Adı:
Aşkın Ritmi
Alt başlık:
Stage Dive #2
Baskı tarihi:
Nisan 2015
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016340
Orijinal adı:
Play
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Kylie Scott, çok satan romanı Aşkın Müziği ile başladığı Stage Dive serisine Aşkın Ritmi'yle devam ediyor. Stage Dive'ın bateristi Mal Ericson, imajını acilen toparlamalıydı, en azından bir süreliğine. Koluna takacağı iyi bir kız bu sorunu çözerdi. Mal, bu planın kalıcı olması niyetinde değildi, ama hayatındaki tek doğru kızı bulmayı hesaba katmamıştı…

Anne Rollins, gençlik hayallerini ve odasının duvarlarını süsleyen rock tanrısıyla tanışmayı hayal bile etmemişti, özellikle de bu koşullar altında: Anne'in altından kalkamadığı maddi problemleri vardı. Fakat yine de partinin vahşi bateristinin sahte kız arkadaşını oynaması için sunulan teklifi kabul etmek pek de iyi sonlanamazdı. Adam ne kadar seksi olursa olsun!.. Değil mi?

"Ateşli ve eğlenceli, baş döndüren aşk romanlarından hoşlanan okurlar bu serinin her kitabına bayılacaklar." 
-Booklist (Starred Review)-

"Aşkın Ritmi hayal kırıklığına uğratmıyor. Ateşli, yaramaz ve komik! Bu adamların kesinlikle hayranları oldum ve Stage Dive nereye turneye giderse gitsin, peşlerindeyim!" 
-Up All Night Book Blog-
320 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu günlerde gezi yüzünden günlük bir kitap bitmiyor ama yakinda eve dönüyorum.
Kitaba gelince Mal çok merak ediyordum Annie ile aşkı gerçekden ilginçti bunu beklemiyordum nedense
Bebek Mal aslında tam bir bebekti
Ama anne sevgisi gerçekten çok duygusaldi
Begendim hoş bir kitaptı. O yüzden puanım10/8
320 syf.
·Puan vermedi
ben kitabı beğendim. Oldukça akıcıydı. Boş vaktiniz varsa gülmek, kafa dağıtmak istiyorsanız okunacak türden bir kitap. Malcom Anne'i balkabağım diye sevmesi çok tatlıydı, söylemeden edemeyeceğim. 6/10
320 syf.
Aşkın Ritmi Stage Dive serisinin ikinci kitabı. Stage Dive grubunun bateristi Malcolm "Mal" Erickson'ın hikayesini anlatıyor.

İlk kitapta olduğu gibi ikinci kitapta da en sevdiğim karakter Mal oldu. Malcolm sürekli manik durumda gezen, her şeyi umursadığını umursamazlık maskesinin altına gizleyen bir karakter.

Mal gibi bir karakteri barındırmasından beklenecek şekilde hikayenin büyük bir kısmı eğlenceli idi, ancak benim kitabın sonuna kadar ne olduğunu anlayamadığım olay nedeni ile dram da vardı kitapta.

Ben olan olayı hep bir kalp kırıklığı olarak beklemiştim ama yanıldım. İyi ki de yanılmışım. Bu, Mal'in düşündüğümden daha derin bir karakter olduğunu gösterdi ve bu durumdan memnunum.

Anne karakteri ile kitap boyunca bir bağlantı kuramadım, hikaye onun ağzından anlatılmasına rağmen. Anne tavuk olma içgüdüsünden sürekli bahsedilmişti ama bir türlü durumun tamamına inilemedi ve bu karakterin derinliğini oldukça etkilemişti. Belki de ben anlayamadım. Bunu hiçbir zaman bilemeyeceğim.

Hikaye kurgusu gerçekten iyiydi, ilk kitapta olduğu gibi pek çok şey aceleye getirilmemişti karakterler arasında. Ancak son bölümlerde Anne ve Mal arasında yaşanan yakınlaşma çok sahte ve gereksizdi. Özellikle de ilerleyen zamanda gerçekleşen olay göz önüne alındığında. Kimse öyle bir durumda, özellikle de Mal gibi bir karakter uçkurunun peşine düşmezdi.

Anne ve annesi arasında geçenler hiç detaylandırılmamıştı. Kitabın bir standalone olduğu göz önüne alındığında Anne'i bu derece etkileyen bir durumun bu kadar üstünkörü verilmesinin çok yetersiz olduğunu söyleyebilirim.

