Halka Engelsfors Üçlemesi

7,3/10  (15 Oy) · 
36 okunma  · 
10 beğeni  · 
863 gösterim
Birbiriyle aynı ortamda bulunmaya bile tahammül edemeyen, tamamen farklı kişiliklere sahip altı genç kız büyülü bir gecede cadı olduklarını öğrenir...
Kehanet, savaşın yakın olduğunu söylemektedir; Seçilmişler olarak Şeytan'ı yenip dünyayı kurtarmak kaderlerinde yazılı. Ama takım hâlinde çalışmayı öğrenmeleri için önce kendi engellerini aşmalılar.
Onları takip eden karanlığa yakalanmamak için acele
etmeliler, yoksa her şey için çok geç olabilir!..

"Hikâyesi ve kurgusu çok güçlü" Fantastik kitaplar arasında en ön sıralarda yer alacak."
-Literatopia.de-Almanya

"Bu kitabın filme çekilecek olmasına hiç şaşırmamalı!"
-Arbetarbladet-İsveç

"Bağımlılık yapan sinema tadında anlatıma sahip bir roman Fantastik kitaplar arasında bir başyapıt olacak."
-Sunday Telegraph-İngiltere

"Hakları 26 ülkeye satılmış ve yayımlandığı ülkelerde büyük ses getirmiş Engelsfors Üçlemesi'nin ilk kitabı"

"Özellikle İsveç'te Engelsfors Üçlemesi'nin hayranları kitapların tanıtım videolarını çekip birbiriyle paylaşarak yeni bir moda yaratmışlardır."

"İsveçli film şirketi Filmlance serinin tüm haklarını satın almış ve ön hazırlıklara başlamıştır."

"Hollywood'da 20th Century Fox şirketi filmin Amerikan versiyonunu yapmak için ciddi incelemeler yapmaktadır.

"30.000 okuyucunun katıldığı sosyal medya etkinliğinde en yüksek oyu alarak Bokbloggarnas litteraturpris (Blog Yazarları Edebiyat Ödülü) ödülüne layık görülmüştür."

"İsveç'in en saygın ödülü olan August Ödülü'ne aday gösterilmiştir."

Engelsfors'ta yaşanan sıradan bir okul gününü acı dolu bir çığlık ikiye bölüyor sanki... Bir genç okul tuvaletinde bileklerinin kesilmesi sonucu kan kaybından ölmüştür... Gerçek ne? İntihar mı, cinayet mi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2012
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786053845553
 • Çeviri:
  Nilay Yelkenci
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitap Yayınları
 • Kitabın Türü:

Engelsfors üçlemesinin ilk iki kitabını da fuarda kapağını görüp de almıştım ikinci romanı ise Ateş. Açıkçası kitap hakkında bilgim yoktu kapağı ilgimi çektiği için aldım diyebilirim.Kitabı çok beğendim akıcı ve sürükleyiciydi kitapta aşk, gerilim ve doğaüstü güçler işlenmiş. Okunması keyifliydi fantastik türünü seviyorsanız öneririm.

Deniz Atakan 
15 Haz 22:30 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Evveett, 511 sayfalık yoğun bir imtihan gibiydi kitap resmen.. Kabul ediyorum kurgu, hikaye hiç fena değil, merak unsuruda oldukça iyi ayakta tutuyor kitabı ama ahhh o ergen olaylarına boğulmuş sayfalar var ya yedi bitirdi beni... Ohh be söyledim rahatladım. Özellikle o sayfaları okurken içim şişti desem yeridir :D

Kırmızı Ay'ın gözükmesiyle bir grup liseli genç kızımız büyülü yeteneklere sahip olduklarını ve birer cadı olduklarını öğreniyorlar. Bir yandan kimliği belirsiz olan katile karşı hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan da büyülerinin gizemini çözmeye çalışıyorlar. Katil onları birer birer avlarken tabiiki de bu iş hiç kolay değil. Bilinmeze karşı verdikleri bu savaşta normal hayatlarında birbirlerinden nefret eden bu kızların bir de birbirlerine güvenmek zorunda olmalarını düşünün ;)

Katili tahmin etmek hiç de zor olmadı benim için ama yine de kitap bir polisiye roman olmadığı için kendi türü içinde konuyu yine de heyecanlı tutmuş. Sadece başta da dediğim gibi kızların fazlasıyla ergen muhabbetlerine ve ergenlik sorunlarına boğuluyoruz. Hatta bazı satırlarda o kısımlar o kadar uzun uzun anlatılmıştıki dayanamayıp sadece göz gezdirdim. İlk kitap için fena değildi. Minu'nun yeteneğini merak ettiğimden 2.kitaba devam edicem. Herkese iyi okumalar :)

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitapyurdu'nun hediyesi olarak gelen bu kitabı , elimde okunacak kitap kalmayana kadar beklettim. Doğrusu hiç de bekletilmeyi hak eden bir kitap olmayıp , aksine son derece akıcı bir anlatım tarzı ve merak uyandırıcı fantastik kurgusuyla güzel bir kitap. Okurken kendinizi kitabın içinde, olayları birebir yaşarken hayal ediyorsunuz. Yanlız yazı puntosu biraz sıkıcı o kadar. Teşekkürler Kitapyurdu....

Yaşar Altıparmak 
12 Mar 11:15 · Kitabı okudu · 5 günde · 5/10 puan

Çok kötü değil, çok iyi de değil sadece kapağı kapattıktan sonra ben ne okudum az önce dedirtmeyecek, vampir günlüklerinin cadılı versiyonu diyebilirim sanırım. Okurken sıkmayan bir çırpıda okunabilecek bir kitap.

Kitaptan 23 Alıntı

Hüseyin DEMİR 
18 Şub 18:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı savaşlar gereklidir. İnsan bazı şeyler için savaşmak zorundadır, bazı şeyleri düzeltmek için hayatını ortaya koyma cesaretini göstermek zorundadır.

Halka, Mats StrandbergHalka, Mats Strandberg
Hüseyin DEMİR 
12 Şub 11:40 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İçi, gece karanlığı kadar derin kendine acıma duygusu ile doluydu.

Halka, Mats StrandbergHalka, Mats Strandberg
Hüseyin DEMİR 
18 Şub 16:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ama farkına vardım ki kendime acıma duygum dünyadan saklanıp kaçtığım bir liman olmuş. Zehirli bir teselli olmuş adeta.

Halka, Mats StrandbergHalka, Mats Strandberg
3 /