Robert Kirkman

Robert KirkmanYürüyen Ölüler yazarı
Yazar
7.6/10
1.687 Kişi
7,9bin
Okunma
103
Beğeni
8,2bin
Gösterim

Robert Kirkman Kimdir?

Robert Kirkman, Amerikalı bir çizgi roman yazarıdır. Image Comics tarafından yayımlanan The Walking Dead ve Invincible en çok ses getiren çalışmalarıdır. Marvel Comics tarafından yayımlanan Marvel Zombies ve en az onun kadar tartışmalı Battle Pope çizgi romanları ile de bilinir. Kirkman ilk çizgi romanını kendisine ait olan yayınevi Funk-O-Tron'da yayınlamıştır. Çizerliğini Tony Moore'nin üstlendiği, konusunun süper kahraman parodisi üzerine kurulu olduğu bu çizgi roman Battle Pope'dir (2000). Science Dog adında yeni bir mini seri yapacakken, Kirkman ve çizer Cory Walker, Image Comics tarafından SuperPatriotadlı çizgi romanı yapmaları için işe alınırlar. Kirkman, SuperPatriot üzerinde çalışmalarına devam ederken, E. J. Su ile birlikte Tech Jacket (2002) adında yeni bir çizgi roman yaratır. Image Comics, Tech Jacket'ı yayımlamayı kabul eder ama düşük satışlar nedeniyle 6. sayıdan sonra basımı durdurulur. 2003 yılında, Image Comics'in isteği üzerine Kirkman ve Cory Walker yeni bir süper kahraman çizgisi yakalamak içinInvincible'ı yaratır. Hikâye ergenlik çağında olan bir gencin süper güçlerini keşfetmesi ve süper kahramanlık kariyerini konu alır. Walker çizimlerinin son teslim tarihlerini karşılayamayınca yerini Ryan Ottley aldı. Invincible'ın başlamasından kısa bir süre sonra, Kirkman ve Tony Moore The Walking Dead'i yapmaya başladılar (2003). Çizgi romanı George A. Romero'nun zombi filmlerinden esinlenerek yarattılar. Moore son teslim tarihlerini karşılayamayınca 7. sayıdan itibaren yerine Charlie Adlrad geçti. Moore çizgi romanın kapaklarını çizmeye devam etti ve en popüler kapak çizerlerinden biri oldu. Ünlü yazar ve çizer Will Eisner adına verilen Eisner Award'a aday olmayı da başardı. The Walking Dead ve Invincible hem eleştirel hem de ticari başarıya ulaştı. Kirkman Invincible'da ki başarısı sayesinde Marvel Comics'de çalışma fırsatı buldu. Marvel Comics'deki ilk işi yeni bir Sleepwalker serisi yazmaktı fakat bu proje iptal edildi. Ama daha sonra ilk sayısı Epic Comics tarafından yayımlandı (2004). İlerleyen zamanlarda Marvel'ın en önemli yazarlarından biri haline geldi. Captain America, Marvel Knights, Jubilee, Marvel Team-Up, Fantastic Four, Marvel Zombies, Ultimate X-Men ve Phil Hester ile birlikte yarattığı Irredeemable Ant-Man gibi çizgi romanlar da yazdı. Paramount Pictures, Invincible'ın haklarını satın aldığını açıkladı ve filmin senaryosunu yazmayı da yine Kirkman'a bıraktı. Kirkman ve çizer Jason Howard, Image Comics için The Astounding Wolf-Man adında, Free Comic Book Day'in bir parçası olacak yeni bir seri yaptılar. Kirkman'ın Image ortak kurucularıyla birlikte üzerinde çalıştığı iki tane daha projesi bulunmaktadır. Bu projeler, Rob Liefeld ile birlikte Marvel Comics için yaptıkları Killraven ve Todd McFarlane ile birlikte Image Comics için yaptıkları Haunt'dur. Ayrıca dudaklarını bile kaplayan mağara adamı sakalları vardır. Temmuz 2008 de Kirkman'ın Image Comics'in ortaklarından biri olduğu açıklanmıştır.
Unvan:
Amerikalı Çizgi Roman Yazarı
Doğum:
Richmond, Kentucky, Amerika Birleşik Devletleri, 30 Kasım 1978

Okurlar

103 okur beğendi.
7,9bin okur okudu.
64 okur okuyor.
1.438 okur okuyacak.
60 okur yarım bıraktı.

