Muharrem Ergül

Muharrem ErgülMus'ab Bin Umeyr yazarı
Yazar
8.1/10
28 Kişi
183
Okunma
3
Beğeni
2.718
Gösterim

Muharrem Ergül Kimdir?

1954 Trabzon doğumlu. 1955ten bu yana Beykozda oturuyor. İstanbul dışında çalıştığı dönemlerde bile Beykozda ikamet etti. Beykoz Vakfının Kurucu Üyesidir.rnrnYöneticilik kariyerine Anadolu Hisarı Ortaokulunda Okul Müdürü olarak başladı. 1987–89 yıllarında Birleşik Yayın Dağıtım AŞ’de Genel Müdürlük yaptı. Ayrıca Tü rkiye’deki ilk kitap dergisi olan “Kitap Dergisi” nin editörlüğünü üstlendi. 1989da Beykoz Belediyesinde Başkan Danışmanlığı yaptı. 1990 yılında Devlet Kitapları Müdürlüğü’ne Müdür Yardımcısı olarak atandı. Daha sonra, Milli Eğitim Bakanlığında Bakan Danışmanı olarak görev aldı. 4 yıl aynı görevde devam etti. 1994te Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.rn1995te İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürü oldu. Ardından 2 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediye Baş kanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüttü. 2004 yılında yapılan genel seçimlerde Beykoz Belediye Başkanı Seçildi. Türk Dünyası Belediyeler Birliği üyesi olan Ergül, dernekteki görevini Avrupa Birliği ve İlişkileri Sorumlusu Başkan Yardımcısı olarak sürdürmektedir. Aynı zamanda İstanbul Boğaz ve Belediyeler Birliği başkanıdır.
Unvan:
Yönetici
Doğum:
Trabzon, 1954

Okurlar

3 okur beğendi.
183 okur okudu.
34 okur okuyacak.

Muharrem Ergül Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
"Sen içine yönel, dışından seni habersiz sansınlar Ne güzel haldir ki o; Sen akıllı ol Seni deli sansınlar.."
İnsan için kendi emeğinden başkası yoktur. (Necm: 39)
Rıza yolunda biraz cefa gördük diye Rahman’a naz mı edeceğiz."
Zaten "en iyi karar, verildiği zaman uygulanan karar" değil miydi?
“Hamd âlemlerin Rabbi, merhametli olan, merhamet eden ve din gününün sahibi Allah’a aittir. Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir.”

Muharrem Ergül İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok

Muharrem Ergül Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
94 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Musab Bin Umeyr, sahabelerin yıldızlarından. Mekke'nin en zenginlerinden bir ailenin varlıklı oğlu. Müslüman olmayı, servete tercih eden bir Allah dostu. Uhud Savaşı'nda şehit olduğunda üzerine kefen bulunamayan, dünyalık bütün külfetlerden sıyrılmış salih bir kul. Biyografik eser türünde olan bu kitap, son derece basit bir dille kaleme alınmış. Bu basit dilin, sıradan üslubun yazıldığı kişinin önemi göz önünde bulundurulduğunda eseri monoton hale getirdiğini düşünüyorum. Eserdeki olayların dar perspektiften anlatımı, İslam tarihini bilenlere oldukça yüzeysel gelebilir. Bütün bunlara rağmen eserin, sahabelerin yaşamlarını merak edip bu alanda okumalara yeni başlayacaklar için ilk adım niteliğinde olduğunu söylemek mümkün. Sahabelerle ilgili daha nitelikli bir kaynak okumak istiyorum diyenler için Durali Yılmaz'ın 'Kutup Yıldızları' adlı eserini tavsiye ederim. Peygamber Efendimiz "Ashâb'ım yıldızlar gibidir. Hangisine uyarsanız hidayeti bulmuş olursunuz." buyurmuştur. Bu yıldızlardan en az biriyle dünyamızı da ahiretimizi de aydınlatabilmek ümidiyle...
Mus'ab Bin Umeyr
Mus'ab Bin UmeyrMuharrem Ergül · Beyan Yayıncılık · 1998101 okunma
94 syf.
·
Puan vermedi
İlk Öğretmen'in Hayatı
İmam hatip lisesinde ne zaman müdürü görsem bana dini kitap hediye ederdi. Bu kitapta bana hediye edilen kitaplardandı. 2 tane vermişti. Birini arkadaşıma verip derste okuyup bitirmiştik. İslam'daki ilk öğretmenin hayatını ve zenginlikten fakirliğe isteyerek düşmesi, peygamber efendimizin (sav) en çok güvendiği sahabelerden biri olması beni kendine çekmeyi başarmıştı. Bu tür kitaplarda anlatım tarzı fazla (nasıl söylesem) coşkulu olabiliyor. Özellikle kitabın son kısımları ve Mus'ab bin umeyr'in hayata nasıl gözlerini yumduğunu öğrenince ben bile duygulanmıştım. Tavsiye ederim.
Mus'ab Bin Umeyr
Mus'ab Bin UmeyrMuharrem Ergül · Beyan Yayıncılık · 1998101 okunma
96 syf.
·
Puan vermedi
Ammar Bin Yasir.....Kitap Tahlilim
Daha ayrintili bir eserden okumanizi siddetle öneriyorum , cunku konusu cok ozel rivayete gore islamiyet henuz yeni yayılmaya baslamisti Ammar Bin Yasir 'de Islam ile sereflenen ilk Müslümanlardan olan sahabi , daha guzeli ise tum yasir ailesinin islamiyetle müşerref olmasi.Anne ve babasi ilk islam sehidleri olan.Gozyaslarina hakim olamayacaginiz iman gücü ozeti Allah cc Aşk'ı , Bu Kitaba gelince kisa Google bilgisi yani özet gibide denilebilir basit anlatim.O nedenle tasviye edecegim kitap arasina giremedi.
Ammar Bin Yasir
Ammar Bin YasirMuharrem Ergül · Beyan Yayınları · 199830 okunma