Vefa Enver

Vefa Enver

Yazar
7.4/10
185 Kişi
·
464
Okunma
·
34
Beğeni
·
3.820
Gösterim
Adı:
Vefa Enver
Unvan:
Türk romantik-komedi aşk romanı yazarı
Doğum:
Adana, 27 Eylül 1976
Vefa Enver; 27 Eylül 1976'da Adana'da doğdu. İlk, orta ve lise yılları sırasında yaşadığı keyifli öğrencilik anılarını da bavuluna koyup yepyeni ufuklara açılmak üzere İstanbul'a doğru yola çıktı. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tanıştığı pek çok arkadaşı gibi o da Shakespeare'in komedilerini okurken hayatının en doğru tercihini yaptığını anladı.

Edebiyat ile dopdolu geçen dört yılın sonunda edebiyatla pek de alakalı olmayan kurumsal hayata geçiş yaptı. Farklı şirketlerde halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim gibi konularda çalıştıktan sonra iş hayatında zengin hayal gücünden istediği oranda faydalanamayacağı gerçeği ile yüzleşerek onu asıl mutlu eden konuya, yazmaya dönüş yaptı.

Bu arada evlenip, çocuk sahibi olduktan sonra henüz evlenmemiş ve çocuk sahibi olmayan otuzlu yaşlardaki arkadaşlarından ilham alarak Çocuk da Yapamadım Kariyer de isimli romantik komedi romanını yazdı. Okur ile ilk buluşması internet üzerinden hikâye ve roman yayınlayan forumlardan birinde oldu. Okurun kendisini kısa sürede sevip sahiplenmesi sayesinde ilk romanının kitap olarak basılması yönünde önü açıldı.

Gülmenin ve güldürmenin ciddi (!) bir mesele olduğu bilinciyle, romantik komedi aşk romanı türünü sevdirip yaygınlaştırma misyonunu üstlenerek 2010 yılında Türkiye'nin ilk ve tek pembe, yani romantik komedi web sitesi ile forumunu kurdu. (http://www.vefaenver.com.tr)

Yine aynı yıl içerisinde önce Nisan sonra Eylül aylarında olmak üzere Leyla Gibi ve Aşk Kumarı adıyla iki romanı daha kitap olarak yayınlandı. 2011 Nisan ayında Çocuk da Yapamadım Kariyer de kitabının devamı niteliğinde Bunu Sen İstedin! romanı yayınlandı.

2012 yılı içerisinde ikinci baskılarını yapan Çocuk da Yapamadım Kariyer de ve Leyla Gibi’nin yanı sıra Beni Buna Zorlama, Bahse Var Mısın?, Not:Seni Sevmiyorum! ve Bana Prenses Deme! isimli romanları basıldı. 2012 yılı sonunda ise Aşka Dönüş kitabını çıkardı.