Robert Kirkman Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Bu kaosun ortasında, haber bültenleri insanlara her şeyin yolunda olduğunu - " Her şey güvenilir hükümetimizin kontrolü altında " - ve karşılaştıkları bu küçük sorunun sadece birkaç saat içinde halledileceğini söylüyorlardı.
Sayfa 24 - Arunas Yayıncılık - Şubat 2014 - Çeviren: Hanife KılıçKitabı okudu
Sevmek korkmak demekti, hayatın boyunca savunmasız olmak...
Sayfa 278 - Arunas Yayıncılık - Şubat 2014 - Çeviren: Hanife KılıçKitabı okudu
“Ölümde kahramanca bir şey yoktur. Herkes ölmeyi becerebilir. “ Johnny Rotten
"Onu kaybetmeye hazır olduğumu sanıyordum.” “Kimse 'sevdiğini' kaybetmeye hiçbir zaman hazır değildir...”
Son zamanlarda, her şey kötü gidiyor gibi görünüyor. Sanki bir şeyler için cezalandırılıyoruz.
Sayfa 205 - REN KİTABEVİKitabı okudu

Robert Kirkman İletileri

Tümünü gör

Robert Kirkman Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
320 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
13 günde okudu
Daha önce dizisini izlediğim için kitabı bu yüzden aldım aldığım içinde pişman değilim başlarda kitap sıkıcı gelse de sonrada keyifli gelmeye başladı yani kısacası zombi sevenler için tavsiye ediyorum
Yürüyen Ölüler - Valinin Düşüşü
Yürüyen Ölüler - Valinin DüşüşüRobert Kirkman · Ren Kitap · 2017458 okunma
454 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
18 günde okudu
Zamanında filminin konusuna hayran olduğum kitabı nihayet bitirdim. Aslında hep söylediğim "okuduğunuz kitap dünyanıza yada ahiretinize faydası olsun. Yoksa şayet hikaye okumayın, kitap okuyun" sözlere aykırı bir kitap gibi duruyor. Amma lakin ki öyle değildir. :) Diziye vakıf olanlar bilir ki hadise dünyadaki insanların bir anda zombiye dönüşmesi çerçevesinde dönüyor. Ve bu dünyada artık yeni bir düzen kuruluyor. İşte tam bu esnada Müslüman bir görüş olarak acaba dedim ki bu işin Müslümancası nasıl olurdu? Biz Müslümanlar böyle bir durumda nasıl bir tavır sergilerdik? Falan deyu devam etti tefekkürlerimiz. :)) İzlemesi kadar keyifli olmasa da sonuyla üzmüş bir kitap. Vaktiniz varsa okuyun yani. :)
Yürüyen Ölüler
Yürüyen ÖlülerRobert Kirkman · Arunas Yayıncılık · 20121.141 okunma
23 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Vuruluş
Özet Bu bölümde Rick grubu ikiye böler ve evlerdeki eşyaları toplamalarını ister. O sırada kendisi Tyreese'e silah vermek için karavana gider ve camdaki yazıyı görür. Hemen geriye koşar fakat Donna ısırılmıştır. Herkes apar topar karavana biner ve oradan giderler. Yolda dururlar; Rick, Tyreese ve Carl ava çıkarlar. Ağaçların arasından bir ses duyulur ve Carl vurulur. Rick adamın üzerine saldırır ve burda biter. Düşüncelerim Donna gibi sıkıcı bir karakterden kurtulduk. Allen'in ne yapacağı belli değil. Gruba sorun çıkartacağından eminim. Kardeşim dünyanın sonu gelmiş, insanlıktan eser yok, ulan niye herkes sevişme derdinde :D¿ Millet sevişeyim derken ölecek hayırlısı hahshshs. Carl vuruldu. Devamında olanları dizide izlesem de ne gibi farklılıklar var merak ediyorum. Güzel bölümdü.
The Walking Dead, Issue #9
The Walking Dead, Issue #9Robert Kirkman · Image Comics · 200448 okunma