Son Ayinler

8,0/10  (4 Oy) · 
14 okunma  · 
4 beğeni  · 
421 gösterim
30 Ülkede Yayımlanan Büyüleyici ve Sansasyonel Bir İlk Yapıt

Zeki, seksi bir avukat-dedektif olan Thora, azılı bir katilin peşine düşüyor ve bu arayış onu, İzlanda'nın geçmişindeki garip- ve şeytani- bir döneme götürüyor.

Reykjavik'teki bir üniversitede genç bir Alman öğrencinin cesedi - gözleri oyularak çıkartılmış ve vücuduna garip semboller kazınmış bir halde- bulunduktan sonra, polis birini tutuklamakta vakit kaybetmez. Ama kurbanın ailesi, doğru adamın tutuklandığına ikna olmamıştır, bu yüzden dul bir avukat ve iki çocuk annesi olan Thora'dan olayı araştırmasını ister. Teklif ettikleri para inanılmazdır-geçim sıkıntısı çeken avukat ve çocuklarının hayatını kolaylaştımaya yetecek, hatta artacak bir miktar.

Thora ve yeni iş arkadaşı Matthew Reich'ın, merhum öğrenciyle ilgili olağandışı bir şey keşfetmeleri uzun sürmez: Genç adam, ülkenin işkence, idam ve cadı avları tarihini saplantı haline getirmiştir. Bu konu, şu gerçekle daha da tuhaflaştırmaktadır: Diğer ülkelerdeki cadı avlarının aksine, İzlanda'daki cadı avları erkekler hedef almıştır... kadınları değil.

Thora ve Matthew derine indikçe, geçmişte kalmış âdetlerle cinayet arasında bağlantılar kurmaya başlar. Ama karanlık geleneklerin gölgesi, hem geçmişin hem de bugünün sırlarını saklamaktadır ve dedektifler kısa süre sonra, hiçbir şeyin göründüğü gibi olamdığını... ve kimseye güvenilmemesi gerektiğini fark ederler.

"Merak uayndıran, bilgilendirici br konuyu ele alıyor. İlgiyle okunacak bir dizinin ilk kitabı olmaya aday."

"Karanlık bir meseleyi gün ışığına çıkarması bir yana, şaşırıtıcı ölçüde eğlenceli bir kitap... sürükleyici ve ilginç bir okuma."
The Guardian
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2008
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9789944983457
 • Orijinal Adı:
  Last Rituals
 • Çeviri:
  Biray Anıl Birer
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü: