Yürüyen Ölüler: İsyan Acımasız Bir Varolma Savaşı

7,6/10  (27 Oy) · 
51 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.187 gösterim
Zombi vebası, yaşayanlarla ölüleri birbirlerine karşı bir savaşa sokarak Atlanta'nın banliyölerine ansızın korku salmaya başlamıştı. Toplu bir göçün ortasında kalan Lilly Caul, derme çatma kamplar ve yıkık dökük barınaklarda hayatta kalmaya çalışıyordu. Ama ısırganların sayısı günden güne artıyordu. Onların vahşiliğini, ete susamışlığını her an yakasında hisseden ve korkuyla taş kesilen Lilly, bir zamanlar Woodbury olarak bilinen, duvarlarla çevrili bir kasabaya sığınarak merhametli insanların eline bıraktı kendini.

Başta Woodbury mükemmel bir sığınak gibi görünüyordu. Orayı işgal edenler, hizmet karşılığında yiyecek veriyorlardı. İnsanların başlarını sokacakları bir evleri vardı. Hem barikat da günden güne genişliyor, güçleniyordu. En iyi yanıysa, kendini lider ilan etmiş, Philip Blake adındaki gizemli bir adam, herkesi hizaya sokuyordu. Ama Lilly, her şeyin göründüğü gibi olmadığından şüphelenmeye başladı... Son zamanlarda kendine Vali demeye başlayan Blake'in kanun ve düzenle ilgili tuhaf fikirleri vardı.

Sonunda bir grup isyancıyla birlikte Lilly, Vali'nin saltanatına meydan okuyarak kargaşa ve felakete sebep olacak Pandora'nın Kutusu'nu açtı...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786054751402
 • Orijinal Adı:
  The Walking Dead: The Road To Woodbury
 • Çeviri:
  Hanife Kılıç
 • Yayınevi:
  Arunas Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
20 Oca 19:13 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 6/10 puan

Yürüyen Ölüler'in roman serisinin ikinci kitabı olan Yürüyen Ölüler: İsyan'ı ilk kitaba oranla daha çok beğendim. Yürüyen Ölüler: İsyan kısa sürede okunabilecek, akıcı ve bol aksiyon içeren bir kitap.

İlk kitapta dizide Vali olarak tanıdığımız Philipp Blake ile tanışmış ve onunla bir yolculuğa çıkmıştık. Bu kitapta ise artık Philipp Blake Woodbury'de "Vali" olarak adlandırılmaya başlanmış ve insanları boyunduruğu altına almıştır. Yürüyen Ölüler: İsyan'da Vali karakterinin yönetimi altındaki Woodbury'nin içinde bulunduğu durum anlatılmadan önce, yaşayan olaylar başka karakterler üzerinden anlatılıyor. Bunlardan biri Lilly. Lilly ve arkadaşları bu salgınla mücadele edip, hayatta kalmaya çalışırken çeşitli mücadelelerin ardından kendilerini Vali'nin yönetimi altındaki Woodbury'de buluyorlar. Dışarıdan son derece seçkin, güvenli bir sığınak olarak görünen Woodbury aslında nasıl bir yer, Vali ve arkadaşlarının baskıcı yönetimlerine insanların tepkileri neler? Cevaplar, Yürüyen Ölüler: İsyan'da.

Yürüyen Ölüler: İsyan'da insanlar bir taraftan zombilerle uğraşırken bir yandan da sürekli olarak birbirleriyle mücadele ediyorlar. Yani aslına bakarsanız böyle bir durumda bile insanoğlunun en büyük düşmanı yine kendisi. Yürüyen Ölüler bunu gözler önüne seriyor. Yine bu kitap aracılığıyla insanların sevdiklerini kaybettiklerinde bu duruma gösterdikleri psikolojik tepkileri de görüyoruz. En kısa zamanda serinin üçüncü kitabı olan Valinin Düşüşü'nü de okumayı planlıyorum. Hepinize keyifli okumalar.

