Paul Hoffman

Paul HoffmanTanrı'nın Sol Eli yazarı
Yazar
6.9/10
34 Kişi
107
Okunma
6
Beğeni
1.497
Gösterim

Paul Hoffman Gönderileri

Paul Hoffman kitaplarını, Paul Hoffman sözleri ve alıntılarını, Paul Hoffman yazarlarını, Paul Hoffman yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"Sonsuzluktan büyük sonsuzluklar olduğu fikrinin beni nasıl büyüledigini hatırlıyorum."
Sayfa 38
" Matematiğin bir cevher olması, çocukluğunda çarpım tablosuyla sorunu olanlar ve şimdi gelir vergisi formlarını doldurmada yardıma ihtiyaç duyanlar için şaşırtıcı olabilir. Matematik, yanlış anlaşılmış ve hatta kotülenmiş bir disiplindir. O ilkokuldayken yapmak zorunda bırakıldığımız kaba saba hesaplamalar değildir. Muhasebe bilimi değildir. Matematikçiler zamanlarını, çarpmanın daha akıllıca yollarını, toplamanın daha hızlı metotlarını, küpkõkler çıkarmak için daha iyi algoritmalar düşünerek harcamazlar."
" Şöyle dedi genç bir adam; ' Tanrım, Bana hep tuhaf gelmiştir Çınar ağacının Varlığının son bulabilmesi Avluda kimse yokken.' 'Sayın bayım, sizin şaşkınlığınız tuhaf; Ben her zaman avludayım: Ve ağaç işte bu yüzden Varolmaya devam edecek, Çünkü gözlenecek hep tarafımca, Saygılarımla, Tanrı.'
" Dahası matematikte akrobaside çağı yakalamanın yanında Graham, Çince ve piyano öğrenmeye vakit bulmuştur. Ne karısı ne de çalışma arkadaşları onun bunu nasıl başardığını anlayabiliyordu. ' Kolay' diyordu Graham. ' Her haftada yüz altmış sekiz saat var.' "
" Her yerde matematik yapabilirsiniz. 'Bir keresinde trambolin üzerinde üçlü ters perendenin tam ortasında inatçı bir problemi birdenbire kavrayıverdim' demişti Graham."
" 1970' de Los Angeles ' ta ' matematikteki ilk iki buçuk milyar yıllım üzerine ' vaazımı verdim. Ben çocukken dünyanın iki milyar yaşında olduğu söylenirdi. Şimdi bilim insanları dört buçuk milyar yaşında olduğunu söylüyorlar. Demek ki bu beni iki buçuk milyar yaşında yapıyor. Konferanstaki öğrenciler beni bir dinazora binerken gösteren bir zaman çizelgesi çizdiler. ' Dinazorlar nasıldı?' diye sordular. Sonradan doğru cevabı buldum: Hatırlamıyorum çünkü bildiğiniz gibi yaşlı bir insan sadece çok erken yılları hatırlar ve dinazorlar daha dün doğdular, yalnızca yüz milyon yıl önce."
" Erdös, " Matematikçi kahveyi teoremlere dönüştürme makinasıdır " demeyi severdi. Arkadaşları onu ağırdan alması için uyardıklarında hep aynı cevabı verirdi: ' Mezarda dinlenmek için çok vakit olacak.' "
" Varsayım büyük ve derindir Çember yuvarlak mıdır, değil midir? Kürtçe yazılan Bir makalesinde Erdös ' ün Bir ters - örnek verilmiştir. "
Sayfa 18
" Erdös ' ün İngiliz çalışma arkadaşlarından birinin dul eşi Anne Davenport " Bir zamanlar Trinity College' da, sanırım 1930'larda, Erdös ve kocam Harold kamuya açık bir yerde tek kelime etmeden bir saatten fazla oturup, düşünürlerdi." diye hatırladı. " Sonra Harold, ' Sıfır değil, bir', diyerek uzun sessizliği bozardı. Sonrası rahatlama ve neşe. Etraflarındaki herkes deli olduklarını düşünürdü. Tabii ki öyleydiler." "
İki Buçuk Milyar Yaşındaki Adam
"'Nihayet daha fazla aptallaşmıyorum' - Paul Erdös ' ün kendisi için yazdığı mezar kitabesinden..."
26 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.