Türkiye'nin ilk romantik komedi aşk romanı yazarı Vefa Enver'in hala bazı roman ve hikayeleri online olarak okurları ile buluşmaya devam etmektedir.
Bir kadının bir erkeği bu kadar sevmesi mümkün müydü? Daha da önemlisi, sevginin bir ömür boyu devam etmesi mümkün müydü?
Vefa Enver
Sayfa 493 - Nehir
İnsan benim kadar kararlı,ne istediğini bilen ve zeki olunca hayat istediği herşeyi önüne sunuyor.
Ve eğer yalnız kalabilirsem hayatımın bu noktaya nasıl geldiğini detaylıca düşüneceğime dair kendi kendime söz veriyorum.
Benim şimdi ve bundan sonra gülümseme nedenim sensin ve hep sen olacaksın...
Vefa Enver
Sayfa 536 - Mert'ten Nehir'e...
Bir süre öylece dinliyoruz Bono'nun "Elindeki aşka gereken özeni göstermezsen seni bırakır gider " deyişini,...
Kitabı okurken çok sıkıldım. Vefa bu sefer hayalkirikliğina uğratti beni:/ konu çok basitti. Keşke hiç başlamaaaydim dediğim bir kitapti. Belki bir kaç dokunuşla daha surukleyici olabilirdi. Edebiyyat diye birsey yoktu kitapta. Film izliyormuşuz gibi geldi bana. Benim için zaman kaybıydı. Keşke okumasaymişim. O kadar iyi kitap varken bu kitabi ilk siraya aldim:/ neyse.. tavsiye etmiyorum
Vefa Enverin okuduğum ilk kitabiydi:) kalemi çok guçlu olmasa da iyi bir yazar çok sevdim kendisini:) Not: Seni Sevmiyorum çok eğlenceliydi. Konusu klişeydi ama yine de insani eglendiriyordum. Akici ve sürükleyiciydi. Okurken hiç sıkılmadim. Ela ve Serkanın hikayesi anlatiliyordu kitapta. Ela Serkanla evlenecegi gun bir post-it ile onu terk ettigini söylüyor ve seni sevmiyorum diye bir not birakiyor. Somra da Serkanin kuzeni Efe sokakta arabayla Elaya carpiyor. O anda yaşanilanlar cok komikti:) tek kelimeyle guzel bir kitapti ben cok begendim. Yazari da cok sevdim bu yuzden diger kitaplarini da okumaya başladim:)
Bu kitapta çok güzeldi yaaa.
Vefa Enver böyle kitaplar yazdıkça yaşadık bizler.
Konusuna gelince
Kilo problemi olan ve erkek dergisinde köşe yazarlığı yapan Lara ve sevgilisi yok tabi ki... Maalesef kilo problemi olan genç kızlar gibi....
Apartmana yeni taşınan 3 bekar erkek ile komşu oluyorlar
Bu erkekler den Tolga Lara'nın ev arkadaşı ile çıkmak istiyor ama kızı tavlamakta zorlanıyor ve Lara'yı poker oynarken yenip Onun yardım etmesini sağlıyor.
Lara Onu başlar da uyarıyor ama Tolga kararlı ve Tolga da sonralarında bir arkadaşlarını Lara'ya ayarlıyor. Tolga hedefine ulaşıyor ama hayal kırıklığı yaşıyor kıza katlanamıyor bile... Lara ise Oğuz'dan oldukça memnun... Bir de Lara'nın anneannesi geliyor İngiltere den ve Lara'nın aşk hayatına burnunu sokuyor ve işleri iyice karıştırıyor.
daha fazla anlatmayacağım. Okuyup öğrenin ....
İyi okumalaar...
Bana kitap okumayı sevdiren kitaptır kendisi. Yıllar önce okumuştum ve çok beğenmiştim. Şimdi kitabı pek beğenmesem de o zamanki aklım işte :D. Öylesine okunabilir. Ama kitap çok vıcık vıcık. Romantik kitapları sevmiyorsanız katiyen okumayın. Sizi kitaplardan soğutabilir.
İdare eder bi kitaptı. Her sey sanki gecistire gecistire oldu. Olaylar basladi ve bitti gibi. Daha iyi olablrdi biraz daha ayrintiya da gireblrdi. Konuya gelick olursak.. Alihan nami deger Zorlu bir copcatanlk sirrkti var erkeklere kizlari nasil tavliyacagi konsnda yardim edyr fln. Zeynep ise iş kolign teki. Alihan gordugu an etkilnyr ve onu kazanmaya calisyr zor olup basarsa da olaylar sonradn patlak wermeye basliyr. Alihani Zorlu bir surec bkliyr.
Leyla, her gördüğü yakışıklıya kapılan ve aşık olduğunu sanan bir karakter.... Ve oldukça doğal içten ve güzel bir kadın...
Leyla, yirmi sekiz yaşında olmasına rağmen çocuk ruhlu bir kadın. Arkadaşlarıyla beraber yaşıyor, birçok ilişki olmuş yine de aradığı aşkı bulamayan, fazla da kararsız biri. Mutlu olmasını yine biliyor, tabii depresyona girmemişse. Leyla'nın annesi bir psikolog ama kızına bu konu da yardım edemiyor. Atalarımız boşu boşuna dememiş ''Terzi kendi söküğünü dikemez'' diye. İşte aynen hesap bu... Ve Leyla'nın en büyük özelliği sakarlığı ve sürekli başını bir şekilde belaya sokması...
