyorlar ve tüm gece birlikte zaman geçiriyorlar, ama gelin görün ki kızımız onunla geçirdiği onca saati ve yaşadıklarının hiç birisini hatırlamıyor, yani insan, bir kaç tekila içti diye, bir adamla geçirdiği onca saati ve yaşadığı onca olayı nasıl hatırlamaz aklım almadı, üstelikte adamın soyadını almışken :)

Kurgunun bu kısmı çok saçmaydı, hatta sorasında bir iki ufak flash back ler dışında hiç bir zamanda hatırlamadı, tekilanın hafıza kaybına neden olduğunu bilmiyordum :)

David güzel bir karakterdi tabi sakladığı bir kaç sırrı saymazsak ki zaten en büyük hatası da bu oldu, ikili arasındaki çekim gözle görülür boyutlardaydı, gerçi olayların akışı hiç bir şey hatırlamayan bir kadına göre biraz hızlı gelişti ama neyse :)

Aslında özetlemek gerekirse kitabın yüzde yetmişi ikilinin sevişme sahnelerinden oluşuyor, yazar bu kısımlarda kalemini bolca kullanmış :)

Eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için okunacak kitaplar arasında olmalı :)
Serinin ilk kitabı Stage Dive gitaristi David ile 21.yaş gününü Vegas'ta kutlamak isteyen Evelyn'in hikayesini anlatıyor. Güzel, eğlenceli bir seriydi. Sınav döneminin o bunaltıcı havasında iyi geldiği bir gerçek. Fazla bir şey demeye gerek yok.
Kitap,ailesinin sözünden çıkmayan,sakin bir genç kız olan Evelyn 'in 21.yaş günü kutlaması için gittiği Las Vegas'ta ertesi sabah uyanması ile başlıyor.
Ama ne uyanma :) Eveleyn bir banyoda aşırı mide bulantısıyla uyanır ve yanında kolları dövmelerle dolu hayatında gördüğü en yakışıklı erkek vardır...ne olduğunu bir türlü hatırlayamaz ve yanındaki yakışıklı ona inanamaz,dün gece evlendiklerini söyle ve sinirle kapıyı çarpıp gider :)
çok içmenin zararları ,sen bir geceliğine gittiğin Vegas'ta çok ünlü bir rock grubunun gitaristiyle evlen,sabaha hatırlama :)

İşte ,bir Vegas macerası olarak başlayan David ve Eveleyn'in evlilikleri zamanla hem sorunlara hem de inanılmaz duygusal olaylara sahne oluyor... İkilinin hayatının görünmeyen gerçekleri,şöhretin sırları...kimi zaman hüzün kimi zaman romantizm hakim sayfalara...

Kitap çok çok eğlenceli,hani bir günde okunan modern çağ masallarından...çok severek okudum,yazarın dili çok akıcı,çevirisi de çok güzel...seriyi takibe devam :)
Basit bir olay örgüsü içermesine rağmen, karakterlerin uyumu ve olayların trajikomik çekiciliği sizi kitabı okuyup bitirmeye teşvik ediyor. Sonunun iyi biteceğini anlasanız da finale bağlama bölümü fazlaca uzatılmış, gereksiz olumsuz detaylar eklenmiş. Yine de okuması oldukça zevkliydi.
Güzel bir romantik-komedi. Yine oldukça sürükleyiciydi, komikti, eğlendirdi.Çerez işte. Ama en çok grup üyelerinden Malcolm'ı sevdim ben. Serinin devamı gelsin, hatta hemen gelsin :)
Hangi degerlendirmeyi yapsam bilemiyorum. Okudum hostu. Yeni kitaplarini da merak ediyorum. Çıkınca okuyacağım ama hafif ergenizm kokan hareketler olmasa daha iyiydi sanki. Yine de güzeldi. Çıtır çerez okuyup gecilecek bir kitap. :)
"...Aşk her zaman basit ve kolay olmuyor, bazen karmakarışık ve acılı olabiliyor," dedi. "Ama bu, insanın başına gelecek en güzel şey olduğu gerçeğini değiştirmiyor."
Aşk ve hayal kırıklığı insanı aptallaştırıyor, hatta çaresiz bir hale sokuyordu.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aşkın Müziği
Alt başlık:
Stage Dive Serisi 1
Baskı tarihi:
Ekim 2014
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016180
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Lick
Çeviri:
Müge Hestbaek
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Vegas'ta geçireceği gecenin sabahını hiç de böyle planlamamıştı… Evelyn Thomas'ın yirmi birinci doğum gününü Las Vegas'ta kutlamak gibi büyük planları vardı. Ama kesinlikle akşamdan kalma bir halde banyo zemininde uyanmak, otel odasında son derece yakışıklı ve dövmeli yarı çıplak bir adamın varlığı ve parmağında King Kong'u korkutabilecek boyutta bir yüzük bu planlar arasında değildi. Bir de tüm bunların nasıl olduğunu bir hatırlayabilseydi…
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 155 okur

  • KÜBRA
  • AYŞEGÜL
  • Emine Korkut
  • Huriye Koç Çolak
  • Aliye
  • Seda Kaytanoğlu
  • Şule Özarı
  • Gizem Dinç
  • Leyla
  • Pembe Panter

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.1
14-17 Yaş
%2.1
18-24 Yaş
%38.1
25-34 Yaş
%37.1
35-44 Yaş
%11.3
45-54 Yaş
%8.2
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.1
Erkek
%3.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%14 (8)
9
%10.5 (6)
8
%21.1 (12)
7
%28.1 (16)
6
%17.5 (10)
5
%3.5 (2)
4
%1.8 (1)
3
%1.8 (1)
2
%0
1
%1.8 (1)