Seçil Ersek

Seçil Ersek

Çevirmen
7.2/10
2.989 Kişi
·
13,6bin
Okunma
·
3
Beğeni
·
767
Gösterim
Adı:
Seçil Ersek
Tam adı:
Seçil Ersek Ümitvar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
216 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Okudukça okumak istediğim kişisel gelişim kitaplardan birisidir. Düşününce birçok yeri gerçek olduğunu görüyoruz. Kendinizi geliştirmek için sizleri bu kitap ile başlangıca davet ediyorum ;)
216 syf.
Özet olarak, “The Secret - Sır” kitabı bizlere istemeyi, inanmayı ve şükretmeyi anlatıyor. Evren’i yaratan Allah’tır ve dua ile ondan istemeliyiz. Hadis-i Şerif: “Allah’a duânızı kabul edeceğine inanarak duâ edin.” Sürekli iyi düşünerek yaşamayı vurgulayan bir eser.
504 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
En sevdiğim yazarlardan biri olan John Verdon'un kitaplarını okuyuculara sunan Koridor Yayınları aracılığıyla yepyeni ve oldukça kaliteli bir yazar keşfettim: Linwood Barclay. Tess Gerritsen ve Stephen King'den olumlu yorumlar alan, aynı şekilde okuyucuların da beğenisini kazanan Psikoz'u okumaya başlarken kitabı beğenip beğenmeme konusunda kafamda çok fazla soru işareti yoktu. Kitap hakkında yapılan yorumlar, kitap konusunun oldukça ilgi çekici olması gibi nedenlerle, okumaya başlarken bile Psikoz'u beğeneceğimden emindim. Öyle de oldu. Linwood Barclay ile tanıştığım bu kitaba tek kelimeyle "bayıldım".

Kitapta Thomas ve Ray isimli iki kardeş var. Thomas haritalara saplantılı bir şizofren. Kendisine ABD Başkanı ve CIA tarafından dünya üzerindeki bütün sokakları, caddeleri vb. ezberleme görevi verildiğine inanıyor. Bilgisayarındaki bir program ile tüm dünyayı dolaşan Thomas, New York'ta yer alan bir dairenin penceresinde ilginç bir şey görüyor: Kafasına poşet geçirilerek öldürülmeye çalışılan bir kadının görüntüsü. Kardeşi Ray'den New York'a giderek o daireyi araştırmasını isteyen Thomas bir bombanın pimini çektiğinden tamamen habersiz.

Psikoz 500 sayfalık bir kitap. Şunu söylemem gerekir ki, ilk 80-100 sayfa biraz durağan. Bu kısımda olayların perde arkasına gidilerek karakter tanıtımları yapılıyor. Ancak durağan şeyler illa sıkıcı olmak zorunda değil. Sadece bu kısımlarda aksiyon yok denecek kadar az ve biraz sabırlı olup olayların başlamasını beklemek gerekiyor. Bu olaylar başladığında ise  sayfalar fark etmeden akıp gidiyor. Sözünü ettiğim ilk bölümlerinin geride kalmasının ardından kitabın kazandığı bu tempo, sürükleyicilik mükemmel. Ayrıca Psikoz oldukça orijinal bir konuya sahip ve daha önce karşılaşmadığım bir kurgusu var. Konunun özgünlüğü ve anlatılışı Psikoz'a kocaman bir artı kazandırıyor.

Kitapta ana karakterlerden birinin psikolojik rahatsızlığının bulunması ve yaşadıkları, mevcut takıntısı olayları daha ilginç hale getiriyor. Aynı zamanda bu psikolojik durumun onun hayatını ne şekilde etkilediğini okuyor, az da olsa empati kurabiliyorsunuz. Ellerinde olmayan nedenlerle fiziksel veya zihinsel olarak normal bir insan yetisine sahip olmayan bireye yapılanlar zaman zaman sinirlerimi bozmadı değil. Bu durumun zaten farkında olsak da bir kitapta karşılaşmak daha fazla farkındalık kazanmayı sağlayabiliyor.

Psikoz aksiyon dolu, sürükleyici ve fazlasıyla şaşırtıcı bir kitap. Kitabın son sayfasını okurken bile şaşırdım. Linwood Barclay son sayfada dahi okuru şaşırtacak bir cümle kaleme almış. Fazla sayfa sayısına rağmen günde ortalama 150 sayfayı çok rahat okuyabileceğiniz bir kitap olan Psikoz, beğendiğim psikolojik gerilim kitapları arasında yerini almış bulunuyor. Kitabın yazarı Linwood Barclay'in dilimize çevrilen diğer kitabı Vedaya Zaman Yok. O kitabın yorumları da oldukça ilgi çekici. Psikoz gibi iyi bir kitaba sahip bir yazarın Türkçeye çevrilen sadece iki kitabı olması açıkçası hoşuma gitmedi. Vedaya Zaman Yok'u da okuyacağım ve umarım yazarın diğer kitaplarını da çevrilmiş haliyle en kısa zamanda raflarda görebiliriz. Psikolojik gerilim severlere bu mükemmel kitabı tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar.
200 syf.
·2 günde·10/10 puan
Kişisel gelişime merak salanların ilk okuyacağı kitaptır. Fakat benim ilk olmadı.
Ben sırrı başka kitaplardan az çok anlayıp konuyu her yönüyle ele alan bu kitabı yeni okumaya başlıyorum. Daha iyi anlamam açısından iyi ki şimdi okumuşum dedirtti. Herkesin bildiği ama çok çok az insanın uyguladığı sır işte bu kitapta. Böyle söyleyince merak uyandırdı biliyorum.Sır dediğimiz şey hepimizin içinde var aslında.Sadece bunu uygulamayı her insan bilmiyor. Bir nevi isteklerimizin nasıl gerçekleşeceği... Yani evreni lehimize kullanmak. Daha önce de önerilerde bulunmuştum fakat dediğim gibi kişisel gelişime merak salıp nereden başlayacağına bilemeyenlere en iyi yolu 'Secret' gösterecektir.
370 syf.
·10/10 puan
filmi vardır herhalde bunun?..size bu kitap hakkında verebileceğim garantilerden biri de şudur ki okurken hem okuyor hem izleyeceksiniz size bunun garantisini verebilrim...senaryosu da sürükleyici kendisini okutan ve merak ettiren bi senaryo..yani okunmalı okunması gereken bi kitap diyorum..ama puanının bu kadar olması beni biraz şaşırttı açıkçası ben en az 8.5 falan beklerdim 7.5 olmamış ...ayıp olmuş bu müthiş senaryoya
..
370 syf.
·2 günde
Bu tür kitaplar için yazmakta gerçekten güçlük çekiyorum, bu tür kitapların okur sayısının da fazla olmasını gördükçe hep kendime kuşkuyla bakıyorum. Kitap kötü, başarısız manasında bir fikir beyan etmeyeceğim, lakin gördüğü ilgi kadar mükemmel değil diyeceğim. Ben satın almadım, ev de bulduğum için okudum, kimlerin satın aldığını da biliyorum. 361 sayfa kitap bir günde okunuyorsa, bunu da sorgulamak gerek bence. Lakin hep inandığım bir şey olmuştur, en azından hep inanmak isterim, her kitaptan bir şeyler çıkartılacağına; okurken kitaptaki tema için düşünmedim dersem yalan olur, yaşamla ilgili bir şans daha olsa şunları yapardım gibi düşünceleri hayatın içinde insanlar kendilerine bir şekilde yöneltirler. Kitapta bunu düşündürtüyor, konu sizi meraklandırıyor, en azından sonu nasıl bağlanacak diye merak ediyorsunuz. İnsanlığın yaşadığı felaketleri Amerikan gözüyle de olsa yakın tarihin önemli olaylarını yüzeysel bir şekilde hatırlıyorsunuz kitabı okurken. Benim en çok hoşuma giden iki şeyden birini sizle paylaşayım, gözlerden uzak, iletişimden kopuk, küçük bir kasabada Jeff'in yaşadığı evi hayal ettim. Radyodan tek bir dalgadan aldığı yayınla bazı şeyleri takip etmek dışında tamamen her şeyden uzak bir yaşantı. Sonuç olarak, sahilde şezlong üzerinde okunacak bir kitap benim için.
216 syf.
·17 günde·Beğendi·10/10 puan
Sevdiğim tüm insanlara önereceğim ve hediye edeceğim bir şaheser.. dolu doluydu
İçindekileri hayata geçirmek çok önemli.. ilmek ilmek içimize işlememiz gereken bir hazine de diyebilirim

Ben ilk “the Power”ı okumuştum ama bunun tadı bir başkaydı

Sır’a kavuşmak ve onu hayatına dahil etmek isteyen tüm kitapseverlere tavsiyemdir
İyi Okumalar!
370 syf.
·54 günde·Puan vermedi
Yaşadığınız hayatı tekrar yaşamak... Kaç kişi ister ki bunu. Ya çok mükemmel bir hayat sürmeniz gerekir bunu istemek için ya da hayallerinize ulaşmış olmanız. Yazar tam da bunu anlatmak istemiş. Sürükleyici bir o kadar da sürprizlerle dolu bir olay örgüsü . Tavsiye ederm herkese

Yazarın biyografisi

Adı:
Seçil Ersek
Tam adı:
Seçil Ersek Ümitvar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 13,6bin okur okudu.
  • 264 okur okuyor.
  • 3.235 okur okuyacak.
  • 345 okur yarım bıraktı.