Mark Fisher

Mark Fisher

Yazar
8.9/10
12 Kişi
·
21
Okunma
·
1
Beğeni
·
553
Gösterim
Adı:
Mark Fisher
Unvan:
Doçent-Yazar
Doğum:
Woking, Birleşik Krallık, 29 Ekim 1944
Hayatta başarılı olmak istiyorsan, daha önemli olan bir başka seçeneğin olmadığını düşünmelisin.
Hayal gücü ve mantık birbiriyle çelişki içindeyse, hayal gücü her zaman durumu kontrol eder.
Yapılması gereken ilk şey ne istediğimizi bulmaktır. Eğer isteğin belirsiz ise eline geçecek olan da karma karışık olacaktır. En azını istersen, en azını alırsın.
"Tecrübe, tek başına teoriden daha iyi bir öğretmendir. Tecrübe hayattır. Goethe' nin felsefesi değil mi? ' Gri teorinin, yeşil ise yaşam ağacının rengidir."
İnancın yolu, kelimelerin tekrarından geçer. Kelimelerin iç ve dış dünyamıza sıra dışı etkisi vardır. Kelimeler her şeye kadirdir. İnsanlar genellikle bu prensipten habersizdir ve kullanmayı bilmezler. Pardon, geri alıyorum. Kelimelerin gücünü kullanırlar fakat kendi aleyhlerine...
Anında Milyoner... Gerçekten ismi çok dikkatimi çekti.. 'Acaba nasıl milyoner olur? Bu mümkün mü? Kim bir an da milyoner olmuş ki?' Gibi gibi bir sürü soru belirdi kafamda. Hadi bir okuyayım diye başladım. Ne yalan söyleyeyim somut olarak milyoner olmakla ilgili bir konu bekliyordum.

İçerisinde bir milyoner ile ondan bunun sırrını öğrenmeye gelen genç bir adamın hikayesini anlatıyor yazar. Milyonerlik.... O büyülü, kulağa hoş gelen kelime; ilk duyan herkesi cezbeden, keşke ben olsam dedirten, insana milyonlarca hayal kurdurtan kelime...

Kitap içeriği her ne kadar para ile gösterilse de asıl verilmek istenen düşünce disiplinli olmak, plan yapmak ve her işe başlamadan bir hedef belirlemek o hedefe ulaşıncaya kadar çalışmak hep çalışmak... Bıkmadan usanmadan. Yine kararlı olmak, risk almak, neye sahip olmak istediğini bilmek, hayal gücünün peşinden gitmek ve tüm bunları kontrol sahibi olarak yapmak. Bu kitapta yer alan her düşünce her insanın sahip olması gereken aynı zaman da milyoner olmasının şartları. Bunları hayatımıza uygulayacak olursak zaten hayatımızı idame ettirmemiz gereken paraya kavuşabiliriz. Ya da hayalini kurduğumuz hayata...

Okuyalım, hayal kuralım, hedef belirleyip, uygulayalım sonuna kadar. Mutluluk zaten bunlarda. İyi okumalar, güzel hayal kurmalar:)
(uyarlama) Günde 12 saat çalışıp ayda 2000 tl aliyorsunuz. Peki ayda 100.000 tl kazanan biri senden dahamı fazla çalışıyor?
Rasgele açtığım sayfada okuduğum bir yazı. Tabi yabancı kelimeler olduğundan aklımda fazla kalmadı. Fakat Türkçe ile düşününce aynı anlama sahip. Mutlak okunmalı.
Kitap İnceleme YazısıKitap Adı : Anında Milyoner

Yazarı : Mark Fisher

Yayıncı : Klan Yayınları

Baskı : 2. Baskı 2015 – 116 Sayfa

Kitap yaşanmış bir deneyimi aktarıyor, okurken şu duyguya kapıldım:

Sanki Tony Buzan, Osho, Krishnamurti, Halil Cibran, Tolstoy bir araya gelmiş de, birbirlerine yaşam öyküleri, birikimlerini anlatıyorlar ve bu kısa öykü ortaya çıkıyor.

116 sayfalık bir günde okunabilecek bu kitap, sadece “ticari kazanma hırsını öğütlüyor ve öngörüyor “ gibi algılanmasın. Ayrıca zenginliğin yaşamda öncelikli ve her şey olmadığı da belirtiliyor.

Zihnimizi; kabul edilebilir bir gerçeğe odaklıyor. Ölüm ve fanilik de hayatın bir gerçeği olarak çıkıyor karşımıza.Başarı, özgüven, motivasyon, kişisel gelişim, girişim, cesaret, azim, sabır gibi yaşamımıza yol açan olumlu değerleri, küçük hacimli bir alana sığdıran bir kitap daha önce okumamıştım.Sadece milyoner olmak için değil, planlı, kararlı, özgüvene dayalı bir sabrı öğrenmek için okumalı.

Hedefi olan ve bu uğurda çalışanlar için verimli bir motivasyon kaynağı.

Önyargı, içgüdü, bilinçaltı ve önsezi kavramlarının; karar, davranış, tercih ve kanaatlerimizi nasıl şekillendirdiğini, anlaşılır felsefi bir dille ve bilgece aktarıyor bize kitap.

Her okurun ilgisini çeken farklı anlatımlar olacaktır elbette. Çeviri ve yazım dilini de mükemmel buldum.

İyi okumalar

07.02.2018

Ali Rıza Malkoç
Her gün, her anlamda daha da iyi oluyorum.
...
Nereye gittiğini bilmiyorsan, hiç bir yere varamazsın.
...
Hareketsiz dur ve bil ki ben Tanrı'yım.
başarılı tekrar tekrar okunmalı,
"bunlar benim son isteklerim kütüphanemdek tüm kitapları sana bırakıyorum bazı insanlar kitapların hiçbir değeri olmadığı düşünür. dünyayı kendilerinin yeniden keşfettiğini sanırlar. kitaplardaki bilgiyi edinemedikeri içinde ataları tarafından yapılan hataların aynıları yaparlar. böylece çok fazla zaman ve para kaybedeler.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mark Fisher
Unvan:
Doçent-Yazar
Doğum:
Woking, Birleşik Krallık, 29 Ekim 1944

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 21 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.