Engin ise bir polis. Sert mizaca sahip, kaba davranmaktan çekinmeyen (Leyla gibi bir kadına tahammül edemiyor ken en başta tabi ki ) gülmek nedir bilmeyen bir adam. Özünde aşktan korkması büyük etken aslında bu davranışların. Ve Engin doktor olan oturaklı ve onu toparlayabilen bir kadınla 3 yıldır birlikte... Ama tabi ki aşk yok... Leyla'yı gördükten sonra işler maalesef ki değişiyor.
Leyla ve Engin'in gel git lerle dolu aşkının önünde engeller elbette ki vardı. Ve bu engelleri teker teker aşmalarına şahit olurken Leyla'nın olgunlaşmasını da okuyoruz satırlarda.
Leyla aynı anda iki adamı nasıl sevebildiğini anlayamıyor. Bir tarafta zengin , çekici, olgun, anlayışlı bir erkek olan Ömer.... Diğer taraf ta ise, sürekli atıştığı, anlaşamadığı ama çekici bulduğu ve etkilendiği bir adam Engin. Mantıklı olan tabi ki zengin olan... Çünkü hayatı o zaman daha sakin geçer. Kim istemez ki insanın kendine prenses gibi davranılmasını.... Ama.... İşte o amalar yok mu...
Engin Leyla'yı kaybettiğini anladığı zaman ilan-ı aşk eder Leyla'ya ....
Bir kalp birçok kişiyi severdi ama yalnızca birine aşık olurdu. Ki öyle, Leyla seviyordu, aşık olduğunu sanmayı daha çok aşka aşık olmayı seviyordu. Ömer'i sevdi ama aşık olduğu adam Engin’di.
Onların hikayesi alışılmışın dışında, kah güldürüp kah ağlatan bir hikaye üstelik. Ve siz kendinizi Leyla'nın yerine koyunca aynı ikilemde kalacağınıza bahse girerim.
İyi okumalar...
Tam Vefa Enver tadın da bir kitap.. Komik ve bir o kadar da aşk kokuyor.
Perim ve Hakan çok farklı kültürlerden gelen iki ailenin çocukları ve aşık olup 3 ay için de evleniyorlar ama sonra boşanmaya karar veriyorlar. Ama kimse oturdukları evi diğerine kaptırmak derdin de değil.
Planlar ve oyunlar dönüyor. Aralarında....
İkisi de bir birini yıldırmaya çalışıyor acaba aşkları nerede ne oldu bu kadar sırılsıklam aşıklar ken birbirlerine de kanlı bıçaklı oldular. Bu kitap bana biraz da olsa ayrılsak da beraberiz adlı bir dizi vardı Onu hatırlattı. Tabi tam olarak değil...
Ama çok güzeldi...
Tebrikler Vefa Enver......
İyi okumalar..
Puanım 10 üzerinden 11
Nil 18 yaşında deli dolu 13 yaşından beri babasının yanında çalışan Murat adında bir mühendise platonik olarak aşık, ailesinin biricik prensesi, nazlı bebeği ve güzeller güzeli kızı.
Murat ise, Nil'in ilgisinin ve Onun büyüyüp serpilmesinin de farkında olan ama Nil'den uzak durmaya çalışan bir delikanlı..
Yiğit ise, Nil'in babasının bir otel inşaatında ortak olduğu bir müşterisi....
Yiğit; Nil'i gördüğü anda çok beğenir ama, Nil güzel, küçük, masum ve deli dolu bir kızdır ve Ondan bir türlü uzak duramaz. Gerçi pek uzak durmak da istemez. Yiğit durmadan Nil'i kızdırmakla uğraşır. Çünkü bundan çok keyif alıyordur. Nil'in Murat'a olan ilgisinin Aşk olmadığına inanan Yiğit Nil'i kazanmak için çok uğraşır. Ama bir şey olur ve Nil'den uzaklaşır. Hatta eski sevgilisi ile nişanlanıp apar topar evlenmeye karar verir.
Tabi ki romantik komedi tarzında muhteşem bir kitaptı...
Kesinlikle tavsiye ediyorum...
İyi okumalar
Vefa Enver'in kitaplarına hastayım zaten...
“Üzgünüm, yapamayacağım. Umarım bir gün beni bağışlarsın… Not: Seni sevmiyorum!”
Böyle bir notla başlıyor hikaye...
Bu notu bırakıp düğünden kaçan bir gelin ve damadın kuzenine aşık olan gelin.... Vs. Vs.
Dun gece uyumadim azimle bitirdim kitabi ve cok begendm uykusuz kalmama degdi. Yine bi anlasmali ewlilik ile karsi karsiya kaldm. Ama bu gercktn hostu yazarin dili kurgusu anlatis tarzi cok eglenceli we gizeldi. Sklmadn okudum diyebilirm. Ela gelinimiz ewlenicegi gun bir post-it ile yarinden ayriliyor. Ve olaylar basliyor. Kesinlikle okuyun we de okutun ;)

