Metin Doğan

Metin Doğan

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
633
Gösterim
Adı:
Metin Doğan
Unvan:
Yazar
Bir mevsim daha gelmişti ve geldiği gibi bitecekti. Ne hüzünleri kalacaktı yeryüzünde nede sahilde hüzünlü şarkıları. Kendini alıştırmaya çalıştığı veda tarihçesiydi sadece Beyni ile karartmaya çalıştığı alacakaranlık uykusuzluklarına direnen duygularıydı. Yalnızlık şafaklardaki ıssızlık değildi, yalnızlık kalabalıklardaki onu arayıştı ama korkarak değil özlemle, bütün hasretiyle. Günü geldiğinde zaten her şeyiyle veda edecekti.
Metin Doğan
https://www.facebook.com/doganmetin44
İçi boşaltılan bir hayata inat, savruk duyguların esaretinde olmadan yürüyebilmek gerekirdi dünyanın ufuk çizgisinde. Başını eğmeden, umutları tutsaklıktan kurtarıp gerçekliğe dönüştürmeliydi. Acılarını içine gömüp unutmak yerine bakışlarında büyütmeliydi çığ gibi büyüyen düşlerini. Sadece rüzgar vardı uğultusuyla kulaklarında dans eden. Sadece gerçekliğin soğuk girdabıydı kendisini çevreleyen. Unutmak, vazgeçmek olmazdı, koparıp atmakla, bitirmekle başlardı hayat.
Metin Doğan
https://www.facebook.com/doganmetin44
Sisler altında kalan bir kentin ezikliğinden geçip giden bir çift göz olarak kalmamıştı bakışları. Kocaman hayatın yalnızlığında bir daha pişman olmayacağı cehennemin kavurucu sıcağını yaşamaktı gözleri. Ne nefret edebildi, ne unutabildi, nede başını sislerin bilinmezliğine gömmeyi becerebildi. Celladını seçme şansı yoktu ama bir gün onurlu bir savaşçı gibi dimdik sonsuzluğunu yazmalıydı.
Metin Doğan
https://www.facebook.com/doganmetin44
Çoğu insan beklerdi. Bir gün birisi çıkıp her şeyi değiştirecekti, bir gün birisi bütün acılarını dindirecekti, çoğu insan sadece beklerdi neyi kimi beklediğini bilmeden, hayatını nasıl yönlendireceğini düşünmeden. Belki de içimizde esaret buydu, acılarımızı sahiplenmek yerine küçük aldatmacalarımızdan küçük mutluluklar çıkarma çabasıyla sürekli beklemek. Çekilen acıları örtpas etme gayreti yerine onlara sahip çıkıp sonuna kadar yaşamak başlangıçtı. Neyi istediğini bilmek buradan başlardı. Bilinmezliklere boyun eğmek yerine kendi hayatını yönetmeye başlamak asilikti ve beklemenin çaresizliği yerine beklenenin gücünde bakmak gerekirdi hayata.
Metin Doğan
https://www.facebook.com/doganmetin44
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Metin Doğan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.