Meagan Spooner

Meagan Spooner

Yazar
7.9/10
101 Kişi
·
234
Okunma
·
5
Beğeni
·
583
Gösterim
Adı:
Meagan Spooner
Unvan:
ABD'li yazar
Doğum:
Washington, ABD
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
520 syf.
·Beğendi·9/10
Okuduğum en tatlı bilim kurgu aşk fantastik türde kitaptı. Okurken bir yandan yavaş yavaş okuyup bitmemesi için uğraştım, bir yandan da sonunu merak etmekten içim içimi yedi. Yazarın anlatımı okadar farklı geldi ki. Herşey açık açık kitabın sonundan gösterimler var fakat hep bir şey sır olarak kalıyor ve meraktan çatlıyoruz. Lilac ın aşık olmaya başladığı zaman o anlatışı çok tatlıydı. Kitap bilim kurgu, fantastik. Kitabın başında hikayenin içine o kadar girdim ki... Olaylar gerçek gibi içine çekti beni. Sonlarına doğru fantastik olaylar olduğunda; Ne alaka ya nasıl olur? diye ikileme düştüm. Sonradan kendime bu kitabın fantastik olduğunu hatırlattım. Bence bu kitap güzel yorumları hakediyor ve harika kapagıyla kitaplıgımızın starı olabilir nitelikte. :)
544 syf.
·63 günde·Beğendi·8/10
Kitap güzel bir dille anlatılmış
Fakat çok akıcı değildi benim için yaz aylarında okunabilecek
çerezlik bir kitap ama tavsiye ederim :)
Bilim kurgu kitabına başlamak isterseniz de aşırı iyi bir kitap
hem aşk hem bilim kurgu ikisinin güzel bir karışımıydı
582 syf.
·8/10
ah ah gözlerimden kalp çıkıyor bu kitabı okurken. ben kitap kurgusunda anlatılan çiftlerin aşkına,uyumuna,inatlarına tek kelime ile BA-YIL-DIM. Bence Güzel kitap serisi, böyle çok yoğun okuma döneminden sonra rahatlamak için okunabilir bir seri. Distopyası ağır değil keyifle okunabilir :)
520 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Dikkat spoiler içerir.
Tarver Merendsen, Ikarus adlı uzay gemisinde Laroux şirketlerinin veliahti olan Lilac Laroux ile karşılaşır ama onun kim olduğunu bilmemektedir. Lilac babası Roderick'in nasıl biri olduğunu bildiği için Tarver'i kendinden uzak tutmak ister ama gemide bir kaza olur ve Tarver ile Lilac bir kapsül içinde kendilerini bir gezegene zor atarlar. En başta sürekli birbirleri ile kavga ederken sonra yakınlaşırlar. Lilac bazı şeylerden etkilenmiştir ve gelecekten şeyler görmektedir. Fısıltılar ona yol göstermektedir. Laroux Sanayinin bu Fısıltılara kurduğu hain tuzak nasıl sonuçlanacaktır? Tarver ile Lilac bundan sonra nasıl yaşayacaktır? Alttaki Fısıltılı gezegene ne olacaktır? Keyifle okunan bir roman. 
544 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Jubilee Casee, Galaktik imparatorluğun Avon gezegeninde yaşayan ve ailece karşı savaşan bir yüzbaşıdır. Bir gün Flynn Cormac adında bir asi tarafından kaçırılır. 10 sene önce isyan çıkaran ablasının izinden gitmeyen, bu savaşın barış yoluyla çözüleceğini savunan Flynn ondan bilgi almak ister ama reddedilir. Laroux adında büyük bir şirket Avon gezegeninden bazı deneyler yapmaktadır ve bu yüzden insanlar delirdi olmadık şeyler yapmaktadır. McBride adındaki asi ateşkesi bozar ve iki grup arasında savaş yeniden başlar. Laroux'un kızı ile nişanlı olan eski komutanı ile beraber bu işi çözmeye çalışırken Flynn ile yakınlaşırlar. Acaba bu işte başarılı olabilecek midir? Avon'a barış gelecek midir? Laroux firmasının hain emellerine durdurulabilecek midir? Barış sağlanırsa bundan sonra ne olacaktır? Keyifle bir solukta okunan bir roman. 
520 syf.
·5/10
"Parmaklarını saçlarımda istiyordum, dudaklarını yüzümde... Sonsuzlukta yok oluncaya dek. "

Başlarda düşüncelerimde Titanic etkisi oluşturduğunu söyleyebilirim 'Benim Uzak Yıldızım'ın. Ki bu durum benim hoşuma gitti. Benzetmemde ki nedeni şu şekilde açıklayabilirim. Titanic de devasa bir gemiydi ve batması imkansız görünüyordu. Bu kitap da ise uzay gemisi İkarus devasaydı ve batması imkansız görünüyordu. Lakin hiperuzaydan geçiş yapacağı sırada bir gariplik oluştu ve battı. Aslında parçalandı da diyebiliriz sanırım. Bütün olay da bu şekilde başladı. İki karakter Lilac ve Binbaşı Tarver Merendesen! Bilinmeyen bir gezegene düştüklerinde nasıl yaşamaya devam edecekler? Aralarında ki duygu yoğunluğunu bastırmaya çalışırlarken geçen diyoloklar da oldukça güzeldi. Bir birlerine ufak ufak laf atmaları, içten içe birbirlerini sevmeleri bunlar güzel ayrıntılardı. Yaşam mücadelerini okurken fısıltıları bir çeşit varlıkların eklenmesi bende garip bir duygu oluşturdu. Ne olduklarını anlamaya çalıştım sonuna kadar, onlara zarar verecekler mi?  diye de düşünmedim değil. Bir de yazarların hem Lilac 'ın hemde Tarver 'ın anlatımını yazmalarına bayıldım. Böylece sadece Lilac'ın duygularını, tahminlerini değil. Tarver'ın da düşüncelerini, duygularını da ögrenebiliyordum. Sonuna geldiğimde ise okurken oluşan tüm sorularıma cevap vererek sonuçlandı; fakat beni tatmin etmedi. Sonunda keşke bozmadan bitseydi dedim. İkinci kitabın nasıl ilerleyeceğine dair ufak ufak fikirlerim var ama bekleyeyip okuduğumda göreceğim sanırım "Sen ölürsen, bende ölürüm. "
582 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Gideon, sofia her birinden sevdikleri birini çalmış Laroux tan intikam alma hırsı ile yasayan iki karakter kader vasıtasıyla birbirlerini bulup bu amaç doğrultusunda harekete geçiyorlar .Diğer kitaplardan tanidigimiz Lila ve Tarver ,Flynn ve Jubilee de bir noktadan sonra hikayeye dahil oluyor.
Sıkıcıydı alttan özlü bir anlam çıkarma çabasıyla kasmislar .Her karakterin ağzından hikayeyi anlatsalardi dahada güzel olabilirdi.Ben sevemedim beklentilerimi karşılayamadı ne yazıkki.
544 syf.
·Beğendi·5/10
Birincini kitabı kadar olmasada bazı sahnelerinde heyecanımdan yerimde duramadığım anlar oldu.

Sevgili Romeo, güzellik uykumu almam gerekiyor görmüyor musun?

Olayların içerisine birde hastalık eklenince işler daha karışıyor ve araştırılması gereken olayların sayısı katlanarak artıyor.
520 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
Okuduğum ilk bilim-kurgu romanı olmasına rağmen galiba okuduğum en güzel bilim-kurgu romanı söylemini hakediyor. Başlarda sıkılabilirsiniz ama olaylar sonlara doğru yazarların mükemmel üsluplarıyla öyle şekillenmiş ki,merak edip okuyorsunuz. Ayrıca karakterleri bölüm bölüm ayırıp karakterin ağzından yazmaları benim için büyük bi artı oldu. Herkese tavsiye edebileceğim bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Meagan Spooner
Unvan:
ABD'li yazar
Doğum:
Washington, ABD

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 234 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 120 okur okuyacak.
  • 17 okur yarım bıraktı.