Histeri

6,5/10  (33 Oy) · 
93 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.037 gösterim
"Publishers Weekly 2007 yılının en iyi kitaplarından biri"

Yazar bu kitabıyla Quill, Anthony, Barry ve Macavity olmak üzere toplam 4 ödül kazandı.

"Histeri yalnızca gizemle örülü değil, aynı zamanda sizi insan kalbinin derinliklerine götürecek kadar da duygusal. Lippman çağı en iyi yansıtan yazarlarından biri.
-Tess Geritsen-

"Muhteşem bir hayal gücü Yaratıcılığının zirvesinde bir yazardan dört dörtlük bir eser.

-Washington Post-

"Sonuna kadar nefesinizi tutarak okuyacağınız, tekrar dönüp sayfaları çevirirken Lippman'ın sizi nasıl sürüklediğini gördüğünüzde şaşıracağınız, doyuruculuğunu ikiye katlayan bir kitap.
-New York Times-

Bir cumartesi günü on bir ve on beş yaşlarında Bethany soyadlı iki kız kardeş Baltimore'daki bir alışveriş merkezinde kaybolurlar. Arkalarında tek bir iz bulunamaz. Ne kendileri ortaya çıkar, ne de cesetleri. Geriye sadece herkesin zihnini kurcalayan soru işaretleri kalır.

Otuz yıl sonra bir trafik kazasında aklını yitirmiş gibi görünen bir kadın; Bethany kardeşlerden küçüğü olduğunu iddia ediyor. Ufacık bir kanıt bile hikayesini desteklemiyor, bilinçsizce ele verdiği tüm ipuçları polisi yeni bir çıkmaza sürüklüyor: Ölüm döşeğinde tutarsız bir adam, harap olmuş bir ev ve kayıp bir mezar, yalnız o korkunç günle, uzun zaman önce parçalanmış, akıl almaz bir trajediyle dağılmış ve bu trajedinin görünüşte mükemmel bir yuvadaki çatlakları ortaya çıkardığı bir aileyle ilgili bildiği bir şey var.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  403
 • ISBN:
  9786054188192
 • Orijinal Adı:
  What The Dead Know
 • Çeviri:
  Laura Lippman
 • Yayınevi:
  Koridor Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kitap ve Kahve Gezegeni 
 09 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Ve sonunda biter... Farklı bir hikayesi var yavaş ilerleyen fakat merak uyandıran. İlk 100 sayfası olaya gelene kadar sıkıcı gelebilir. Yarıda bırakmayın olaylar bundan sonra başlıyor çünkü. Alışveriş merkezinde kaybolan abla kardeşin 30 yıl sonra ortaya çıkan hikayesini anlatıyor. Zamanlar arasında geçişler belirgin sayılmaz ama yinede sabredip okunması gereken bir kitap diye düşünüyorum çünkü sonunda olaylar farklı bitiyor... Tavsiye ederim...

figen cane 
21 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Laura lippman'ın okuduğum ilk kitabı ve kesinlikle son olmayacak devam edicem :) 2007 yılının Quill ödüllü eniyi kitaplarından biri.. Kaybolan iki kız kardeş. Aradan otuz yıl geçmesine rağmen ne cesetleri ne de kendileri bulunmuştur. Taki bi trafik kazasında biri beathany kardeşlerden biri olduğunu iddia edene kadar.. Hem duygusal hem de sürükleyici..

Asiye Yıldız 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Hikaye karmakarışık anlatılmış. Anlamakta zorlandım. Kişilerin ruh halleri güzel anlatılmış. Tabii ruh halleri uzun yer kaplaması nedeniylede sürükleyiciliği yitirmiş.

hamza karademir 
27 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Çok kötü bir kitap değil ama buna gelene kadar okunacak yüzlerce kitap var.

Fatih 
03 Ara 2016 · Kitabı okudu

Polisiye bir kitaba başlarken sonu hakkında tahminlerde bulunur ilerleyen sayfalarda yeni tahminler çıkarırsınız ama bu kitap bir polisiyeye göre yavaş ilerlediğinden ve edinilen yeni bulgular da pek bir işe yaramadığından bu zevkten mahrum kalıyorsunuz. Kitabın sonunun ise bir polisiye romana yakışır şekilde olmaması olayların ve sonucun kendiliğinden oluşması bir hüsran yaratıyor. Yine de hikaye gizemli ve az da olsa merak uyandırıyor.

Kitaptan 8 Alıntı

Kitap ve Kahve Gezegeni 
 06 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 5/10 puan

Okumak
"Okumak onun için hayattan geri çekilmek değil, aksine gerçekten var olmak demekti."

Histeri, Laura LippmanHisteri, Laura Lippman
Beatrice 
17 May 2015 · Puan vermedi

"Her zaman yapamayacağımız şeyleri düşünüyoruz, sınırlarımızın nerede olduğunu buluyoruz ve böylece bir şeylerin kıyısına kadar gidip sonra da teknik zeminde masumluğumuzu iddia ediyoruz."

Histeri, Laura LippmanHisteri, Laura Lippman
Beatrice 
17 May 2015 · Puan vermedi

"Sen hep böyle yalancı mısın? Yoksa bir sonraki evliliğin için formda mı kalmaya çalışıyorsun?"

Histeri, Laura LippmanHisteri, Laura Lippman
Asiye Yıldız 
06 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Artık zafer garantisi olmadığında her zaman yaptığını yaptı: umurunda değilmiş gibi davrandı.

Histeri, Laura Lippman (Sayfa 9)Histeri, Laura Lippman (Sayfa 9)
neslihan güneş 
13 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

...güzel bir kadının ilgi çekmek için bu kadar aptal olması gerekmezdi. Güzellik kendi başına bir var olma sebebiydi zaten...

Histeri, Laura Lippman (Sayfa 166)Histeri, Laura Lippman (Sayfa 166)
Kanatsız Kitap 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Genç doktorlar kendi alanlarında istedikleri kadar parlak olsunlar, diğer şeyler hakkında inanılmaz derecede cahil olabiliyorlar, tabii amaçlarına ulaşmak için hayatlarını ne kadar daralttıklarına bağlı olarak.

Histeri, Laura LippmanHisteri, Laura Lippman