Meagan Spooner

Meagan Spooner

Yazar
7.9/10
68 Kişi
·
123
Okunma
·
4
Beğeni
·
530
Gösterim
Adı:
Meagan Spooner
Unvan:
ABD'li yazar
Doğum:
Washington, ABD
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Okuduğum en tatlı bilim kurgu aşk fantastik türde kitaptı. Okurken bir yandan yavaş yavaş okuyup bitmemesi için uğraştım, bir yandan da sonunu merak etmekten içim içimi yedi. Yazarın anlatımı okadar farklı geldi ki. Herşey açık açık kitabın sonundan gösterimler var fakat hep bir şey sır olarak kalıyor ve meraktan çatlıyoruz. Lilac ın aşık olmaya başladığı zaman o anlatışı çok tatlıydı. Kitap bilim kurgu, fantastik. Kitabın başında hikayenin içine o kadar girdim ki... Olaylar gerçek gibi içine çekti beni. Sonlarına doğru fantastik olaylar olduğunda; Ne alaka ya nasıl olur? diye ikileme düştüm. Sonradan kendime bu kitabın fantastik olduğunu hatırlattım. Bence bu kitap güzel yorumları hakediyor ve harika kapagıyla kitaplıgımızın starı olabilir nitelikte. :)
Nasıl başlayacağım bilemiyorum.. Kitap mükemmel değildi ama gerçekten güzeldi. Kitabevine girdiğimde direkt olarak gözüme çarpı ve yanına gittim ve aldım tabii ki. İlk defa bir kitabın arka kapağını okumadan ve yazarına bile bakmadan gözüm kapalı aldım. Ama eve gidince fark ettim ki kitap iki yazar tarafından yazılmış. Biraz endişelendim doğrusu acaba kitabı kaldırabilmişler mi diye çünkü biliyorsunuz bazı iki yazarlı kitapların yazım tarzı pek iç açıcı değil.
Biraz korkarak okumaya başladım ama iki yazarın yazdığını bile unutup kitabın konusuna kaptırdım kendimi. Başlarda yani 200 sayfa kadar olabilecek her şeyi tahmin edebildiğimi söyleyebilirim. Biraz canımı sıktı doğrusu ama ileride ne olacağını merak ettiğimden dolayı okumaya devam ettim. İyi ki de devam etmişim. Yazarlar bombayı son 200 sayfada patlatmışlar diye düşünüyorum çünkü gerçekten ileride olabilecek hiçbir şeyi tahmin edemedim ve aklıma hayalime gelmeyecek şeyler oldu. Fazlasıyla da ağlattı. Biraz bile bahsetmeyeceğim çünkü aşırı yüklü bir spoiler vereceğimden eminim. Ama okusanız da okumasanız da olabilir diyebileceğim bir kitap çünkü başlarında sıkılabilirsiniz. Ama 'yok ben sıkılmam' diyorsanız alın okuyun çünkü gerçekten okumaya değdi.
Yakında ikinci kitabı da geliyormuş Türkiye'ye. Sabırsızlıkla bekliyoruz Go! yayınevi :)
ah ah gözlerimden kalp çıkıyor bu kitabı okurken. ben kitap kurgusunda anlatılan çiftlerin aşkına,uyumuna,inatlarına tek kelime ile BA-YIL-DIM. Bence Güzel kitap serisi, böyle çok yoğun okuma döneminden sonra rahatlamak için okunabilir bir seri. Distopyası ağır değil keyifle okunabilir :)
Dikkat spoiler içerir.
Tarver Merendsen, Ikarus adlı uzay gemisinde Laroux şirketlerinin veliahti olan Lilac Laroux ile karşılaşır ama onun kim olduğunu bilmemektedir. Lilac babası Roderick'in nasıl biri olduğunu bildiği için Tarver'i kendinden uzak tutmak ister ama gemide bir kaza olur ve Tarver ile Lilac bir kapsül içinde kendilerini bir gezegene zor atarlar. En başta sürekli birbirleri ile kavga ederken sonra yakınlaşırlar. Lilac bazı şeylerden etkilenmiştir ve gelecekten şeyler görmektedir. Fısıltılar ona yol göstermektedir. Laroux Sanayinin bu Fısıltılara kurduğu hain tuzak nasıl sonuçlanacaktır? Tarver ile Lilac bundan sonra nasıl yaşayacaktır? Alttaki Fısıltılı gezegene ne olacaktır? Keyifle okunan bir roman. 
Dikkat spoiler içerir.
Jubilee Casee, Galaktik imparatorluğun Avon gezegeninde yaşayan ve ailece karşı savaşan bir yüzbaşıdır. Bir gün Flynn Cormac adında bir asi tarafından kaçırılır. 10 sene önce isyan çıkaran ablasının izinden gitmeyen, bu savaşın barış yoluyla çözüleceğini savunan Flynn ondan bilgi almak ister ama reddedilir. Laroux adında büyük bir şirket Avon gezegeninden bazı deneyler yapmaktadır ve bu yüzden insanlar delirdi olmadık şeyler yapmaktadır. McBride adındaki asi ateşkesi bozar ve iki grup arasında savaş yeniden başlar. Laroux'un kızı ile nişanlı olan eski komutanı ile beraber bu işi çözmeye çalışırken Flynn ile yakınlaşırlar. Acaba bu işte başarılı olabilecek midir? Avon'a barış gelecek midir? Laroux firmasının hain emellerine durdurulabilecek midir? Barış sağlanırsa bundan sonra ne olacaktır? Keyifle bir solukta okunan bir roman. 
Gideon, sofia her birinden sevdikleri birini çalmış Laroux tan intikam alma hırsı ile yasayan iki karakter kader vasıtasıyla birbirlerini bulup bu amaç doğrultusunda harekete geçiyorlar .Diğer kitaplardan tanidigimiz Lila ve Tarver ,Flynn ve Jubilee de bir noktadan sonra hikayeye dahil oluyor.
Sıkıcıydı alttan özlü bir anlam çıkarma çabasıyla kasmislar .Her karakterin ağzından hikayeyi anlatsalardi dahada güzel olabilirdi.Ben sevemedim beklentilerimi karşılayamadı ne yazıkki.
Birincini kitabı kadar olmasada bazı sahnelerinde heyecanımdan yerimde duramadığım anlar oldu.

