Laura Kinsale

Laura Kinsale

Yazar
8.2/10
22 Kişi
·
61
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.140
Gösterim
Christian onunla birlikte buradan kaçacaklarını düşünmüştü. Nereye, nasıl... Bunların hiçbiri önemli değildi. Asıl heyecan verici olan gidecek olmalarıydı -özgürlüğe doğru.
"Korkuyorum..." diye fısıldadı. "Ruhuma ve kalbime yapacaklarından korkuyorum."
"Kalbin... Benim için çok değerli."
"Sen gözlerimi dikip bakabileceğim tek yıldızsın. Seni hissedebildiğim, ellerini tutabildiğim için çok mutluyum."
Genç kadın gülümsedi. Gölgeler içindeki gün doğumu gibiydi; kalbini yerle bir ediyordu; genç adam tutkunun ıstırabı içinde aşık olmuştu.
454 syf.
·8/10
Kitap benim için genel olarak sıkıntıdan patladığım ve okumaktan keyif aldığım bölümler olarak ikiye ayrılıyor.

Zenia, 25 yaşında. Her ne kadar ebeveynleri İngiliz olsa da O tüm hayatı boyunca çöllerde yaşamış. Annesi, Leydi Hester berbat karakterli birisi. Ortalığı karıştırmayı, insanların birbirlerine karşı kan dökmesini fazlasıyla seven biri. Zenia ve Lord Winter'ın karşılaşmaları da bu kadının cenazesinden hemen sonra gerçekleştiriliyor.

Yaşlı tilkinin oradaki birçok şeyhe ve bedevilere borcu olduğunda cenaze akşamı yaşadıkları yere silahlı baskın düzenleniyor ve oradan Zenia ve Lord Winter birlikte kaçıyorlar.

Şimdi gelelim işin komik tarafına. Lord Winter, Zenia'yı oğlan çocuğu sanıyor -_- Tamam ilk başlarda kıyafetlerinden falan böyle bir yanılgıya düşmesini anladım ama ilerleyen zamanlarda rahatlıkla söyleyeyim yaklaşık 3 ay bunlar birlikte seyahat edip, sırt sırta yatmalarına rağmen adam onu hala oğlan çocuğu yanıyor. Ve bu çok uzadığı için beni sinir etmişti.

Zenia neden uyarmadı diyebilirsiniz. Onun tek amacı İngiltere'ye, babasına ulaşabilmek. Ve Lord Winter'ı daha önceki annesini ziyaret ettiği zamanlarda kadınlar hakkındaki görüşleri nedeniyle cinsiyetini açıklamaya korkuyor.

Bu arada Lord Winter'ın oradaki amacı İnci Dizisi adı verilen bir atı 'ç'almak.

Biraz spoiler vermiş oldum sanırım daha fazla kitap içeriği hakkında detaya girmesem iyi olur.

Dediğim gibi kitap benim için ikiye ayrılıyor. İlk 100lerde iken acayip sıkıldım. Çöl insanları hakkında çok çok fazla isim vardı bu da benim hikayeye odaklanmamı zorlaştırdı. Ah ve devamlı olarak "vallahi" lafı.. Uzun bir süre bu lafı duymamak keyif verebilir bana.

Sonrasına gelirsem de acayip keyif aldım. Yazarın daha önce Gece Prensi kitabını okumuştum ve orada iki karakteri de çok fazla sevmemiştim. O nedenle bu kitaba başlarken biraz tereddüt yaşadım. Burada olay örgüsü, betimlemeler, karakterlerin gelişimleri daha iyi yansıtılmış.

Zenia'ya kızanlar olduğunu okumuştum. Ama şahsen kendimi onun yerine koyduğumda olaylar karşısında aldığı tutuma hak veriyorum.

Lord Winter.. Arden ise ilginç bir karakter. Şu devamlı kadınları tek bir amaçla kullanırım diyen tiplerden. Ve ben kafasına balyoz falan indirmek istiyorum böylelerinin. Kalın kafalı.. Neyse ki en sonunda yola geldi..

Kitabı, bu tür seven arkadaşlara tavsiye ederim. Ayrıca okurken dönemin içinde bulunduğu siyasi durumlara da baya hakim oldum sayesinde :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Laura Kinsale
Unvan:
Amerikalı Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 61 okur okudu.
  • 22 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.