Son olarak bu kitap ve genel olarak seri ile ilgili en büyük sorunum müzik temasına hiç yer vermemesi yazarın. Özellikle de kitap tanıtımında Rock N Roll gibi şeyler yazmışken. Kitaptaki bazı karakterler fangirl/fanboy moduna girmese ve karakterler birkaç defa prova yapmasa rock yıldızı oldukları hiç belli olmayacak. Kitabı okumamın tek nedeninin rock yıldızlarını anlatması olduğunu göz önünde bulundurduğumda bu benim için büyük bir eksi. Yine de Mal gibi bir karakteri okuyabilme şansına eriştiğim için mutluyum.
320 syf.
·4 günde·9/10 puan
Stage Dive serisinin 2. kitabıyla karşınızdayım. Bu kitapta grubun bateristi olan Mal Ericson ve Anne Rolins aşkı anlatılıyor. Anne, ilk kitapta başrol olan Evelyn'in arkadaşı Lauren'in komşusu. Zaten ilk kitaptan, Evelyn ve David'in evlendiğini biliyoruz. Bu sayede karşılaşıyorlar. Malcolm'un ailevi sorunları beni üzdü. Ama Anne onun yanındaydı. "İşte aşk!" dedim içimden.
İlk kitaptan da görüldüğü üzere, Malcolm çok eğlenceli. Bu kitapta gerçekten çok güldüm. Özellikle zıplayarak yatağı kırdıkları anda kahkahalarımı tutamadım. Ayrıca ilk kitaptan daha sürükleyici. Ama bazı sayfaları atladığımı söylemeden geçemem. Eğer +18 sahnelerden rahatsız olan biriyseniz bu kitabı pek de önermem.
İlk kitabı okuduysanız vakit kaybetmeden Aşkın Ritmi'ni okuyun. Üçüncü kitabı Aşkın Müziği'ni sipariş ettim. Bir süre sonra onu okuyacağım. Artık ben de Stage Dive hayranıyım!
320 syf.
·9/10 puan
Ama bu adama cidden nasıl kızılabilir ki.? Şeytan tüyü var dediklerinden! Herkesin hayatından bir tane Malcolm Ericson olmalı! Oldukça eğlenceliydi. Akıcı hem güldüren; hem bazen hüzünlendiren kitaplardan. Seri kitaplarda kahramanların birbirinden kopmamasını seviyorum. Dave ve Evelyn sık sık ortalardaydı. Bu da kitabı bana göre daha da keyiflendirdi. Keyifli zaman geçirmek istiyorsanız okumanızı tavsiye ederim
320 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Aşkın Ritmi " Stage Dive"sersinin ikinci kitabı ve bayıldım bu kitaba seriye ikinci kitaptan başladım çünkü elimde sadece bu vardı :)

Grubun bateristi Mal Ericson oldukça renkli ve çok tatlı bir karakter, genelde ne söylemeye çalıştığını anlamakta zorlanıyorsunuz, şakamı yapıyor yoksa gerçek mi diye :) çoğu zaman ya iki kez dinlemek zorunda kalıyorsunuz ya da boş vermek :)

Mal duygularını uçlarda yaşayan biri, acılarını dile getirmek ve yardım almak yerine, kendisini hiperaktif bir karaktere, herşeyi alaya alan bir oğlan çocuğuna dönüştürüyor, girdiği kriz durumlarında baterisinin arkasına saklanıyor ve tüm öfkesini onu çalarak kusuyor, o anlarda canının nasıl yandığını görmemek imkansız....

Anne onun merhemiydi desem yeridir, çok tatlı bir kız, zor bir hayatı olmuş sorunlu bir ailesi var ve iyi niyetinden başına gelmeyen kalmamış, ama ona her zaman destek olan bir kız kardeşi var , Anne bir kitapçıda çalışıyor patronuna duygusal anlamda bir şeyler hissediyor ama platonik olarak, ve bir gün ev arkadaşı tarafından dolandırılıyor, kız eşyalarıyla birlikte ortadan kayboluyor, Anne bunu atlatmaya çalışırken komşusu Lauren sayesinde zoraki de olsa bir diğer komşusu Evelyn'in verdiği partiye katılıyor, maksat biraz kafa dağıtmak ve aynı zamanda en sevdiği grubun en sevdiği elemanı Mal Ericson'ı yakından görmek :) Evelyn ilk kitabın kadın karakteri ve grubun diğer elemanı David ile evli ve bu da tüm grubun o partide olduğu anlamına geliyor :)

Partide olaylar çok garip ve hızlı bir şekilde gelişiyor, Mal ve Anne'nin kısa bir sohbeti oluyor ve Mal kızın başına gelenleri öğreniyor ve birden ona kız arkadaşı olmasını teklif ediyor, aslında sahte kız arkadaşı olmasını, bunun nedeni Mal'ın kötü görünen imajını düzeltmek, karşılığında Anne'ye borçlarını ödemesinden yardımcı olacak, Aslında Mal'ın bunu istemesinin bir diğer nedeni de kendi ailesiyle ilgili özel bir durum ama bu kısmı kıza söylemiyor.

