Mats Strandberg

Mats Strandberg

Yazar
7.3/10
27 Kişi
·
63
Okunma
·
1
Beğeni
·
753
Gösterim
Adı:
Mats Strandberg
Unvan:
İsveçli Yazar ve Gazeteci
Doğum:
İsveç, 1976
Bazı savaşlar gereklidir. İnsan bazı şeyler için savaşmak zorundadır, bazı şeyleri düzeltmek için hayatını ortaya koyma cesaretini göstermek zorundadır.
Ama farkına vardım ki kendime acıma duygum dünyadan saklanıp kaçtığım bir liman olmuş. Zehirli bir teselli olmuş adeta.
Engelsfors Üçlemesi'nin birinci kitabı "Halka" sonun da bitti, puntosu çok küçük elimde ağır ağır taşıdım, okurken yoruldum biraz, fantastik sevenler bu kitabı sevebilir ergen diyalogları var bildiğimiz korku filmlerine benzer şeyler.
Engelsfors üçlemesinin ilk iki kitabını da fuarda kapağını görüp de almıştım ikinci romanı ise Ateş. Açıkçası kitap hakkında bilgim yoktu kapağı ilgimi çektiği için aldım diyebilirim.Kitabı çok beğendim akıcı ve sürükleyiciydi kitapta aşk, gerilim ve doğaüstü güçler işlenmiş. Okunması keyifliydi fantastik türünü seviyorsanız öneririm.
Evveett, 511 sayfalık yoğun bir imtihan gibiydi kitap resmen.. Kabul ediyorum kurgu, hikaye hiç fena değil, merak unsuruda oldukça iyi ayakta tutuyor kitabı ama ahhh o ergen olaylarına boğulmuş sayfalar var ya yedi bitirdi beni... Ohh be söyledim rahatladım. Özellikle o sayfaları okurken içim şişti desem yeridir :D

Kırmızı Ay'ın gözükmesiyle bir grup liseli genç kızımız büyülü yeteneklere sahip olduklarını ve birer cadı olduklarını öğreniyorlar. Bir yandan kimliği belirsiz olan katile karşı hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan da büyülerinin gizemini çözmeye çalışıyorlar. Katil onları birer birer avlarken tabiiki de bu iş hiç kolay değil. Bilinmeze karşı verdikleri bu savaşta normal hayatlarında birbirlerinden nefret eden bu kızların bir de birbirlerine güvenmek zorunda olmalarını düşünün ;)

Katili tahmin etmek hiç de zor olmadı benim için ama yine de kitap bir polisiye roman olmadığı için kendi türü içinde konuyu yine de heyecanlı tutmuş. Sadece başta da dediğim gibi kızların fazlasıyla ergen muhabbetlerine ve ergenlik sorunlarına boğuluyoruz. Hatta bazı satırlarda o kısımlar o kadar uzun uzun anlatılmıştıki dayanamayıp sadece göz gezdirdim. İlk kitap için fena değildi. Minu'nun yeteneğini merak ettiğimden 2.kitaba devam edicem. Herkese iyi okumalar :)
Kitapyurdu'nun hediyesi olarak gelen bu kitabı , elimde okunacak kitap kalmayana kadar beklettim. Doğrusu hiç de bekletilmeyi hak eden bir kitap olmayıp , aksine son derece akıcı bir anlatım tarzı ve merak uyandırıcı fantastik kurgusuyla güzel bir kitap. Okurken kendinizi kitabın içinde, olayları birebir yaşarken hayal ediyorsunuz. Yanlız yazı puntosu biraz sıkıcı o kadar. Teşekkürler Kitapyurdu....
Çok kötü değil, çok iyi de değil sadece kapağı kapattıktan sonra ben ne okudum az önce dedirtmeyecek, vampir günlüklerinin cadılı versiyonu diyebilirim sanırım. Okurken sıkmayan bir çırpıda okunabilecek bir kitap.
Tamamı gemide geçen, korku ve gerilim türünde bir roman. Denizin ortasında geçen tüyler ürpertici bu hikaye, yazarın kalemi ile etkileyici hale geliyor. Korku sevenler, özellikle vampir hikayelerinden hoşlananlar beğenebilir ancak benim için vasattı. Çok daha güzel kitaplar okudum. İsveç yazarlarına alışkın olmadığımızdan isimleri akılda tutmak zor oluyor. Zamanınız çoksa neden olmasın?

Yazarın biyografisi

Adı:
Mats Strandberg
Unvan:
İsveçli Yazar ve Gazeteci
Doğum:
İsveç, 1976

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 63 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.