Ümit Kesmez

Ümit Kesmez

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.7
30 Kişi
okuyor-dolu
110
Okunma
v3_begen_dolu
1
Beğeni
goz
1.595
Gösterim
Kamer 1-3
Kıyamet saati yaklaştı ve ay yarıldı.Onlar, imana sevk eden, hakkı tasdik ettiren bir âyet, bir mûcize görseler, engelleme tedbirleri alarak yüz çevirirler. Hâlâ: “Eskiden beri devam edegelen, aklı etki altına alan bir aldatmaca, bir yalan.” derler. Yalanlarlar da kendi heveslerine uyarlar. Ama her işin karar kılacağı bir sonucu vardır.
Bedir Savaşı
Bu ordu, İslam'ın son ordusuydu. Eğer bu ordu ezilecek ve silinecek olursa Allah'ın hükmünü hâkim kılacak bir başka topluluk kalmayacaktı. Efendimiz (s.a.s): "Allah'ım, vadettiğin yardımını bugün lutfet. Ya Rab, bu bir avuç mücahit yok olursa, bir muvahhidler bu gün telef olursa yeryüzünde sana ibadet eden kalmayacak!" diye dua ve niyazlarına devam etti.
kamera
Sayfa 192 - Muştu Yayınları
Ancak, bu yolculuk öncesinde, sütannesi Halîme-i Sa'diye'nin yanında yaşadığı hadiseye benzer bir ameliye gerekiyordu. Onun Cibril-i Emîn, Efendimiz'in göğsünü yardı ve içini Zemzem suyuyla yıkadı; ardın da, altın bir kâse içinde, elinde tuttuğu iman ve hikmetle göğsünü kapattı. Sonra da, semanın emini Cibril, insanlığın emini Hz. Muhammed Mustafa'nın elinden tutarak tarifi imkânsız bir yolculuğa başladı.
kamera
Sayfa 142 - Muştu Yayınları
Cebrail Aleyhisselam Geliyor
-Yâ Muhammed! Şüphesiz Allah (c.c) kavminin Sana söylediklerinden ve yüz çevirip yapageldiklerinden haberdar oldu. Ve işte, Sana bunları reva görenlere istediğin her şeyi yapması için dağlara müvekkel meleği gönderdi! Bu orada dağlara müvekkel melek de Efendimiz'e selâm vermiş ve ardından da: - - Şayet istersen yâ Muhammed! Ben, şu iki dağı bunların üzerine geçirmek için geldim, diyordu.
50 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
;