Oyunbaz Jan Forstner Serisi 2

8,8/10  (145 Oy) · 
297 okunma  · 
125 beğeni  · 
3.870 gösterim
Hep seni düşünüyorum, yakında sen de beni aklından çıkaramayacaksın…

Psikiyatr Jan Forstner bir gün beklenmedik bir anda, kimden geldiği belli olmayan güller alır. İlk başta güllerin, kitabını okuyan bir hayranından geldiğini düşünen Jan bir süre sonra kasabadaki korkunç cinayetler ile evinin kapısına bırakılan imzasız mektuplar ve hediyeler arasında bir bağlantı kurar. Ona sırılsıklam âşık olduğunu itiraf eden, hiç tanımadığı bir kadından telefon aldığında da her an takip edildiğinin farkına varır. Ve en kötüsü, bu kadını durdurmanın hiçbir yolu yoktur…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786053432449
 • Orijinal Adı:
  Dunkler Wahn
 • Çeviri:
  Regaip Minareci
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
24 Kas 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Psikiyatr Jan Forstner aldığı güllerin onun hakkında kitap yazan kız arkadaşı Carla Weller'den dolayı bir hayranı tarafından gönderilmiş olduğunu düşünüp hiç üstünde durma gereği duymamıştı...
Başarılı bir psikiyatr olan Jan hem hastaları hemde hastane çalışanları tarafından sayılan ve sevilen iyi bir doktordu. Yoğun çalışmaları arasında Papaz Felix Thanner ile ortaklaşa çalıştıkları bir projeyi hayata geçirme aşamasına getirmişlerdi. Bu yoğun tempo arasında isimsiz telefonlar ve mektuplar almaya başladığında bunların bir hastasının ona olan tutkusu olarak düşünse de Fahlenberg'de işlenen cinayetler ile ilişkili olduğunu çok geçmeden anlamıştı. Telefonlarda kendisinden yardım isteyen bu kadın onu nasıl oluyordu da bu kadar iyi tanıyordu?
Papaz Thanner yaşadığı bir olaydan dolayı vicdanı ile kilise arasında sıkışıp kalmakla beraber ne yapacağını şaşırmış durumdaydı.
Öldürülen gazeteci Volker Nowak ile gizemli kadının nasıl bir bağlantısı vardı?
Doktor Jan sürekli izlenildiği hissi ile artık iyice paranoyaklaşmaya başlamıştı.Aldığı bütün eğitim ve bilgileri bu hasta ruhlu kadın için yeterli olacak mıydı?
Her geçen gün etrafında ki insanların biraz daha tehlikeye yaklaştırdığı düşüncesi ile olabileceklere engel olup, bu konuda ki şüpheler ile baş etmeye çalışıp,katili ikna etme konusunda başarılı olabilecek miydi?
Psikiyatr'da olsa bir katilin zihnine girmek Jan için mümkün müydü?
Paranoya,şüphe bölünmüş kişilik hakkında sayısız tezi olan Jan bu katil karşısında ne yapacaktı?
Artık Jan için güvenli olan hiç bir yer yoktu.


Wulf Dorn psikoloji gerilim alanında kesinlikle en iyilerden biri olarak ilk sıraları hak ediyor. Akıcı dili, sade anlatımı, olayları birbirine bağlaması... Akıl dışı.
Özellikle bu kitabı okurken gerilimi tüm hücrelerinizde hissedeceksiniz. Son sayfasına kadar heyecanınız eksilmeyecek. Sonu tahminlerinizin dışında olacak harika bir eser. Psikoloji gerilim sevenlere kesinlikle tavsiye ederim...

ESRA KADIOGLU 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Wulf DORN ve kitapları, takip ettiğim, sevdiğim, kurgularına hayran olduğum bir yazar. Bu kitap içinde gene sürprizler hazırlamış bize. Severek okudum. Karakterler güzel işlenmiş, bu tarz sevenler için, okumanızı tavsiye ederim. Pişman olmazsınız :) Sevgiyle kalın...

