Robert Hillman

Robert Hillman

Yazar
5.8/10
10 Kişi
·
31
Okunma
·
0
Beğeni
·
669
Gösterim
Adı:
Robert Hillman
Unvan:
Yazar
Bir kitaptan hayatla ilgili bir şeyi öğrenmedeki en büyük problem, diğer insanların, sizin kitabı okumadan önceki kisiliğinizle okuduktan sonra da aynı kişiliğe sahip olduğunuzu düşünmeleridir.
Babam, alabalıkların kuvvetli akıntıda, sabit bir solucanı şüpheli bulacak kadar kurnaz olduklarını düşünür. Bir alabalık yakalamak için bir alabalık gibi düşünmek gerektiğine inanır.
Houshang'in hayatı, Robert'in hayatı ve bir çiçeğin hayatı, kim bilebilir ki hangisi Tanrı için daha önemli, hangisi daha önemsiz?
Hayatta bir ya da iki kez yardımınıza gelir melekler. Görünmez bir şekilde etrafımızda toplanır, düşüncelerimizi okurlar ve sırf eğlence olsun diye dileklerimizi yerine getirirler.
Ama ben cennete inanıyordum. Ancak, ben büyüdükçe, cennet anlayışım da değişmişti. Benim için cennet, tüy kadar ince maaş zarflarıyla geçinmeye çalıştığımız ve sulandırılmış süte bandırdığımız bayat ekmek ile kahvaltı ettiğimiz günlerde, olağanüstü yiyeceklerden oluşan devasa bir şölen masasıydı. Kitapların sunduğu mucizeleri keşfettiğim zaman, hayalimdeki cennet, dünyadaki en ihtişamlı kütüphane haline dönüştü. ailemle piknik yaptığımız ve üzerinde annem ve babamın, ben ve kız kardeşimi kucağına alıp kulaklarımıza sevgi sözcükleri fısıldadıkları gün ise, hayalimdeki cennet, üzerinde bulunduğumuz çimenler olmuştu.
272 syf.
·4/10
Oldukça farklı bir konusu ile okunabilir bir macera - gezi romanı. Ülkemizle ilgili kısımları biraz abartılı olsa da bir çoğununda gerçek olma ihtimali hayli yüksek görünüyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Robert Hillman
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 31 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 1 okur yarım bıraktı.