fazi 
01 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Serinin ilk kitabını da okudum. Ikinci kitaptaki ana karakter bu kez "Lily". Kitap sanki birinciye göre daha yavandı. Birinci kitaptaki heyecanı Isyan'da bulamadım diyebilirim. Ben diziyi de sürekli takip ettiğim için mi bilmem kitabın ikincisinde bir şeylerin havada kaldığını düşünüyorum. Ancak tabi ki seriyi okumak isteyenler için güzel bir kitap.

instgrmkahvecisi 
18 Nis 16:31 · Kitabı okudu · 10 günde

Kitap ilk kitaba göre daha başarısızdır. Kitap içerisinde hikaye sürükleyici olsa da yine de ilkine göre sıkıcıdır. Kitabın orjinal adına göre çeviri ismi Woodbury’e Giden Yol olması gerekirken İsyan olmuştur. Tabi ki İsyan ile ilgili bölümde kitapta az da olsa vardır. Bu #spoiler sayılır mı bilemiyorum.

Yusuf Kaşıkırık 
10 Oca 20:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İlk kitaba göre çok ama çok daha iyi bir kitap isyan.Başlarda kitap biraz sıksada valinin ortaya çıkmasından itibaren kitap sizi içine çekiyor.Başarılı

Yunus Bozkuş 
11 Haz 18:08 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu aralar biraz sıkıntılı dönemlerden geçtiğim için daha realist romanlar okumam gerekiyor sanırım. Fantastik romanlar okumakta zorlanıyorum bu sıralar. Serinin ilk kitabını 2.5 günde bitirmiştim ama bu baya sürdü açıkçası. Kitap ilk başlarda biraz sıkıcı gelse de sonlara doğru baya heyecan sardı beni açıkçası. İnsanların nasıl hissizleştiği nasıl rahat düzene baş kaldırma gereksinimi duyduğunu bazen en iyi yönetim şeklinin acı olduğunu ve bazen durumların insanları bir şeylere zorladığını anlatan keyifli bir eser. Serinin 3.kitabına geçmeden biraz gerçekçi kitaplar okuyacağım...

Mevlüt Ceylan 
18 Eyl 12:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dizisinin bir hayranı olarak okuyayım bari dediğim bir roman serisi.
Beklenti içinde olmazsanız okunur. Ben öyle okudum. Sırf bitirmek için.
Ahım şahım bir şey değil.
Yayınevinin de isim çevirme stiline diyecek yok zaten.

Kitaptan 8 Alıntı

Damla Köseoğlu 
19 Oca 20:56 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Bu dünyada güvenebileceğin tek şey, hiçbir şeyin aynı kalacağına güvenemeyeceğindir.

Yürüyen Ölüler: İsyan, Robert Kirkman (Sayfa 266 - Ren Kitap)Yürüyen Ölüler: İsyan, Robert Kirkman (Sayfa 266 - Ren Kitap)
Faikcan 
06 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İnsan ölümden sonraki yaşamı kötüler için yaratır; iyiler genelde kemikleriyle gömülür."

Yürüyen Ölüler: İsyan, Jay BonansingaYürüyen Ölüler: İsyan, Jay Bonansinga
Yunus Bozkuş 
09 Haz 00:59 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sorun
+ "Onun hakkında endişeleniyorum. O çok iyi bir adam. Ama biraz sorunları var işte."

- "Hepimizin yok mu zaten ?"

Yürüyen Ölüler: İsyan, Robert Kirkman (Sayfa 125 - Ren Kitap)Yürüyen Ölüler: İsyan, Robert Kirkman (Sayfa 125 - Ren Kitap)
Yunus Bozkuş 
06 Haz 01:54 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Baş Belası
Pisliğin teki olmaktansa baş belası olmayı yeğlerim...

Yürüyen Ölüler: İsyan, Robert Kirkman (Sayfa 28 - Ren Kitap)Yürüyen Ölüler: İsyan, Robert Kirkman (Sayfa 28 - Ren Kitap)
Yunus Bozkuş 
06 Haz 01:41 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Dünya
Bu dünyada bezginlere ya da korkaklara hiç rahat yoktu...

Yürüyen Ölüler: İsyan, Robert Kirkman (Sayfa 26 - Ren Kitap)Yürüyen Ölüler: İsyan, Robert Kirkman (Sayfa 26 - Ren Kitap)