Vanora Bennett

Vanora Bennett

Yazar
6.4/10
25 Kişi
·
54
Okunma
·
2
Beğeni
·
884
Gösterim
Adı:
Vanora Bennett
Unvan:
İngiliz Yazar ve Ödüllü Bir Gazeteci
Doğum:
1962
"Keşke sırf arzularımız doğrultusunda yaşayabilseydik... Hep mutlu olsaydık, barış ve huzur içinde yaşasaydık, ejderhalardan başka hiçbir canlıyı öldürmeseydik... Sürekli kaymak şekeri yiyip efsanelerdeki tek boynuzlu atların üzerinde uçarcasına yol alabilseydik. Bunu hangimiz yapabildik?"
bir aşık arzu bahçesinde beğendiği bir gülün yanına gitmeye çalışıyor ama sonunda etrafı kıskançlık duvarlarıyla çevrilince bunu başaramıyordu
Vanora Bennett
Sayfa 90 - martı yayınları
işte yine çekip alıyor zaman rüzgardan yağmurdan ve karlı kürkten pelerinini ve bir kez daha giydiriyor pırıl pırıl güneşten ve berrak mavi gökyüzünden elbisesini nehirler pınarlar ve gürleyen ırmaklar giyiyorlar nefis giysilerini hepsi gümüş mücehver misali öyle mutlu görünüyorlarki
Vanora Bennett
Sayfa 520 - martı yayınları
aşkım bu kalbin kalesine güç ver bana bir nebze zevk bahşet ve yardım eyle çünkü herkesi yanına almış olanın karşısında kıskançlık yorgun kulelerin etrafını kuşattı bile
Vanora Bennett
Sayfa 522 - martı yayınları
Konu tarih olunca akıcılık ve sürükleyiciliği yakalamak biraz zor oluyor ama Vanora Bennett ikisini de başarıyla kitabına yansıtmış. Tarihi roman sevenlere tavsiye ederim
Unutulan kraliçe, benim alıştığım tarihi aşk romanları gibi değildi. Daha politik ve siyasi olayları içeren, V. Henry zamanlarında geçen gerçek bir hikayeydi. Hatta siyasi olaylar o kadar fazlaydı ki bu romana sadece tarihi aşk demek doğru olmazdı.
Yazarın diline bayıldım ama kitabın içinde bir sürü yazım yanlışı da gözüme çarptı.
Olaylar çok hızlı bir biçimde ilerliyordu ama zaman hiçbir şekilde belirtilmiyordu.
Örneğin yüzüncü sayfada karakter on beş yaşındaysa, iki yüzüncü sayfada 17 yaşında oluyordu ve yazar aradan yılların geçtiğini hiç belirtmiyordu.
Arada karakterlere de yaptıkları tercihlerden dolayı sinir oldum.
Yine de V. Henry döneminde geçen, Paris'in havasını taşıyan, biraz politik olaylar, biraz da aşk içerip gerçek olayları anlatan tarihi bir kitap okumak isterseniz tercih edebilirsiniz.
Bu romanı okurken başlarda bayağı bir sıkılmıştım, sayfalar çok zor ilerlemişti ve konsantre olmakta zorluk çekmiştim. Ama, sayfalarda ilerledikçe o kadar da sıkıcı olmadığının farkına vardım, ve romanı büyük bir istek, merak ve hatta heyecanla okuyup bitirmiştim. Eğer, sabırlı bir okuyucu iseniz, tavsiye edebilirim.
Kitabın ilk elli sayfasını okuduğumda bu kitap zor biter dedim.Sayfalar ilerledikçe defalarca yarım bırakmayı düşündüm ama altı yüz küsür sayfalık kitap sonunda bitti.
Tam da okumak istediğim kurgu ve temaya sahip bir kitap idi.. 15.Yüzyılda geçen bu hikaye de o dönemde pek görülmeyen güçlü bir kadın karakteri vardı. Kadının söz hakkı yok kendi hayatı ile ilgili karar verme hakkı yoktu.
Ama İsabel ve Hane bu prangayı kendi üslupları ile yıktılar. İkisi de büyük maceralara sürüklediler kralların sevdiği oldular k yazarı okumakla keşke daha önce okusaymışım..
gerçekten kendi iradesiyle tek başına çok güçlü bir şekilde ayakta duran bir hem bir kraliçe hemde aşık bir kadının hikayesi çok güzel ve çok zarif bir kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Vanora Bennett
Unvan:
İngiliz Yazar ve Ödüllü Bir Gazeteci
Doğum:
1962

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 54 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.