Lauren Kate

Lauren Kate

7.8/10
161 Kişi
·
531
Okunma
·
26
Beğeni
·
2.591
Gösterim
Adı:
Lauren Kate
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri, 21 Mart 1981
Lauren Kate, Dallas'da büyüdü, Atlanta'da okula gitti ve New York'ta yazmaya başladı. Onun kitapları otuzu aşkın dile tercüme edilmiştir. O kocası ile Laurel Canyon yaşıyor ve bir restoran mutfağında çalışıyor. Sörf öğrenmeyi umuyor. O Fallen serisi için, son kitabı üzerinde çalışıyor şu anda.
"Kimse bir cesedin soğuk suda ne kadar yavaş cürüyeceğinin sözünü etmemişti."
"Pekala... Birbirimizin kitaplarını da devirdiğimize göre bir sonraki adım onları toparlarken kazara ellerimizin birleşmesi değil mi?"
Luce el salladı. "Teşekkür ederim," diye fısıldadı.
Şekerlemeler ve bamya için. Bütün günü burada geçirdiğiniz için.
Penn'i kanatlarınız altına hiçbir soru sormadan aldığınız için.
Sizi korkuttuğum halde beni hala sevmeye devam ettiğiniz için.
Daniel'in kollarında olmak denizin kıyısını bulması gibiydi, bir yolcunun uzun, zor ve uzak yolculuktan dönmesi gibiydi en sonunda eve dönmek gibi.
"Hiçbir karanlık lekelenmiş büyük bir ışıktan daha koyu değildir."
"Bazen sebepsiz yere güzel şeyler hayatımıza girer. Her zaman anlam veremeyebiliriz ama onlara güvenmeliyiz."
"Bana tüm hayatlarının en güzel kısmını anlat."
her defasında, seni bulduğum an demek istedi luce.
Beni yakalayamazsın,cesaretini kaybetme
Beni bulamazsan,aramaya devam et
Bir yerlerde durmuş seni bekliyorum.
WALT WHITMAN,Kendi Şarkım
Lauren Kate
Sayfa 1 - Epsilon yayınevi
Bu defa kitap bizi zaman yolculuğuna çıkarıyor bence şuana kadar serinin en güzel ve akıcı kitabı buydu şeytanın oyunları meleklerin kararsızlıkları ve luce un kendi başına herşeyi değiştirebilecek ve kendini bile yok etmesine neden olucak yolculuğu kitabı bir solukta okumanızı sağlıyor.
Ve son düşüş artık herşey luce un ellerinde ve zamanları dolmadan düşüşün olduğu yeri bulup şeytanı yenmeleri gerekiyor. Kitap sürükleyici ve sıkıcıydı yani hemen okunmuyor benim düşüncem ama konusundan da anlayacağınız gibi baya heyecan verici bir yolculuk oldu benim için kitabın sonunda da ayrı bir şaşkınlık oldu, okumanızı öneririm.
Azap başlarda biraz sıkmaya başladı. Eski tutuculuğu kalmamıştı. Fakat sonuna doğru yine bir merak güdüsünün içine sürükledi ve o güdünün içinde bıraktı.
Luce ve Daniel'in sonsuz aşkını yaşamak lazım. Lauren Kate, fantastik düşüncesi ile aşkı birleştirmiş ve ortaya bir şaheser bırakmış.
Birlikteliğin sembolü haline geldiler. Aşkları ölümsüzlüğün sınırından da öteye gitti. Serinin üçüncü kitabı olan "Tutku" beni hayrete sürüklemedi. Aksine Lauren Kate'den böyle bir kitap bekliyordum.
Luce bulunduğu yerdekilerin tavrına başta Molly olmak üzere, çok sessiz kaldı. Ezildi. Buna sinirlendim.

