İpekler Kraliçesi

5,5/10  (6 Oy) · 
11 okunma  · 
2 beğeni  · 
384 gösterim
1400'lü yılların İngiltere'si, tarihinin en karmaşık dönemini yaşamaktadır. Savaşların yapıldığı, ülkenin kaos içinde bulunduğu bu süreç, Jane ve Isabel Lambert adlı iki kardeşin hayatlarını hayal edemeyecekleri kadar büyük bir hızla değiştirecektir. Başlarından geçen mutsuz evlilikleri ve bu mutsuzluğun içinde yeşeren imkânsız aşkları onları skandallarla dolu bir hayatın tam ortasına sürükleyecek, iki kardeşin yolları hiç ummadık bir şekilde birleşecektir.

İpekler Kraliçesi kurgu ile gerçeği zekice birleştirerek, sıra dışı iki kadının hayatını son derece zengin bir dille anlatan etkileyici bir roman.

"En ince detaylarına kadar düşünülmüş eksiksiz bir roman okumak istiyorsanız, İpekler Kraliçesi sizin için doğru bir tercih olacaktır. Aşk ve gerilimin başarıyla harmanlandığı bu hikâye sürükleyici bir dille anlatılmış."
-Publishers Weekly-

"Romantizm ve entrikanın akıcı bir dille aktarıldığı bu roman, tarihi bir kurgu üzeri-ne oturtulunca ortaya tadına doyulmaz bir eser çıkmış. İpekler Kraliçesi'ni okumaya doyamayacaksınız."
-Sunday Times-

"İnci Küpeli Kız tadında bir roman. Çok kaliteli, etkileyici ve sürükleyici."
-Guardian-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  580
 • ISBN:
  9786053480020
 • Orijinal Adı:
  The Queen Of Silks
 • Çeviri:
  Zeynep Yeşiltuna
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu romanı okurken başlarda bayağı bir sıkılmıştım, sayfalar çok zor ilerlemişti ve konsantre olmakta zorluk çekmiştim. Ama, sayfalarda ilerledikçe o kadar da sıkıcı olmadığının farkına vardım, ve romanı büyük bir istek, merak ve hatta heyecanla okuyup bitirmiştim. Eğer, sabırlı bir okuyucu iseniz, tavsiye edebilirim.

Müge Göktürk 
 09 Tem 18:21 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Benim yazardan okuduğum ikinci roman. İngiltere'nin en karışık olduğu dönemde yaşanan aşk konusunu işleyen bu kitap yalın anlatımıyla beni sürükledi. Konu olarak da oldukça güzel. Severek ve beğenerek okuyacağınızı düşünüyorum.