Hümeyra 
14 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

MÜ-KEM-MEL. Tek kelimeyle MÜKEMMEL.
İki günde bitirdiğim ki dış etkenler olmasa (dış etkenlerden kastım anne, baba, karanlık gibi ) bir günde bitirebileceğim mükemmel bir roman...
Psikiyatr Jan Forstner bir gün kimden geldiği belli olmayan güller, mektuplar ve Jan'ın o kişinin ruhsal durumunu anlamasını sağlayan elle çizilmiş resimler alır. Jan bu resimlerden o kişinin akıl sağlığı bozuk, psikozlu, sarışın bir kadın olduğunu, kadının Jan'ı saplantı haline getirdiğini, onu sanrılarında kahramanı olarak gördüğünü öğrenir. Bu kadın akıl sağlığı bozuk biri de olsa sandığımızdan çok akıllı, hem de çok. Jan, Fahlenberg bölgesinde işlenen cinayetler arasında ilişki kurarak bu cinayetlerin kendisini saplantı haline getiren kadın olduğunu anlar ve bu tanımadığı kadının kim olduğunu bulmaya çalışır. Bundan sonra başlayıp dur durak bilmeyen heyecan, korku ve gerilim dolu, sonu asla tahmin edilemeyen-bunu yazarken bile gözümün önünden kitaptaki cümleler geçiyor ve hala inanamıyorum- sayfaları titreyerek çevireceğiniz bir roman. Psikolojik gerilimden hoşlanıyorsanız Oyunbaz’ı okumamazlık yapmayın. Pişman olmazsınız.

Furkan Sami ÇITLAK 
 12 May 14:27 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Anlatmaya bile nereden başlıyacağımı bilemediğim,kararsız kaldığım etki bıraktı(Ben yenide elimden geldiğince anlatıyım)..

~Olay kurgusu çok güzel.
~Birbirleriyle en ince ayrıntısına kadar bağlantılı olaylardan oluşuyor.
~Sade,akıcı anlatım..
~Kitabı okurken öğreneceğim bissürü Psikolojik terim buldum..
~Kötü karakterin kimliğini ne kadar tahmin ederseniz edin kitabın sonunda tahminlerinizin hiç birinin doğru olmadığı,çok şaşıranacağınız inalnılmaz şaşırtmalarla dolu kurgu.
~Kitap bana yukarıda ki maddelerden daha önemli olanı..Kitapları dış kapağına bakarak okumamam gerektiğini kanıtladı.

ab 
19 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 24 günde · Beğendi · 8/10 puan

Başta kitaba başlarken klasik bir roman diye düşünmüştüm. Ama sayfalar ilerledikçe ne kadar yanıldığımı daha iyi anladım. Şu an en beğendiğim psikolojik gerilim kitaplarından biri oldu. Katili tahmin etmeye çalışsam da başarılı olamadım ve oldukça şaşırdım. Kurgusu da oldukça başarılıydı. Fakat bazı yerlerdeki duygu geçişlerinde sorun vardı. Psikolojik gerilim sevenler mutlaka okumalı +1

Volkan Ağbulak 
27 Mar 23:19 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

2. Kitaba nazaran daha rahat bir okuması var hikaye daha az karakterin etrafında dönmesine rağmen hızından hiçbir kaybı olmamış hikaye olarak çok ince bir konu seçmiş çift kişilik durumu hikayenin sonu tatmin edici ama kitabın sonunu beğenmedim en azından Carlanın gittiği yerden dönüşünü hakediyorsun bir okuyucu olarak belki devamı olur diye 4. Kitabı aldım elime ama kaldığı yerden devam etmedi keşke diğer kitapta Jan karakteri ile devam etseydi

Didem 
25 Tem 22:51 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten türünün hakkını vermiş bir kitap.Daha önce psikolojik gerilim kitapları pek okumadım ama bundan sonra daha çok okumaya özen göstereceğim.
Gece geç saatlere kadar elimden bırakamadım.Dili çok akıcı ve merak duygusunu canli tutmayi cok guzel basarmis yazar.Bir bölüm daha bir bölüm daha derken kitap bitti.Kesinlikle sonunu tahmin edemeyeceğimiz bir kitap olmus. Hiç ummadığım beklemediğim şekilde bitti.

