Sylvie Le Bon De Beauvoir

Sylvie Le Bon De BeauvoirÖzgürlüğü Yazmak yazarı
Yazar
8.7/10
12 Kişi
54
Okunma
3
Beğeni
2.635
Gösterim

Sylvie Le Bon De Beauvoir Kimdir?

Sylvie Le Bon-de Beauvoir, Simone de Beauvoir'un evlatlık kızıdır. O bir felsefe profesörüdür. İki kadın arasındaki toplantı, Beauvoir'ın kendisine ithaf ettiği Tout compte fait adlı kitapta anlatıldı. 1960'lı yıllarda, Sylvie Le Bon, genç bir felsefe öğrencisi ve Beauvoir'ın kitaplarını onunla tanışmaya karar verdiği kadar güçlü bir felsefe öğrencisi olarak gösteriyordu. Başlangıçta onun tarafından çok korkutulan Sylvie'nin gençliğine rağmen hızla 60 yaşındaki yazarın dostu oldu. Birlikte yolculuk ettiler ve felsefe ve feminist mücadele anlayışlarını kurdular. Jean-Paul Sartre 1980'de öldüğünde, Sylvie yorgun ve hasta Simone de Beauvoir'ün bakımını üstlendi. Kızkardeşi Hélène de Beauvoir'a bağımlı kalmamak için Simone Sylvie'yi kabul etmeye ve aynı zamanda ona edebi eserlerine ahlaki haklar tanımaya karar verdi.
Unvan:
Felsefe profesörü
Doğum:
17 Ocak 1941

Okurlar

3 okur beğendi.
54 okur okudu.
2 okur okuyor.
54 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.

Sylvie Le Bon De Beauvoir Kitapları

Tümünü gör

Sylvie Le Bon De Beauvoir Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
... onun gözünde her eylem, her aşk, içi boşalarak anlamsızlaşır, görece ve yavan hale gelir, değerler bir tekdüzelik içinde aynılaşır, İnsanlık Tarihi kazanılması umulan şeylerden yoksun kalarak saçmalıkla lekelenir.
Skandalın en skandal yaratan yanı, ona alışılmasıdır...
Yetiştirilme biçimi kadını koşullandırır ama kadın bu tuzağı bozabilir ve bozmalıdır.
Her bilinç kendisi için bir mutlaktır ve bir başkasının bakışıyla görece hale geldiğini görmek dayanılmaz bir rezalettir.

Sylvie Le Bon De Beauvoir İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok

Sylvie Le Bon De Beauvoir Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
128 syf.
·
Puan vermedi
·
8 günde okudu
~191° | Simone de Beauvoir, Özgürlüğü Yazmak
Merhaba.
Simone de Beauvoir
Simone de Beauvoir
hakkındaki bu kısa ama kapsamlı biyografi bizzat onun evlatlık kızı
Sylvie Le Bon De Beauvoir
Sylvie Le Bon De Beauvoir
tarafından yazıldığı için oldukça önemli. Simone de Beauvoir katı bir din eğitimi almıştı. Henüz küçükken kendisinin de tıpkı herkes gibi bir ruhu olduğunu ve Tanrı'nın onu ''cinsiyet ayrımı
Özgürlüğü Yazmak
Özgürlüğü YazmakSylvie Le Bon De Beauvoir · Yapı Kredi Yayınları · 200954 okunma
128 syf.
·
Puan vermedi
·
36 saatte okudu
Simone de Beauvoir hakkında her şey. Belki yüzeysel ama kitapları olsun, hayatı ve ilişkileri olsun yine de okuma rehberi oluşturuyor. ‘Bir Genç Kızın Anıları’ ile tanıdım yazarı, bağlandım. Otobiyografik özellik gösteriyor evet biraz zorlayıcı bir okuma ama ben yıllar önce büyük bir hazla okudum. Simone de Beauvoir okumak gerçekten bir ayrıcalık aslında. Felsefe öğrenimi yapmış, kadınlara öncülük etmiş ve bunları büyük bir cesaretle kaleme dökmüş. Özellikle o dönemde gerçekten cesaret isteyen bir durum. Karakteri, duruşu, kendini savunuşu hem düşünsel hem de yaşayış bakımından büyük bir tecrübe sahibi olduğunun kanıtı. Beauvoir okumak benim için dingin bir suda yönünü kendin belirleyeceğin büyük bir macera aslında ‘hayat’ gibi. Okurun görüşlerine de yer bırakarak yazıyor, saygısını esirgemiyor ama savundukları bakımından da geri durmuyor. Muhteşem bir duruş.
Özgürlüğü Yazmak
Özgürlüğü YazmakSylvie Le Bon De Beauvoir · Yapı Kredi Yayınları · 200954 okunma
128 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 saatte okudu
Ohhh gene yaydım, çıktım konu dışına :<
Bugün okuduğum bu kitaptan inanılmaz keyif aldım. Bu kadını ne zaman okusam, kendimi Eugène Delacroix'in tablosundaki bayrağı taşıyan kadın gibi hissediyorum. Kalk gidiyoruz dese biri, giderim. Bu sabah yazdığım başka bir incelemede ne olacağıma karar verememekten yakınmıştım. Bu kitabı okuduktan
Özgürlüğü Yazmak
Özgürlüğü YazmakSylvie Le Bon De Beauvoir · Yapı Kredi Yayınları · 200954 okunma