1000Kitap Logosu
Ned Beauman
Ned Beauman
Ned Beauman

Ned Beauman

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.0
60 Kişi
154
Okunma
3
Beğeni
860
Gösterim
Unvan
İngiliz Yazar
Doğum
1985
Yaşamı
Ned Beauman Roman Yazarı Doğum: 1985, Londra, Birleşik Krallık
cicoretti
Boksör Böcek'i inceledi.
256 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ned BEAUMAN'ın okuduğum ilk kitabı. Tamamen ismi sebebiyle satın aldığım kitap beklentimin çok çok üzerinde çıktı. BEAUMAN'ın çok hızlı ilerleyen bir anlatımı var kelime oyunu yapmayı da çok seven bir yazar ve bu hikaye örgüsünün sürükleyici ile birleşince ortaya bir solukta okunan bir kitap çıkıyor. Genel itibariyle konuyu değil kitabın bende bıraktığı etkiyi betimlemeye çalıştım. İyi okumalar.
Boksör Böcek
6.3/10
· 86 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Simay
Boksör Böcek'i inceledi.
256 syf.
·
2 günde
·
5/10 puan
Kapağında övgüler dizilmiş kitaplardan hep çekinmişimdir çünkü çoğu zaman övgüleri hak etmemiş oluyorlar. Bu da onlardan bir tanesiydi benim için. En son ne zaman bir kitabı bu kadar zor okudum hatırlamıyorum. Yazarın kitapta anlatmak istediği şey ne veya kitabın türü ne hala hiçbir fikrim yok. Kısaca konusu; 1.50 boyunda, dokuz ayak parmağı olan gay bir boksörün hayatını okuyoruz. Konusunu değişik bulduğum için almıştım. Konunun hala ilginç olduğu düşüncesindeyim ama yazarın dili kitabı okunması güç hale getirmiş kanımca.
Boksör Böcek
6.3/10
· 86 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Aysenur
Glow'u inceledi.
280 syf.
·
Puan vermedi
Bu kitaba ikinci başlayışımdı. İlkinde 50 sayfa falan okuduktan sonra bırakmıştım. Geçenlerde gözüme çarptı, bu sefer okuyacağım bu kitabı dedim. Okudum ama nasıl okudum bilmiyorum. O kadar çok sıkıldım ki size anlatamam. Konuyu merak ediyorum evet, yazar güzel yazmış tamam ama bir şey o kadar eksik ki gitmiyor kitap. Baya süründü sürekli yanımda taşıdım kitabı. Boş bulduğum zaman okudum fakat ona rağmen zor bitti. Bir günü 25 saat olarak algılayan bir karakterimiz var. Baya merak ediyorsunuz tabi. “Nasıl ya 25 saat? Ee o zaman işlerini yapacak fazladan 1 saatin olur ehehe” diye yorum yapıyorlar bu karaktere. Yazarda zaten okurların böyle düşüneceğini bildiği için bunun üzerinden anlatmış bize. Nasıl bir rahatsızlık olduğunu. Bazen rahatsızlık mı yoksa bir lütuf mü neymiş bu falan diye. Baş karakteri sevdim mi bilmiyorum. Köpeği Rose’u daha çok sevdim o bir kesin. Sonra Londra’da bu sokak senin bu sokak benin, şuraya giderken otobüse falan bineyim diyen tilkiler var. Bu Tilkiler her yerde. Tüm bunların yanında Breakin Bad’in kristal meth’i gibi Londra’da ki gençlerinde GLOW adında bir uyuşturucusu var. Konu falan süper geliyor değil mi? Düşündüm ki bundan bilim kurgu klasiklerinde ki gibi bir tad alabilirim belki. Yok olmadı… Cherish diye bir ablamız var o da baş kız gibi bir şey. Onun hayatını da ara sıra okuyoruz. Aslında onu okumak baş karakteri okumaktan daha güzel ve heyecanlıydı diyebilirim. Bu kitap o kızın üzerinden anlatılsa daha güzel olurdu. Ayrıca baş karakterin yani Raf’ın bir günü 25 saat olarak algılamasını, bu yaşadığı sorunları kitabın devamında pek göremedim. İlk başında belli bir yerde vardı ondan sonra yoktu sanki. Ya da ben o kadar dikkatli okumadım. Yazarın bu kitabını fazla beğenmesem de diğer kitaplarını hala merak ediyorum ve kesinlikle bir şans daha vereceğim.
Glow
5.5/10
· 35 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
280 syf.
#okudumbitti #kitaptanıtım #NedBeauman Glow Ned Beauman DOMİNGO YAYINEVİ Sayfa Sayısı: 280 Güney Londra’nın eğlence hayatına sağlam bir giriş yapan gizemli uyuşturucu GLOW. "Yarıda kitap bırakmam her zaman bitiririm." diyorsanız sakın başlamayın. Ne amaçla yazıldığını bile anlayamadım. Zamanınızı ziyan etmeyin. facebook.com/groups/207363229625... SihirliFlut ukitap.com/u/SihirliFlut/ zebramo.com/users/323273809
Glow
5.5/10
· 35 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3