Lauren Kate

Lauren Kate

Yazar
7.8/10
185 Kişi
·
594
Okunma
·
29
Beğeni
·
2.761
Gösterim
Adı:
Lauren Kate
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri, 21 Mart 1981
Lauren Kate, Dallas'da büyüdü, Atlanta'da okula gitti ve New York'ta yazmaya başladı. Onun kitapları otuzu aşkın dile tercüme edilmiştir. O kocası ile Laurel Canyon yaşıyor ve bir restoran mutfağında çalışıyor. Sörf öğrenmeyi umuyor. O Fallen serisi için, son kitabı üzerinde çalışıyor şu anda.
Daniel'ın sesi zihninde yankılanıyordu. "Sonsuza dek yaşıyorum. Her on yedi yılda bir dünyaya geliyorsun. Sen bana aşık oluyorsun. Bende sana. Ve bu seni öldürüyor."
"Kimse bir cesedin soğuk suda ne kadar yavaş cürüyeceğinin sözünü etmemişti."
"Pekala... Birbirimizin kitaplarını da devirdiğimize göre bir sonraki adım onları toparlarken kazara ellerimizin birleşmesi değil mi?"
Luce el salladı. "Teşekkür ederim," diye fısıldadı.
Şekerlemeler ve bamya için. Bütün günü burada geçirdiğiniz için.
Penn'i kanatlarınız altına hiçbir soru sormadan aldığınız için.
Sizi korkuttuğum halde beni hala sevmeye devam ettiğiniz için.
Daniel'in kollarında olmak denizin kıyısını bulması gibiydi, bir yolcunun uzun, zor ve uzak yolculuktan dönmesi gibiydi en sonunda eve dönmek gibi.
"Bazen sebepsiz yere güzel şeyler hayatımıza girer. Her zaman anlam veremeyebiliriz ama onlara güvenmeliyiz."
"Bana tüm hayatlarının en güzel kısmını anlat."
her defasında, seni bulduğum an demek istedi luce.
Beni yakalayamazsın,cesaretini kaybetme
Beni bulamazsan,aramaya devam et
Bir yerlerde durmuş seni bekliyorum.
WALT WHITMAN,Kendi Şarkım
Lauren Kate
Sayfa 1 - Epsilon yayınevi
Bu kitap için hissettiğim tek şey hayal kırıklığı. Malesef kitabın harika bir konusu olmasına rağmen yazar kitabı rezil bir hale getirmeye başarmış.
Betimlemeler çok zayıf, karakterler tam olarak oturmamış, en saçma olan kısımsa yazar gizem yapacak diye kendisini o kadar kasmış ki kitapta adam akıllı bir şey anlatmamış...
Normalde mitolojiye ilgi duyuyorum. Düşmüş meleklerin efsanesini büyük bir merakla okumuştum. Belkide bu konuda bilgim olduğu için kitap bana bu kadar yavan gelmiştir bilmiyorum.
Bana kızanlar olabilir ama ilk defa bir kitabın filmini kitaptan daha çok sevdim. Filmde her şey daha güzel anlatılıyor...
Bu defa kitap bizi zaman yolculuğuna çıkarıyor bence şuana kadar serinin en güzel ve akıcı kitabı buydu şeytanın oyunları meleklerin kararsızlıkları ve luce un kendi başına herşeyi değiştirebilecek ve kendini bile yok etmesine neden olucak yolculuğu kitabı bir solukta okumanızı sağlıyor.
Ve son düşüş artık herşey luce un ellerinde ve zamanları dolmadan düşüşün olduğu yeri bulup şeytanı yenmeleri gerekiyor. Kitap sürükleyici ve sıkıcıydı yani hemen okunmuyor benim düşüncem ama konusundan da anlayacağınız gibi baya heyecan verici bir yolculuk oldu benim için kitabın sonunda da ayrı bir şaşkınlık oldu, okumanızı öneririm.
Luce ve Daniel'in sonsuz aşkını yaşamak lazım. Lauren Kate, fantastik düşüncesi ile aşkı birleştirmiş ve ortaya bir şaheser bırakmış.
Azap başlarda biraz sıkmaya başladı. Eski tutuculuğu kalmamıştı. Fakat sonuna doğru yine bir merak güdüsünün içine sürükledi ve o güdünün içinde bıraktı.
Luce bulunduğu yerdekilerin tavrına başta Molly olmak üzere, çok sessiz kaldı. Ezildi. Buna sinirlendim.

Neyse Azap'a başlamak için acele ediyorum :)
*Kitap incil ile bağlantılı bir şekilde ilerliyor.
Bence anlatımı güzeldi ancak sonu fazlasıyla tahmin edilebilrdi. Bunun dışında gayet başarılıydı fantastik okumayı sevenlerin okayabileceği bir kitap.
Birlikteliğin sembolü haline geldiler. Aşkları ölümsüzlüğün sınırından da öteye gitti. Serinin üçüncü kitabı olan "Tutku" beni hayrete sürüklemedi. Aksine Lauren Kate'den böyle bir kitap bekliyordum.
Kitap o kadar yordu ki beni elimde olmasına rağmen ikinci kitabı okumak istemiyorum. Yazar son 100 sayfaya kadar gereksiz detaylara değinerek hikâyenin esas konusunu göstermiyor ve kendince olayı gizemli hale getirmeye çalışıyor. Ve merak etmeyin kitap bittiğinde bile kurguya dair pek bir bilgilendirme yapmıyor, çok gizemli aferin yazar, olaylar başlarken bitiyor. Ben bu kadarını gereksiz gördüm açıkçası. Ayrıca şu düşmüş melek hikayelerinin beni artık hiç ama hiç sarmadığı gerçeğini de eklersem niye yorum yaparak vakit kaybettim ki diye düşünmeye başlıyorum.
Güzel bir aşk hikayesi ve fantastik bir masal bence kitap çok güzel tek sıkıntı olan konunun çok uzaması oldu. Fantastik ve aşk isteyenler mutlaka bir şans verin derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lauren Kate
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri, 21 Mart 1981
Lauren Kate, Dallas'da büyüdü, Atlanta'da okula gitti ve New York'ta yazmaya başladı. Onun kitapları otuzu aşkın dile tercüme edilmiştir. O kocası ile Laurel Canyon yaşıyor ve bir restoran mutfağında çalışıyor. Sörf öğrenmeyi umuyor. O Fallen serisi için, son kitabı üzerinde çalışıyor şu anda.

Yazar istatistikleri

  • 29 okur beğendi.
  • 594 okur okudu.
  • 19 okur okuyor.
  • 239 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları