Lauren Kate

Lauren Kate

Yazar
7.6/10
236 Kişi
·
865
Okunma
·
40
Beğeni
·
3770
Gösterim
Adı:
Lauren Kate
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri, 21 Mart 1981
Lauren Kate, Dallas'da büyüdü, Atlanta'da okula gitti ve New York'ta yazmaya başladı. Onun kitapları otuzu aşkın dile tercüme edilmiştir. O kocası ile Laurel Canyon yaşıyor ve bir restoran mutfağında çalışıyor. Sörf öğrenmeyi umuyor. O Fallen serisi için, son kitabı üzerinde çalışıyor şu anda.
Daniel'ın sesi zihninde yankılanıyordu. "Sonsuza dek yaşıyorum. Her on yedi yılda bir dünyaya geliyorsun. Sen bana aşık oluyorsun. Bende sana. Ve bu seni öldürüyor."
"Kimse bir cesedin soğuk suda ne kadar yavaş cürüyeceğinin sözünü etmemişti."
"Pekala... Birbirimizin kitaplarını da devirdiğimize göre bir sonraki adım onları toparlarken kazara ellerimizin birleşmesi değil mi?"
Luce el salladı. "Teşekkür ederim," diye fısıldadı.
Şekerlemeler ve bamya için. Bütün günü burada geçirdiğiniz için.
Penn'i kanatlarınız altına hiçbir soru sormadan aldığınız için.
Sizi korkuttuğum halde beni hala sevmeye devam ettiğiniz için.
Daniel'in kollarında olmak denizin kıyısını bulması gibiydi, bir yolcunun uzun, zor ve uzak yolculuktan dönmesi gibiydi en sonunda eve dönmek gibi.
"Melekler, şeytan ve nefilimler gökyüzünün uzak köşelerine doğru uçarak arkalarında parlak bir ışık bırakırken, aşağıda Luce ve Daniel birbirlerine ilk ve son kez aşık oldular."
384 syf.
·3 günde·5/10
Bu kitap için hissettiğim tek şey hayal kırıklığı. Malesef kitabın harika bir konusu olmasına rağmen yazar kitabı rezil bir hale getirmeye başarmış.
Betimlemeler çok zayıf, karakterler tam olarak oturmamış, en saçma olan kısımsa yazar gizem yapacak diye kendisini o kadar kasmış ki kitapta adam akıllı bir şey anlatmamış...
Normalde mitolojiye ilgi duyuyorum. Düşmüş meleklerin efsanesini büyük bir merakla okumuştum. Belkide bu konuda bilgim olduğu için kitap bana bu kadar yavan gelmiştir bilmiyorum.
Bana kızanlar olabilir ama ilk defa bir kitabın filmini kitaptan daha çok sevdim. Filmde her şey daha güzel anlatılıyor...
384 syf.
·Puan vermedi
Kitap hakkında konuşacak çok fazla şey yok bence. Melekleri konu alan fantastik bir romandı. Kitabı pek sevmedim çünkü okurken çok sıkıldım ve elim bir kere bile kitaba uzanmadı, çoğunlukla yeni bir kitaba geçme isteği ile yanıp tutuştuğum için kitabı bitirmeye çalıştım. Olaylar ve karakterler beni pek çekmedi. Evet, olaylar akıcıydı ama çok şaşırmam gereken yerlerde bile bir şey hissetmedim. Biraz kesik kesik okuduğum bir roman olduğu için mi böyle hissettim bilmiyorum ama kesik kesik okumasaydım da muhtemelen aynı şeyleri söylerdim.

Serinin diğer kitaplarında ne olacağını merak ediyorum, yazar bu konunun devamını nasıl getirecek diye gerçekten okumak da istiyorum ama elim muhtemelen serinin ikinci kitabına uzanmayacak.

Seriye ait kitapların kapakları çok güzel ve bu insanı okutmaya çekiyor. Beni de çekti ama keşke içini daha çok beğendiğim kitap olsaydı. Yine de melek kitaplarını çok sevenler bir şans verebilirler. Keyifli okumalar:)
373 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Bu defa kitap bizi zaman yolculuğuna çıkarıyor bence şuana kadar serinin en güzel ve akıcı kitabı buydu şeytanın oyunları meleklerin kararsızlıkları ve luce un kendi başına herşeyi değiştirebilecek ve kendini bile yok etmesine neden olucak yolculuğu kitabı bir solukta okumanızı sağlıyor.
352 syf.
·6 günde·Beğendi·6/10
Ve son düşüş artık herşey luce un ellerinde ve zamanları dolmadan düşüşün olduğu yeri bulup şeytanı yenmeleri gerekiyor. Kitap sürükleyici ve sıkıcıydı yani hemen okunmuyor benim düşüncem ama konusundan da anlayacağınız gibi baya heyecan verici bir yolculuk oldu benim için kitabın sonunda da ayrı bir şaşkınlık oldu, okumanızı öneririm.
384 syf.
·4 günde·Beğendi·5/10
Luce ve Daniel'in sonsuz aşkını yaşamak lazım. Lauren Kate, fantastik düşüncesi ile aşkı birleştirmiş ve ortaya bir şaheser bırakmış.
400 syf.
·68 günde·Beğendi·10/10
Azap başlarda biraz sıkmaya başladı. Eski tutuculuğu kalmamıştı. Fakat sonuna doğru yine bir merak güdüsünün içine sürükledi ve o güdünün içinde bıraktı.
384 syf.
Luce bulunduğu yerdekilerin tavrına başta Molly olmak üzere, çok sessiz kaldı. Ezildi. Buna sinirlendim.

Neyse Azap'a başlamak için acele ediyorum :)
384 syf.
·Beğendi·10/10
*Kitap incil ile bağlantılı bir şekilde ilerliyor.
Bence anlatımı güzeldi ancak sonu fazlasıyla tahmin edilebilrdi. Bunun dışında gayet başarılıydı fantastik okumayı sevenlerin okayabileceği bir kitap.
373 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
Birlikteliğin sembolü haline geldiler. Aşkları ölümsüzlüğün sınırından da öteye gitti. Serinin üçüncü kitabı olan "Tutku" beni hayrete sürüklemedi. Aksine Lauren Kate'den böyle bir kitap bekliyordum.
384 syf.
·Puan vermedi
Kitap o kadar yordu ki beni elimde olmasına rağmen ikinci kitabı okumak istemiyorum. Yazar son 100 sayfaya kadar gereksiz detaylara değinerek hikâyenin esas konusunu göstermiyor ve kendince olayı gizemli hale getirmeye çalışıyor. Ve merak etmeyin kitap bittiğinde bile kurguya dair pek bir bilgilendirme yapmıyor, çok gizemli aferin yazar, olaylar başlarken bitiyor. Ben bu kadarını gereksiz gördüm açıkçası. Ayrıca şu düşmüş melek hikayelerinin beni artık hiç ama hiç sarmadığı gerçeğini de eklersem niye yorum yaparak vakit kaybettim ki diye düşünmeye başlıyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lauren Kate
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri, 21 Mart 1981
Lauren Kate, Dallas'da büyüdü, Atlanta'da okula gitti ve New York'ta yazmaya başladı. Onun kitapları otuzu aşkın dile tercüme edilmiştir. O kocası ile Laurel Canyon yaşıyor ve bir restoran mutfağında çalışıyor. Sörf öğrenmeyi umuyor. O Fallen serisi için, son kitabı üzerinde çalışıyor şu anda.

Yazar istatistikleri

  • 40 okur beğendi.
  • 865 okur okudu.
  • 23 okur okuyor.
  • 391 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.