Muhammed Said Kışlak

Muhammed Said KışlakMüslüman Kadının Kalesi Tesettür yazarı
Yazar
9.3/10
7 Kişi
26
Okunma
1
Beğeni
1.021
Gösterim

Muhammed Said Kışlak Gönderileri

Muhammed Said Kışlak kitaplarını, Muhammed Said Kışlak sözleri ve alıntılarını, Muhammed Said Kışlak yazarlarını, Muhammed Said Kışlak yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Örtü kadının emniyet kemeridir.Onun muhafazası için bir rahmet eseridir."Kömür kapının önüne bırakılır;ama elmas evin en gizli köşesinde saklanır.İşte örtü kadının değerinin göstergesidir."
136 syf.
·
Puan vermedi
Tesettür konusunda bilmediğim çok şeyin olduğunun farkına vardıran; Tesettürün hikmetleri, şekline dair ayet ve hadislerle tesettür mefkuresini zihinde muhkemleştirebilecek kısa bir eser
Müslüman Kadının Kalesi Tesettür
Müslüman Kadının Kalesi TesettürMuhammed Said Kışlak · Semere Yayınları · 201026 okunma
"Örtüyü sakın basit bir bez parçası olarak görmeyin; o gayenin vesilesidir.Nitekim bayrak da bir pez parçasıdır; ama bir milleti temsil eder.Savaşlarda bayrağı yere indirmemek için insanlar canlarını siper ederler".
Bugün İngiliz parlamentosunda kadınlara tanınmış olan birçok Hakkı 1400 yıl önce İslam'ın kadına vermiş olması cidden enteresandır.İslam'da kadına karşı davranışlardan ortaya çıktığı iddia edilen hastalıklar yanlışlar gerçekte örf ve adetlerden doğmuş olup İslam'ın bünyesinde asla değildir.
Birde asrımızla mukayese edelim,sonuç:Hüsran
Endülüs Emevi Devleti'nin halifelerinden genç olan Hişam bekardı evleneceği kızda hafızlık şartı arıyordu sadece Başkent Kurtuba şehrinde 700 aday çıkmıştı genç Hişam şartına bir şart daha ekledi: Adaylar İmam Malik'in Muvatta adlı eserini de ezbere bileceklerdi.Öyle ki muvatta adlı kitap hem hadis hem fıkıh hem de bir kanun kitabıydı bu defa 500 gelin adaya çıkmıştı o zamanın kızları bu ölçüde birer Alime ve aynı zamanda da birer ev kadını vasıflarına sahipti.
İslam tarihinin ilk hemşiresi olan Hazreti Rufeyde aynı zamanda tüm insanlık tarihinde eğitim görmüş hemşirelerin idare ettiği Seyyar Sahra Hastanesi'nin kuran ilk kadındır.
Bilinmelidir ki İslamdan başka hiçbir sistem cenneti "annelerin ayağı altında" kabul edecek kadar "sizin en hayırlınız kadınlara karşı en iyi olanınızdır"diyecek kadar ve doğum sırasında ölen kadının "şehit"kabul edecek kadar Kadınlara değer vermemiştir.
Kömür kapının önüne bırakılır ama elmas evin en gizli köşesinde saklanır işte örtü kadının değerinin göstergesidir.
Kozmik bilim yönüyle kadınların enerjileri zayıf enerji olduğundan onların korunmaları çok daha lüzumludur,örtünün rengi önemlidir.
Batıda görülen deri kanserine tutulan hastaların Müslüman ülkelerde yok denecek kadar az olması dikkat çekmiştir ABD'li bir cilt uzmanı Bunun sebebini şu şekilde açıklamıştır "Arabanın farlarından çıkan ışınlar nasıl sineği ve tavşanı kendine çekip rahatsız ederse erkeklerin gözlerindeki elektromanyetik dalga yükü Alfa beta ve Gama ışınları da kadınların tenlerini yıpratmaktadır.
17 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.