Neyse Azap'a başlamak için acele ediyorum :)
*Kitap incil ile bağlantılı bir şekilde ilerliyor.
Bence anlatımı güzeldi ancak sonu fazlasıyla tahmin edilebilrdi. Bunun dışında gayet başarılıydı fantastik okumayı sevenlerin okayabileceği bir kitap.
Kitap konu bakımından ilginç ve güzel, fakat konunun işlenişi çok sıkıcıydı. Bitirmek için kendimi zorladım ve çoğu yeride atlatım. Bence daha güzel ve seri bir şekilde anlatılsaydı kaliteli bir kitap olabilirdi.
Eureka, annesiyle yaptığı bir araba yolculuğu esnasında yakalandıkları fırtınada kaza geçirir ve annesini kaybeder. Olayın üzerinden 4 ay geçer ve Eureka kaldığı yerden hayatına devam etmeye çalışır.
Ander, bir tohumtaşıyanlardandır. Kayıp kıta Atlantis soyundan gelmektedir. Atlantis sular altından kalmadan kurtulmayı başaran birkaç insandan biridir ailesi. Ve tohumtaşıyanların tek bir amacı vardır Selene soyundan gelen, göz yaşı potansiyeli olanları kaza süsü verip öldürmek. Bu noktada Ander, hayatının büyük kısmını Eureka'yı izleyerek geçirmiştir ve ona aşıktır. Ki kızın annesiyle geçirdiği kazada aslında ölmesi gereken Eureka'dır ama Ander buna izin vermez ve onu kurtarır.
Hikaye genel olarak böyle.
İtiraf etmeliyim ben bu kitabı Düşüş serisinden daha fazla sevdim. Ve sadece serinin 2 kitabının olduğunu görünce de derin bir nefes aldım, çünkü diğer seri gereksiz yere uzamıştı da uzamıştı..
Yazar bence hikayeye çok geç girmiş kitapta. Yani 100. sayfalara gelmeme rağmen hala olaya hakim değildim. Tahmin ediyorsunuz ama o tahminleriniz istediği gibi tatmin etmiyor sizleri.
Kitaba o nedenle geç adapte oldum, yoksa çoktan bitirmiş olurdum. Bu saate kadar elimde kalmazdı.
Mesela Ander'i daha fazla okumak isterdim. Çoğu zaman Eureka'nın çevresinden yalıtılmış halde buldum.
En yakın arkadaşı Cat'e ise ısınamadım. Son sayfadaki olaya kadar kızın aklı fikri erkeklerdeydi. Yani kitap boyunca kaç herife yazdı çetelesini tutamadım bile.
Brooks var bir de.. Küçüklüklerinden beri birlikteler. İyiydi araları ta ki kazaya kadar. Ondan sonraysa nam-ı diyar Atlas çıktı karşımıza.
Ve içler acısı bir baba. Kızını ne dinleyen, ne yardım eden, ne destekleyen, ne de savunan.. Ve en önemlisi de ona gram inanmayan.. Acayip sinir oldum.
Tabi bir de üvey anne Rhoda vardı. Kızı resmen evinde kalmasına izin verdiği için ayaklarına kapanması lazımmış gibiydi. Koca kitap boyunca Eureka için ağzından tek iyi kelime duymadım. Hep bir tersleme, kızma. Ve babanın da buna müsade etmesi.
Kitap, bir diğer tohumtaşıyı Solon'u arama macerası ile devam edecektir büyük ihtimalle. O da en son Ander'in dediğine göre Türkiye'de imiş. Yani bakarsınız ikinci kitap en azından bir bölümü bizim buralarda geçer ;)
Güzel bir aşk hikayesi ve fantastik bir masal bence kitap çok güzel tek sıkıntı olan konunun çok uzaması oldu. Fantastik ve aşk isteyenler mutlaka bir şans verin derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lauren Kate
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri, 21 Mart 1981
Lauren Kate, Dallas'da büyüdü, Atlanta'da okula gitti ve New York'ta yazmaya başladı. Onun kitapları otuzu aşkın dile tercüme edilmiştir. O kocası ile Laurel Canyon yaşıyor ve bir restoran mutfağında çalışıyor. Sörf öğrenmeyi umuyor. O Fallen serisi için, son kitabı üzerinde çalışıyor şu anda.

Yazar istatistikleri

  • 26 okur beğendi.
  • 531 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 192 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları