Laura Lippman

Yazar 6,4/10 · 81 Oy · 3 kitap · 223 okunma ·  8 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

8 okur beğendi.
81 puanlama · 33 alıntı
0 haber · 1.682 gösterim
223 okur kitaplarını okudu.
50 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
6 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Laura Lippman'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Laura Lippman'ın Biyografisi

Lippman Baltimore, Maryland Atlanta, Georgia doğumlu ve büyüdü. O Theo Lippman'la, Jr, Baltimore Sun bir tanınmış ve saygın yazar ve Madeline (Mabry) Lippman'la, Baltimore Şehir Devlet Okulu Sistemi için emekli okul kütüphanecisi kızıdır. Onun dedesi Yahudi idi, ve onun soy kalan Scotch-İrlandalı içerir. Lippman Presbyterian'i büyüdü. O Wilde Lake Lisesi kaptanı O Akademik takımım oldu Columbia, Maryland, lise katıldı.

Lippman (şimdi feshedilmiş) San Antonio Işık ve Baltimore Sun için eski bir gazeteci olduğunu O en iyi Baltimore belirlenen roman bir dizi yazılı ve Tess Monaghan, bir muhabir (Lippman kendisi gibi) özel dedektif döndü özelliğine için bilinir. Limppman'ın çalışmaları Agatha, Anthony Edgar Nero, Gumshoe ve Shamus ödül kazanmıştır. Onun 2007 sürümü, ne Ölü bilir, New York Times bestseller listesinde yapmak için onu kitap ilk ve Suç Yazarlar Birliği Hançer Ödülü (daha fazla ödül için yan kutuya bakın) için aday oldu.Tess Monaghan romanlara ek olarak, Lippman Oscar ödüllü aktör Frances McDormand tarafından film için opsiyonlu olmuştur 2003'in en Her Şey Gizli yazdı.

Lippman Federal Hill Güney Baltimore mahallede yaşıyor ve sık sık mahalle kahvehane kaşıklar yazıyor. Yazmaya ek olarak, o sadece Baltimore dışında, Baltimore, Maryland Goucher Koleji'nde öğretir. Ocak, 2007 yılında Eckerd Koleji'nde Paradise 3. Yıllık Yazarlar öğretti. Mart 2013 yılında Sol Sahil Suçu Onur Konuğu oldu.

Lippman David Simon, bir diğer eski Baltimore Sun muhabiri ve yaratıcısı ve HBO dizisi Tel bir yapımcı ile evli.Karakter Ranza Tel ilk sezon bölüm sekiz onun kitaplarından birini okuma gösterilmiştir. O Baltimore Sun haber merkezinde çalışan bir muhabir olarak Tel geçen sezon ilk bölüm bir sahne ortaya çıktı.

Laura Lippman'ın Kitapları Kitap Ekle

6,3/ 10  (61 Oy) ·  162 Okunma
6,4/ 10  (19 Oy) ·  52 Okunma
10,0/ 10  (1 Oy) ·  9 Okunma
Kitap ve Kahve Delisi, bir alıntı ekledi.
 06 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 5/10 puan

Okumak
"Okumak onun için hayattan geri çekilmek değil, aksine gerçekten var olmak demekti."

Histeri, Laura LippmanHisteri, Laura Lippman
Burcu, bir alıntı ekledi.
14 Eyl 2017

Kimsenin salak olmasına gerek yoktu. Salaklık bir tercihti.

Saplantı, Laura Lippman (Sayfa 22)Saplantı, Laura Lippman (Sayfa 22)
Burcu, bir alıntı ekledi.
14 Eyl 2017

Söyleyecek şey bulamamak değildi bu, aksine kelimelerin altında ezilmek, boğulmaktı.

Saplantı, Laura Lippman (Sayfa 7)Saplantı, Laura Lippman (Sayfa 7)
Beatrice, bir alıntı ekledi.
17 May 2015 · Puan vermedi

"Sen hep böyle yalancı mısın? Yoksa bir sonraki evliliğin için formda mı kalmaya çalışıyorsun?"

Histeri, Laura LippmanHisteri, Laura Lippman
Nazlı Ozer, bir alıntı ekledi.
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Umut,birlikte yaşaması imkansız bir duyguydu,bunu anlamıştı,talepkar ve insanı yoldan çıkaran bir arkadaştı

Histeri, Laura Lippman (Sayfa 217)Histeri, Laura Lippman (Sayfa 217)
Beatrice, bir alıntı ekledi.
17 May 2015 · Puan vermedi

"Her zaman yapamayacağımız şeyleri düşünüyoruz, sınırlarımızın nerede olduğunu buluyoruz ve böylece bir şeylerin kıyısına kadar gidip sonra da teknik zeminde masumluğumuzu iddia ediyoruz."

Histeri, Laura LippmanHisteri, Laura Lippman
Figen Esen, bir alıntı ekledi.
 03 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Resim
"Aptal insanlar şans eseri her zaman bir şeyler keşfetmişlerdir," dedi. "Resmin tamamını göremezler, o kadar. Onları aptal yapan da budur."

Fahişe, Laura Lippman (Sayfa 209)Fahişe, Laura Lippman (Sayfa 209)
Asiye Yıldız, bir alıntı ekledi.
06 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Artık zafer garantisi olmadığında her zaman yaptığını yaptı: umurunda değilmiş gibi davrandı.

Histeri, Laura Lippman (Sayfa 9)Histeri, Laura Lippman (Sayfa 9)
Figen Esen, bir alıntı ekledi.
 03 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Zeki
Zeki olacak kadar şanslı olmaktansa şanslı olduğunu bilecek kadar zeki olmak daha iyidir.

Fahişe, Laura Lippman (Sayfa 100)Fahişe, Laura Lippman (Sayfa 100)
neslihan güneş, bir alıntı ekledi.
09 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İşlerin gidişatını her zaman kadın belirler."

Histeri, Laura Lippman (Sayfa 72)Histeri, Laura Lippman (Sayfa 72)
Bütün Alıntıları Göster

Laura Lippman kitap incelemeleri

Mr.Kuralay, Histeri'yi inceledi.
03 Mar 03:27 · Kitabı okudu

Şimdiye kadar alıştığımız polisiyelerden farklı bir işleyişi var. Olay örgüsü çok karışık o yüzden dikkatli okunması gerekiyor.Kahramanların ruh hallerine geniş yer verilmiş. Bu da okuyucuyu bir süre sonra sıkmaya başlıyor.Kötü bir kitap diyemem ancak okuma alışkanlığı kazandıracak bir roman da değil.

Kitap ve Kahve Delisi, Histeri'yi inceledi.
 09 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Ve sonunda biter... Farklı bir hikayesi var yavaş ilerleyen fakat merak uyandıran. İlk 100 sayfası olaya gelene kadar sıkıcı gelebilir. Yarıda bırakmayın olaylar bundan sonra başlıyor çünkü. Alışveriş merkezinde kaybolan abla kardeşin 30 yıl sonra ortaya çıkan hikayesini anlatıyor. Zamanlar arasında geçişler belirgin sayılmaz ama yinede sabredip okunması gereken bir kitap diye düşünüyorum çünkü sonunda olaylar farklı bitiyor... Tavsiye ederim...

Black Garden, Histeri'yi inceledi.
27 May 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Kitap kapağı üzerindeki yorumların doğrultusu ve internetteki kitap bloglarında polisiye kategorisinde bulunması, okurda hikayenin polisiye olduğu fikri oluşturuyor lakin değil. Gizem suç psikoloji veya dram gibi kategoriler oluşturup buralara koyabiliriz. Belki polisiye de diyebiliriz lakin her polisiye romanın aksiyon içerikli olması gerektiği gibi bir kural olmadığını düşünüyorum. Hikaye başlarında size sıkıcı gelebilir ve okumayı bırakabilirsiniz. Yapmayın. Gizem dolu, psikolojik ve aynı zamanda dramatik bir hikaye sizi bekliyor. Gerçekten de çok güzel bir kitap.

Figen Esen, Histeri'yi inceledi.
21 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Laura lippman'ın okuduğum ilk kitabı ve kesinlikle son olmayacak devam edicem :) 2007 yılının Quill ödüllü eniyi kitaplarından biri.. Kaybolan iki kız kardeş. Aradan otuz yıl geçmesine rağmen ne cesetleri ne de kendileri bulunmuştur. Taki bi trafik kazasında biri beathany kardeşlerden biri olduğunu iddia edene kadar.. Hem duygusal hem de sürükleyici..

Asiye Yıldız, Histeri'yi inceledi.
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Hikaye karmakarışık anlatılmış. Anlamakta zorlandım. Kişilerin ruh halleri güzel anlatılmış. Tabii ruh halleri uzun yer kaplaması nedeniylede sürükleyiciliği yitirmiş.

Nazlı Ozer, Histeri'yi inceledi.
 13 Mar 2017 · Kitabı okudu · 14 günde · 3/10 puan

Kitabın ismine kapılıp en az iki defa elime alıp üçüncü ve son kez elime aldığımda artık ilerlemeliyim dedim.Kurguyu yakalamak o kadar zahmetli ki.Kişiler mekanlar birbirine girmiş gibi.Bir cümlesini okuduğunuzda bir iki sayfa geriye dönüp,acaba ne kaçırdım da anlayamadım dediğim zahmetli saatler yaşadım.

"Sonuna kadar nefesinizi tutarak okuyacağınız, tekrar dönüp sayfaları çevirirken Lippman'ın sizi nasıl sürüklediğini gördüğünüzde şaşıracağınız, doyuruculuğunu ikiye katlayan bir kitap.
New York Times

New York Times yaptığı bu yorumla elime aldığım bu kitap,bana hayal kırıklığından öteye geçemedi.Belki de ismini verdiği heyecanı yakalayamadım.Sürükleyiciliği artık bitsin de konu nereye bağlancaksa bağlansından öteye geçemedi.Şurası bir gerçek ki kitabı sırf yarım bırakmamak adına okudum.

İyi seyirler (?)

Iremsu, Histeri'yi inceledi.
31 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap okuma alışkanlığı olmayanlar için zor bir kitap, bazı yerleri tekrar okuma gibi problem yaşayabilirler ama polisiye tarzı sevenleri çok mutlu edecek bir kitap aynı zamanda. Ortadan kaybolan cesedi bile bulunmayan iki kardeş ve otuz yıl sonra ortaya çıkan deli bir kadın o kardeşten biri olduğunu iddia ediyor. Sırlar perdesi aralansın! Cinayet çözülecek

hamza karademir, Histeri'yi inceledi.
27 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Çok kötü bir kitap değil ama buna gelene kadar okunacak yüzlerce kitap var.

SihirliFlut, Histeri'yi inceledi.
07 Nis 06:22 · Kitabı okudu

Alışveriş merkezinde kaybolan abla kardeşin 30 yıl sonra ortaya çıkan hikayesi. Zamanlar arasında geçişler belirgin olmadığından çok yavaş ilerliyor. Kişilerin ruh halleri güzel anlatılmış ancak çok fazla olmasından sürükleyicilik yitirilmiş. Öykü karmakarışık anlatılmış. Anlamakta zorlandım. Okuma heyecanımı yakalayamadım. "Bir an önce bitse de başka kitaba geçsem" düşüncesi kitabın sonuna kadar yakamı bırakmadı.

Fatih, Histeri'yi inceledi.
03 Ara 2016 · Kitabı okudu

Polisiye bir kitaba başlarken sonu hakkında tahminlerde bulunur ilerleyen sayfalarda yeni tahminler çıkarırsınız ama bu kitap bir polisiyeye göre yavaş ilerlediğinden ve edinilen yeni bulgular da pek bir işe yaramadığından bu zevkten mahrum kalıyorsunuz. Kitabın sonunun ise bir polisiye romana yakışır şekilde olmaması olayların ve sonucun kendiliğinden oluşması bir hüsran yaratıyor. Yine de hikaye gizemli ve az da olsa merak uyandırıyor.