Sercan Gördüm

Sercan Gördüm

Yazar
7.0/10
8 Kişi
·
12
Okunma
·
1
Beğeni
·
500
Gösterim
Adı:
Sercan Gördüm
Unvan:
Yazar
Sakın korkma
Yitirme umudunu
Küsme dünyana
Bıkma yaşamaktan
İsyan etme yaşananlara
Kırma kimseleri
Sadece sabret ve izle…
Bir yerden yemyeşil bir dal belirir
İşte o umuttur
İşte o mucizedir
Hani nerde, ben göremiyorum deme
Gözlerinden evvel kalbinle bakman gerek…
"Gönlümde yağış hevesi var. Bende yağmalıyım diyorum;yapraklara, çiçeklere karışıp. Yağsam sevgiyle yağarım herhalde. Dostlukla kucaklarım yaratılmış her bir şeyi. Yağsam düş gibi yağarım ben de. İnce dokunaklı... Silerim ne kadar acı,keder varsa.Umutsuzluğu silerim,ayrılığı,yoksulluğu..."
80 syf.
·Beğendi·10/10
* YEŞİL KUYU . SERCAN GÖRDÜM *

Sercan Gördüm Yeşil Kuyu'da sıradan insanların en saf duygularını, zaman zaman tarihe de yolculuk yaptığı güçlü kurgusuyla okurlarına sunuyor.

Günümüz dünyasında bir eski hatıra gibi anlatılan gerçek aşkı, Sadri ile Selma'nın aşkını okurken kalbinizin ısındığını hissedeceksiniz. "Bu roman tarih olarak bize çok yakın, duygular olarak bizden çok uzak kalmış bir zamanın yansımasıdır…"

"Sen de bir gün bizim hikâyemizi birine anlatırsın diye…"
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016


KİTAP YORUMUM
Romandaki kahramanlar kesinlikle bizden biri, yaşadığımız, gördüğümüz olaylar. Hangimiz Bir yeşil göz’e şiirler yazmadık, hangimiz umutsuz aşk’ımızı umuda çevirmek için uğraştık. Hangimiz kıskanmadık. Sıcacık bir aşk hikayesini yazar sanat ile birleştirmiş. Umuda yolculuk yüreğim hesabı aşk’ta yaşanması gereken tüm ayrıntılar hızlandırılarak anlatılmış. Ha şimdiki aşk’la kıyaslamayın anlatımları. Burada anlatılan eskiden yaşanan masum aşk’lar vardı hani, bir göze destanlar yazılan. Selma ile Sadri’nin hikayesi böyle bir şey. Klasik bir Türk toplumundan bahsedilmiş. Dede, ebe, arkadaş çevresi, temiz yürekli insanlar. Bu kitapta kötü insanlarla yer verilmemiş. Hayatın hep olumlu tarafından bakılmış. Bu kitabı okuduğunuzda gerçek aşk’ın varlığına bir kez daha inanacaksınız. Bir şeye daha inanacaksınız okumanın, yazmanın, sanatın gerekliliğine ve rahatlatıcı yanına. Bir şeye daha inanacaksınız bir bayan ile erkeğin aşk yaşamadan yardımlaşma yapabildiğine Aslı çok şanslı bu anlamda. Benim için en önemli yeri bana göre bir aşk’ın dokunmadan da gayet hoş paylaşımlar yapılarak yaşanabildiği. YEŞİL KUYU SONBAHAR da buna şahit olacaksınız. Yazar bir şeye daha önem vermiş aile birliğinin önemine ve evlenmeden ortak paydaların bulunması gerektiğine. Eğer bir çay saatinizde kafanızı dağıtacak fazla ağır olmayan ve size umut olacak bir kitap seçmek isterseniz YEŞİL KUYU SONBAHAR tam size göre.
Genişletilmiş yeni baskısı ile daha anlamlı. Şiirler ile daha anlam kazanmış. Duygulara hitap ediyor.
Yazar SERCAN GÖRDÜM’e bu kıymetli eseri ile beni buluşturduğu için teşekkür ediyorum.

YEŞİL KUYU günümüz aşk’ların inadına sizi aşk’a inandıracak ve gerçek aşk’ı sorgulamaya başlayacaksınız..

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
Sercan Gördüm, ilk romanı Yeşil Kuyu'da, sıradan insanların, en saf duygularını, zaman zaman tarihe de yolculuk yaptığı güçlü kurgusuyla okurlarına sunuyor.Günümüz dünyasında bir eski hatıra gibi anlatılan gerçek aşkı, Sadri ile Selma'nın aşkını okurken kalbinizin ısındığını hissedeceksiniz…


Kitap yıllardır kitaplığımda okunmayı bekliyordu. Bazı kitaplar vardır zamanı geldiğinde kendini hatırlatır. Size denk geldi mi bilmiyorum ama bana ara sıra başıma geliyor.
Yeşil Kuyu kitabı, aşk hikayesi, Sadri ve Selma'nın hikayesi.
Aşk kitaplarını pek tercih etmesemde arada sırada okumak güzel oluyor.
Sahil kenarında bir bankta otururken bir adamın denize cam şişesin içinde not bırakmasını görüp şaşırıyor. Genç adam kendi hikayesini anlattıktan sonra asıl hikayemiz başlıyor bizimde.

Yazarın dili, üslubunu oldukça sevdim. Akıcı bir şekilde okuyabiliyoruz ki ben kitabı bir saat gibi bir sürede bitirdiğimi söyleyebilirim.

Okurken oldukça keyif aldığım bir kitap oldu. Naif bir aşk hikayesi. Bir bakımdan mutlu bitti ama hüzün her zaman olduğu gibi vardı.

Kitap hala basılıyor mu bilgim yok ama bulursanız güzel bir hikaye sizi bekliyor. •

"Yine şairliğin tuttu senin." dedi Ali
"Söyleyene değil söyletene bak Ali." dedim...
160 syf.
·1 günde·5/10
Aradan sivrilen birkaç yazar haricinde, diğer yazarlar aşağı yukarı birbirinin dengi şiirler yazmışlar kimisi uyaklı şiir geleneğini sürdürmeye çalışırken, diğerleri, duygularını olduğu gibi, tekrar eden kelimelerle derin melankoli içerisinde ifade etmişler.
120 syf.
·1 günde·4/10
Yazar burada konuyu çok basite almış. Deneme desem deneme değil, öykü desem o da değil. Farklı bir şey bulamadım. İnsanı mutlu etmek için yazılmış bir kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Sercan Gördüm
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 12 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.