Ebru Hacıalioğlu 
04 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Psikolojik gerilim romanlarını severim ama bu roman beni oldukça gerdi, zira okurken kendimi daha güvende hissedebileceğim bir odada okumaya itti! Okurken gerilip oda değiştirdiğim ilk kitap! Psikoloji hatta psikiyatri ile ilgili okurların okumaları gerek bu kitabı! Tahmin etmeye çalışmayın, bırakın kendinizi ve okuyun. "Yok artık!" Dediğim bir kurgu olmuş! Şaşırtıcı!

ecesidea 
16 Ağu 01:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatımda ilk kez bir kitabın psikolojimi bozduğuna şahit oldum. Kitabı gece bitirmesem eminim ki rüyama girdiği gibi bütün gün aklımda kalırdı. Birkaç soru işareti bıraktı ama o inanılmaz sonun yanında o bir şey değildi gerçekten! Yalnız bir ayrıntı, (spoiler olmasın diye uğraşacağım) kadının fiziksel özelliklerini o kadar çok tekrar etti ki sonunda neyle karşılaşacağımı tahmin ettim ki çıktı. Ama gerçekten çok güzeldi. Alın, okuyun, okutturun :)

Zehra Yılmaz 
16 Eyl 10:16 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitabı aldığım andan itibaren beni çekti. Kurgu insanın içine işleyen cinsten. Ve emin olun okumadan anlayamacağınız bir düzeneğe sahip. Öyleki okunduğuna pişman etmeyen bir kitap, başladıktan sonra bir an bile bırakmak istemeyeceğiniz türden. Ben hala etkisindeyim. Farklı ,farklı çok farklı. Sadece alın ve okuyun...

4 /

Kitaptan 36 Alıntı

Nurhan Işkın 
23 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Çocukluğumuzda duyduğumuz bazı şeyler bir daha silinmemek üzere hafızamıza kazınır.

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 359)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 359)
Nurhan Işkın 
12 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Siz kendinize teşekkür edin. Ben size yalnızca çıkış yolunu gösterdim. Ama o yolda siz yürüdünüz."

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 38)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 38)
Nurhan Işkın 
19 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kuşku duyması normaldi. İster kendini koruma, ister ani heyecan sonucunda olsun bir nedene dayanması koşuluyla her insan öldürme dürtüsünü sahipti.

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 137)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 137)
Nurhan Işkın 
23 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sen şeytana pabucu ters giydirmeye çalışıyorsun ama o delinin pabucuna senin aklın ermez.

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 371)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 371)
Cansu 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Siz hiçbir zaman karanlığa bakmadınız, yani gerçek anlamda bakmadınız. Orada bütün siyahların iç içe geçtikleri sanılır ama insan oraya ne kadar uzun bakarsa içinde o kadar çok şey görür."

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 102)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 102)
Nurhan Işkın 
 11 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yaptıklarım için beni seveceksin. Benim seni şimdiden sevdiğim gibi. Üstelik senin benden haberin bile yokken seviyorum seni.
Daima seni düşünüyorum. Yakında sen de beni aklından çıkaramayacaksın.

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 10)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 10)
Nurhan Işkın 
23 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Şeytanın gözlerinin içine mi bakmış olacaktı o zaman?

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 287)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 287)
Emine 
18 Nis 23:48 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ve sonsuza dek mutlu yaşadılar.
Bu cümlenin içinde kaçınılmaz bir gerçek gizlidir. Çünkü en sonunda kayıp vardır.

Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 9)Oyunbaz, Wulf Dorn (Sayfa 9)
4 /