Sevgili Romeo, güzellik uykumu almam gerekiyor görmüyor musun?

Olayların içerisine birde hastalık eklenince işler daha karışıyor ve araştırılması gereken olayların sayısı katlanarak artıyor.
Okuduğum ilk bilim-kurgu romanı olmasına rağmen galiba okuduğum en güzel bilim-kurgu romanı söylemini hakediyor. Başlarda sıkılabilirsiniz ama olaylar sonlara doğru yazarların mükemmel üsluplarıyla öyle şekillenmiş ki,merak edip okuyorsunuz. Ayrıca karakterleri bölüm bölüm ayırıp karakterin ağzından yazmaları benim için büyük bi artı oldu. Herkese tavsiye edebileceğim bir kitap.
"Parmaklarını saçlarımda istiyordum, dudaklarını yüzümde... Sonsuzlukta yok oluncaya dek. "

Başlarda düşüncelerimde Titanic etkisi oluşturduğunu söyleyebilirim 'Benim Uzak Yıldızım'ın. Ki bu durum benim hoşuma gitti. Benzetmemde ki nedeni şu şekilde açıklayabilirim. Titanic de devasa bir gemiydi ve batması imkansız görünüyordu. Bu kitap da ise uzay gemisi İkarus devasaydı ve batması imkansız görünüyordu. Lakin hiperuzaydan geçiş yapacağı sırada bir gariplik oluştu ve battı. Aslında parçalandı da diyebiliriz sanırım. Bütün olay da bu şekilde başladı. İki karakter Lilac ve Binbaşı Tarver Merendesen! Bilinmeyen bir gezegene düştüklerinde nasıl yaşamaya devam edecekler? Aralarında ki duygu yoğunluğunu bastırmaya çalışırlarken geçen diyoloklar da oldukça güzeldi. Bir birlerine ufak ufak laf atmaları, içten içe birbirlerini sevmeleri bunlar güzel ayrıntılardı. Yaşam mücadelerini okurken fısıltıları bir çeşit varlıkların eklenmesi bende garip bir duygu oluşturdu. Ne olduklarını anlamaya çalıştım sonuna kadar, onlara zarar verecekler mi?  diye de düşünmedim değil. Bir de yazarların hem Lilac 'ın hemde Tarver 'ın anlatımını yazmalarına bayıldım. Böylece sadece Lilac'ın duygularını, tahminlerini değil. Tarver'ın da düşüncelerini, duygularını da ögrenebiliyordum. Sonuna geldiğimde ise okurken oluşan tüm sorularıma cevap vererek sonuçlandı; fakat beni tatmin etmedi. Sonunda keşke bozmadan bitseydi dedim. İkinci kitabın nasıl ilerleyeceğine dair ufak ufak fikirlerim var ama bekleyeyip okuduğumda göreceğim sanırım "Sen ölürsen, bende ölürüm. "
BENIM UZAK YILDIZIM

Kendi halinde bir ogretmen ve herkesin bildigi sair bir annenin ikinci cocugu olan Tarver Merendsen. Gezegende herkesin annesinin de siirlerinden bildiği ve gormek icin geldigi ciceklerle dolu harika bir kir evinde yasayan, abisinin askerlik gorevinde hayatini kaybetmesiyle kendini abisinin yerine koyup asker olan ve savas alanlarinda genc yasinda hayatta kalma mucadelesiyle bircok madalya biriktiren Tarver Merendsen. Ikarus ve benzeri uzak gemilerindeki kendinden yuksek konumda olan insanlarin arasinda yalniz kaldigi sirada, o balo salonunda, babasindan baska kimsesi olmayan, prensesler gibi yetisen ve yanina kimsenin yaklasamadigi ulasilmaz Lilac Laraux.
Hikaye ; bu iki gencin birbirlerine karsi koyamadiklari bir cekimle verdikleri savasin yani sira, karsilasmalarindan birkaç gun sonra Ikarus'un hic yasamin olmadigi bir gezegene dusmesiyle basliyor. Hem birbirlerinden nefret etmeye calisip hemde bilmedikleri gezegende hayatta kalmak ve o gezegenden kurtulmak icin ellerinden geleni yapıyorlar taki ki...Dunya duzen kurulumu distopya uzerine fakat kitabin baslangicindan itibaren cok fazla distopya icerigi goremedim ben distopyadan ziyade anlatilan ask hikayesi cekti beni.kitabin sonuna  dogru distopya kurgusu kendini hissettirmeye basladi. Yine de cok cok cok fazla begendim. Koca gezegende sadece Lilac ve Tarver! Bence harikaydi. simdi neler olacak diye dusunmektense siradaki kitabi okumaya baslayabilirim

Yazarın biyografisi

Adı:
Meagan Spooner
Unvan:
ABD'li yazar
Doğum:
Washington, ABD

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 123 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 68 okur okuyacak.
  • 9 okur yarım bıraktı.