1000Kitap Logosu
Wulf Dorn
Wulf Dorn
Wulf Dorn

Wulf Dorn

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
6,3bin Kişi
17,1bin
Okunma
1.217
Beğeni
28,4bin
Gösterim
Unvan
Alman yazar
Doğum
Ichenhausen, Almanya, 20 Nisan 1969
Yaşamı
Muhabir olarak başladığı yazın hayatında yazdığı kısa öykülerle devam etti. Kısa zamanda korku-gerilim konusunda ses getiren eserler verdi. Eserleri İtalya, Danimarka, Yunanistan, Fransa, Polonya, Türkiye ve Hollanda'da büyük kitleler tarından hayranlıkla karşılandı.
Ayşenur Sarıcaoğlu
Psikiyatrist'i inceledi.
416 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
'Gerçeği arama.O, seni bulacak'
Ana karakterimiz Ellen Roth, Orman Kliniği'nde çalışan bir psikiyatristtir. Erkek arkadaşı yurt dışına çıktığı için ona yönlendirilen ve 'Özellikle İlginç Vaka' olarak adlandırılan bir vakayla karşı karşıya kalan Ellen'ı sıradışı olaylar ve korku dolu günler beklemektedir. Şiddet gören ve neredeyse konuşamayacak hale gelen isimsiz bir hastanın 'Kara Adam' adını verdiği bir kişi tarafından takip edildiğini söylemesi ve bu hastanın esrarengiz biçimde ortadan kaybolmasıyla, Ellen'ı da içine alan gizemli olaylar başlayacaktır. Peki bu hasta ve onu bu hale getiren 'Kara Adam' kimdir, Ellen bu olaylarda ne tür bir rol oynamaktadır? Her sayfasında ayrı bir gerilim her sayfada sizi yanıltıp hayrete düşüren başka bir olay... Zamanla her şeyin karmaşık bir labirent haline dönüşmesi sonucu kendinizi adeta kitabın içinde hissediyorsunuz. Ben okurken belli tahminlerde bulundum ama her defasında ters köşe oldum :) Yazarın zekası hayran kalınası gerçekten Her sayfada sizi şaşırtıyor. Bu kitabı okurken pek çok psikolojik terim ve hastalık öğrendim.Tek solukta bitti.Ciddi anlamda gerilimden midir bilmiyorum ama sizi diri tutan bir enerjisi var. Kitap film gibi her saniyesi gözünüzün önünde.Tek kelimeyle ba-yıl-dım! Hatta birkaç gün etkisinden çıkamadım.Kesinlikle okuyun..
Psikiyatrist
8.7/10
· 5,4bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
19
Hayat
Psikiyatrist'i inceledi.
416 syf.
·
Puan vermedi
Gerilim türünden okuduğum başarılı kitaplardan biri oldu. Gerilime başlangıç için bir kitap arıyorsanız önericeklerim arasında olur. Soluksuz okudum diyebilirim. Merak unsuru ön planda ve ne olacağını kestiremediğim için kitabı elimden bırakamadım. Konusundan bahsetmek gerekirse karakterimiz Ellen psikiyatri hastanesinde çalışan bir doktor. Erkek arkadaşı Chris tatile gideceği için kimliği meçhul bir hastasını Ellen'a bırakıyor. Bu hasta kara adam tarafından takip edildiğini düşünüyor. Daha sonra hasta ortadan iz bırakmadan kayboluyor. Biz de Ellen'ın hastasını bulmak ve ne olduğunu öğrenmek için verdiği çabayı okuyoruz.
Psikiyatrist
8.7/10
· 5,4bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
20
Seray sarıgül
Psikiyatrist'i inceledi.
416 syf.
·
10/10 puan
Psikoloji ile ilgilenenler kesinlikle okusun bence yazarın en iyi kitabı. Çok sürükleyici tek solukta okunabilecek mükemmel bir kitap. Bir psikiyatristin hayatını ve kendini keşfedişini anlatıyor nefes kesen bir roman
Psikiyatrist
8.7/10
· 5,4bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
10