Aralarındaki anlaşma bir süre sonra gerçeğe dönüşmeye başlıyor ve ortaya harika bir kitap çıkıyor, Anne karakterini sevdim , Mal'ın en zor anlarında hep yanındaydı, her anlamda varlığını hissettirdi, onu her şeyden hatta Mal'ın kendisinden bile koruyacağına söz vermişti ve öylede yaptı :)
320 syf.
·10/10 puan
Serinin ikinci kitabı Malcolm olmasa belki okumayı erteler de ertelerdim. Hiç beğenmediğim bir kitabı bitirdikten sonra iyi bir kitaba ihtiyacım var diyerek elime aldım ve iyiden de öteydi! Yazar hem duyguları iyi aktarmış hem de karakterleri çok iyi oluşturmuştu. En önemlisi çok eğlenceliydi. Bu tarz kitaplarda karakterler ya çok alışıldık ya da aynı elden çıktığı belli olan tiplemeler olabiliyor. Stage Dive ve tabii ki Mal bu tiplemelerin kesinlikle dışında kalmış.
320 syf.
·Puan vermedi
Serinin ikinci kitabı aşkın ritmi ni okumaktan büyük keyif aldım başkarakterler ve ddiyalogları çok bbaşarılı ve komikti biraz kafa dağıtmak ve eğlenceli vakit geçirmek için uygundur
320 syf.
·3/10 puan
“Aşkın melodisi” ne göre çok daha iyiydi okuyanlar bilir o romanı çok eleştirmiştim. Bu en azından komikti daha eğlenceliydi ama yinede yazarın diğer kitaplarını, hatta serinin diğer kitaplarını okumaya HİÇ niyetim yok!
320 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu kitap hayatımda okuduğum en eğlenceli kitaplardan biriydi. Mal’in manik hallerine bayıldım. Üzgün hallerini görmek hoş değildi ve Anne’den özürler dilemesi gerçekten çok tatlıydı
Çok sayıda şık, parlak kadın erkeğimi aç gözlerle izliyordu. Alışmam gereken bir şeydi bu. Hepsini birden öldüremezdim. Demek istediğim, o kadar cesedi nerede saklayabilirdim ki? Bu rock yıldızlarıyla çıkma işi göründüğünden daha zordu.
"Geri döndün ve bana bir köpek yavrusu mu aldın?"
"Çocukken köpeğin yoktu."
"Bu binaya hayvan sokamam, Mal."
"Evet, biliyorum. Sana yeni ev de aldım. Bir şey yapmışken tam yapmak lazım değil mi?"
Güvenecek insanı bulmak konusunda o kadar beceriksizdim ki muhtemelen kalabalıktaki eli baltalı tek katili seçerdim kendime.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aşkın Ritmi
Alt başlık:
Stage Dive #2
Baskı tarihi:
Nisan 2015
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016340
Orijinal adı:
Play
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Kylie Scott, çok satan romanı Aşkın Müziği ile başladığı Stage Dive serisine Aşkın Ritmi'yle devam ediyor. Stage Dive'ın bateristi Mal Ericson, imajını acilen toparlamalıydı, en azından bir süreliğine. Koluna takacağı iyi bir kız bu sorunu çözerdi. Mal, bu planın kalıcı olması niyetinde değildi, ama hayatındaki tek doğru kızı bulmayı hesaba katmamıştı…

Anne Rollins, gençlik hayallerini ve odasının duvarlarını süsleyen rock tanrısıyla tanışmayı hayal bile etmemişti, özellikle de bu koşullar altında: Anne'in altından kalkamadığı maddi problemleri vardı. Fakat yine de partinin vahşi bateristinin sahte kız arkadaşını oynaması için sunulan teklifi kabul etmek pek de iyi sonlanamazdı. Adam ne kadar seksi olursa olsun!.. Değil mi?

"Ateşli ve eğlenceli, baş döndüren aşk romanlarından hoşlanan okurlar bu serinin her kitabına bayılacaklar." 
-Booklist (Starred Review)-

"Aşkın Ritmi hayal kırıklığına uğratmıyor. Ateşli, yaramaz ve komik! Bu adamların kesinlikle hayranları oldum ve Stage Dive nereye turneye giderse gitsin, peşlerindeyim!" 
-Up All Night Book Blog-

Kitabı okuyanlar 296 okur

  • nazan özaydın
  • Büşranur Yıldırım
  • Feride Nizamettin
  • Olcik
  • birdeliokurcuk
  • Meczup
  • Simge
  • ...BDY...
  • Didem Erozen
  • August

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%1.4
13-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%39.7
25-34 Yaş
%41.1
35-44 Yaş
%9.6
45-54 Yaş
%6.8
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.4

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.8
Erkek
%3.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%12.7 (13)
9
%16.7 (17)
8
%22.5 (23)
7
%17.6 (18)
6
%15.7 (16)
5
%6.9 (7)
4
%3.9 (4)
3
%2.9 (3)
2
%0
1
%1 (1)