Yazarın biyografisi

Adı:
Vefa Enver
Unvan:
Türk romantik-komedi aşk romanı yazarı
Doğum:
Adana, 27 Eylül 1976
Vefa Enver; 27 Eylül 1976'da Adana'da doğdu. İlk, orta ve lise yılları sırasında yaşadığı keyifli öğrencilik anılarını da bavuluna koyup yepyeni ufuklara açılmak üzere İstanbul'a doğru yola çıktı. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tanıştığı pek çok arkadaşı gibi o da Shakespeare'in komedilerini okurken hayatının en doğru tercihini yaptığını anladı.

Edebiyat ile dopdolu geçen dört yılın sonunda edebiyatla pek de alakalı olmayan kurumsal hayata geçiş yaptı. Farklı şirketlerde halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim gibi konularda çalıştıktan sonra iş hayatında zengin hayal gücünden istediği oranda faydalanamayacağı gerçeği ile yüzleşerek onu asıl mutlu eden konuya, yazmaya dönüş yaptı.

Bu arada evlenip, çocuk sahibi olduktan sonra henüz evlenmemiş ve çocuk sahibi olmayan otuzlu yaşlardaki arkadaşlarından ilham alarak Çocuk da Yapamadım Kariyer de isimli romantik komedi romanını yazdı. Okur ile ilk buluşması internet üzerinden hikâye ve roman yayınlayan forumlardan birinde oldu. Okurun kendisini kısa sürede sevip sahiplenmesi sayesinde ilk romanının kitap olarak basılması yönünde önü açıldı.

Gülmenin ve güldürmenin ciddi (!) bir mesele olduğu bilinciyle, romantik komedi aşk romanı türünü sevdirip yaygınlaştırma misyonunu üstlenerek 2010 yılında Türkiye'nin ilk ve tek pembe, yani romantik komedi web sitesi ile forumunu kurdu. (http://www.vefaenver.com.tr)

Yine aynı yıl içerisinde önce Nisan sonra Eylül aylarında olmak üzere Leyla Gibi ve Aşk Kumarı adıyla iki romanı daha kitap olarak yayınlandı. 2011 Nisan ayında Çocuk da Yapamadım Kariyer de kitabının devamı niteliğinde Bunu Sen İstedin! romanı yayınlandı.

2012 yılı içerisinde ikinci baskılarını yapan Çocuk da Yapamadım Kariyer de ve Leyla Gibi’nin yanı sıra Beni Buna Zorlama, Bahse Var Mısın?, Not:Seni Sevmiyorum! ve Bana Prenses Deme! isimli romanları basıldı. 2012 yılı sonunda ise Aşka Dönüş kitabını çıkardı.

Türkiye'nin ilk romantik komedi aşk romanı yazarı Vefa Enver'in hala bazı roman ve hikayeleri online olarak okurları ile buluşmaya devam etmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 34 okur beğendi.
  • 464 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 194 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları