Oyunbaz Jan Forstner Serisi 2

8,8/10  (92 Oy) · 
171 okunma  · 
73 beğeni  · 
3.363 gösterim
Hep seni düşünüyorum, yakında sen de beni aklından çıkaramayacaksın…

Psikiyatr Jan Forstner bir gün beklenmedik bir anda, kimden geldiği belli olmayan güller alır. İlk başta güllerin, kitabını okuyan bir hayranından geldiğini düşünen Jan bir süre sonra kasabadaki korkunç cinayetler ile evinin kapısına bırakılan imzasız mektuplar ve hediyeler arasında bir bağlantı kurar. Ona sırılsıklam âşık olduğunu itiraf eden, hiç tanımadığı bir kadından telefon aldığında da her an takip edildiğinin farkına varır. Ve en kötüsü, bu kadını durdurmanın hiçbir yolu yoktur…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786053432449
 • Orijinal Adı:
  Dunkler Wahn
 • Çeviri:
  Regaip Minareci
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
24 Kas 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Psikiyatr Jan Forstner aldığı güllerin onun hakkında kitap yazan kız arkadaşı Carla Weller'den dolayı bir hayranı tarafından gönderilmiş olduğunu düşünüp hiç üstünde durma gereği duymamıştı...
Başarılı bir psikiyatr olan Jan hem hastaları hemde hastane çalışanları tarafından sayılan ve sevilen iyi bir doktordu. Yoğun çalışmaları arasında Papaz Felix Thanner ile ortaklaşa çalıştıkları bir projeyi hayata geçirme aşamasına getirmişlerdi. Bu yoğun tempo arasında isimsiz telefonlar ve mektuplar almaya başladığında bunların bir hastasının ona olan tutkusu olarak düşünse de Fahlenberg'de işlenen cinayetler ile ilişkili olduğunu çok geçmeden anlamıştı. Telefonlarda kendisinden yardım isteyen bu kadın onu nasıl oluyordu da bu kadar iyi tanıyordu?
Papaz Thanner yaşadığı bir olaydan dolayı vicdanı ile kilise arasında sıkışıp kalmakla beraber ne yapacağını şaşırmış durumdaydı.
Öldürülen gazeteci Volker Nowak ile gizemli kadının nasıl bir bağlantısı vardı?
Doktor Jan sürekli izlenildiği hissi ile artık iyice paranoyaklaşmaya başlamıştı.Aldığı bütün eğitim ve bilgileri bu hasta ruhlu kadın için yeterli olacak mıydı?
Her geçen gün etrafında ki insanların biraz daha tehlikeye yaklaştırdığı düşüncesi ile olabileceklere engel olup, bu konuda ki şüpheler ile baş etmeye çalışıp,katili ikna etme konusunda başarılı olabilecek miydi?
Psikiyatr'da olsa bir katilin zihnine girmek Jan için mümkün müydü?
Paranoya,şüphe bölünmüş kişilik hakkında sayısız tezi olan Jan bu katil karşısında ne yapacaktı?
Artık Jan için güvenli olan hiç bir yer yoktu.


Wulf Dorn psikoloji gerilim alanında kesinlikle en iyilerden biri olarak ilk sıraları hak ediyor. Akıcı dili, sade anlatımı, olayları birbirine bağlaması... Akıl dışı.
Özellikle bu kitabı okurken gerilimi tüm hücrelerinizde hissedeceksiniz. Son sayfasına kadar heyecanınız eksilmeyecek. Sonu tahminlerinizin dışında olacak harika bir eser. Psikoloji gerilim sevenlere kesinlikle tavsiye ederim...

Hümeyra 
14 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

MÜ-KEM-MEL. Tek kelimeyle MÜKEMMEL.
İki günde bitirdiğim ki dış etkenler olmasa (dış etkenlerden kastım anne, baba, karanlık gibi ) bir günde bitirebileceğim mükemmel bir roman...
Psikiyatr Jan Forstner bir gün kimden geldiği belli olmayan güller, mektuplar ve Jan'ın o kişinin ruhsal durumunu anlamasını sağlayan elle çizilmiş resimler alır. Jan bu resimlerden o kişinin akıl sağlığı bozuk, psikozlu, sarışın bir kadın olduğunu, kadının Jan'ı saplantı haline getirdiğini, onu sanrılarında kahramanı olarak gördüğünü öğrenir. Bu kadın akıl sağlığı bozuk biri de olsa sandığımızdan çok akıllı, hem de çok. Jan, Fahlenberg bölgesinde işlenen cinayetler arasında ilişki kurarak bu cinayetlerin kendisini saplantı haline getiren kadın olduğunu anlar ve bu tanımadığı kadının kim olduğunu bulmaya çalışır. Bundan sonra başlayıp dur durak bilmeyen heyecan, korku ve gerilim dolu, sonu asla tahmin edilemeyen-bunu yazarken bile gözümün önünden kitaptaki cümleler geçiyor ve hala inanamıyorum- sayfaları titreyerek çevireceğiniz bir roman. Psikolojik gerilimden hoşlanıyorsanız Oyunbaz’ı okumamazlık yapmayın. Pişman olmazsınız.

ESRA KADIOGLU 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Wulf DORN ve kitapları, takip ettiğim, sevdiğim, kurgularına hayran olduğum bir yazar. Bu kitap içinde gene sürprizler hazırlamış bize. Severek okudum. Karakterler güzel işlenmiş, bu tarz sevenler için, okumanızı tavsiye ederim. Pişman olmazsınız :) Sevgiyle kalın...

ab 
19 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 24 günde · Beğendi · 8/10 puan

Başta kitaba başlarken klasik bir roman diye düşünmüştüm. Ama sayfalar ilerledikçe ne kadar yanıldığımı daha iyi anladım. Şu an en beğendiğim psikolojik gerilim kitaplarından biri oldu. Katili tahmin etmeye çalışsam da başarılı olamadım ve oldukça şaşırdım. Kurgusu da oldukça başarılıydı. Fakat bazı yerlerdeki duygu geçişlerinde sorun vardı. Psikolojik gerilim sevenler mutlaka okumalı +1

Ebru Hacıalioğlu 
04 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Psikolojik gerilim romanlarını severim ama bu roman beni oldukça gerdi, zira okurken kendimi daha güvende hissedebileceğim bir odada okumaya itti! Okurken gerilip oda değiştirdiğim ilk kitap! Psikoloji hatta psikiyatri ile ilgili okurların okumaları gerek bu kitabı! Tahmin etmeye çalışmayın, bırakın kendinizi ve okuyun. "Yok artık!" Dediğim bir kurgu olmuş! Şaşırtıcı!

Özlem Yılmaz 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap gerçekten çok heyecanlıydı. Her cümlesini dikkatle okumak gerekti. Belki cümleler içinde bir ipucu yakalayabilir miyim diye dikkatle okudum. Sonuna kadar da tahmin edemedim. Tam bir psikolojik gerilim. Birçok tavsiye var okunması için, bir tavsiye de benden :))

Cansu 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hemen Wulf Dorn'un diğer kitaplarını da okumalıyım! O kadar etkilendim ki!

Yorumum için: http://buluttankitaplar.blogspot.com.tr/...unbaz-wulf-dorn.html

TURGAY GÜNLÜOĞLU 
18 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Başından beri müthiş bir merak ve gerilim romanı.Özellikle son 80 sayfası patlıyor.Akıcı dil harika bir kurgu şiddetle tavsiye ediyorum.

Ahsen Öztürk 
19 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Oyunbaz inanılmaz kesinlikle bir kitap! Kitap hakkındaki uzunca bir yorumum kitap yorum blogumda: http://sonsuzuncusayfa.blogspot.com.tr/...6/oyunbaz-yorum.html

buse soysal 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

O nasıl bir sondur öyle !

Okurken sanıyorsun ki adamın tanıdığı yakından bildiği biri çıkacak yazar bizi aklınca ters köşeye getirecek falan.Malum artık filmlerden falan alıştık baya baya prosu olduk bu işlerin.

Amaaa yine bir mindfucka uğradım über güzel bitti sonu ... Başları her polisiye gibi biraz sıkıcı ama meraktan okuyor insan ne olacak ne olacak kim çıkacak acaba derken bakıyorsunuz hoop 2 günde bitmiş 350 sayfalık kitap.

Ayrıca konusuda benim bu zamana kadar okuduklarımın ve izlediğim filmler içinde en orijinal olanaydı diyebilirim.Normalde hep kadın karakterin peşinde sapık bir erkek katil bulunurken bu sefer ki kadın psiko , spoiler vermek istemiyorum ama sonu ah be sonu ...

Kısaca konusuna gelicek olursak , zaten yazarımızda psikiyatrist olduğu için oldukça makul bir konuda yazmış diyebilirim ,bir psikiyatrist adama isimsiz güller ve aşk mektupları gelmeye başlar ve olaylar başlar ...

2 /

Kitaptan 22 Alıntı

Nurhan Işkın 
12 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Siz kendinize teşekkür edin. Ben size yalnızca çıkış yolunu gösterdim. Ama o yolda siz yürüdünüz."

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 38)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 38)
Nurhan Işkın 
23 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Çocukluğumuzda duyduğumuz bazı şeyler bir daha silinmemek üzere hafızamıza kazınır.

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 359)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 359)
Nurhan Işkın 
19 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kuşku duyması normaldi. İster kendini koruma, ister ani heyecan sonucunda olsun bir nedene dayanması koşuluyla her insan öldürme dürtüsünü sahipti.

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 137)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 137)
Nurhan Işkın 
23 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sen şeytana pabucu ters giydirmeye çalışıyorsun ama o delinin pabucuna senin aklın ermez.

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 371)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 371)
Cansu 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Siz hiçbir zaman karanlığa bakmadınız, yani gerçek anlamda bakmadınız. Orada bütün siyahların iç içe geçtikleri sanılır ama insan oraya ne kadar uzun bakarsa içinde o kadar çok şey görür."

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 102)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 102)
Nurhan Işkın 
 11 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yaptıklarım için beni seveceksin. Benim seni şimdiden sevdiğim gibi. Üstelik senin benden haberin bile yokken seviyorum seni.
Daima seni düşünüyorum. Yakında sen de beni aklından çıkaramayacaksın.

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 10)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 10)
Nurhan Işkın 
23 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Şeytanın gözlerinin içine mi bakmış olacaktı o zaman?

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 287)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 287)
Nurhan Işkın 
23 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Şu andan sonra ne yaparsan yap, artık bitti.

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 355)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 355)
3 /