1000Kitap Logosu
Travma
Travma
Travma

Travma

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.1
395 Kişi
1.113
Okunma
312
Beğeni
7,6bin
Gösterim
328 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 9 sa. 18 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Pegasus Yayınları · 15 Kasım 2017 · Karton kapak · 9786052993439
Orijinal adı
Die Kinder
Fısıldıyorlar, gülüyorlar, tıslıyorlar ve ağlıyorlar. Gitgide yükseliyor sesleri, gitgide. Biz Her Yerdeyiz. Artık Kuralları Biz Koyacağız. Gelecek Bizim. Laura Schrader ıssız bir dağ yolunda, kaza yapmış bir araçtan kurtarılır. Aracın bagajında kafatası parçalanmış bir çocuk cesedi bulunmaktadır. Dahası, kazanın gerçekleştiği bölgeye yakın bir köyün tüm sakinleri aniden ortadan kaybolmuştur. Birbiriyle bağlantılı bu olayları inceleyen psikolog Robert Winter ve emniyet güçleri büyük bir bilmeceyle karşı karşıya kalır çünkü yaşadığı travmayı atlatamayan Laura Schrader’in köyde olanlarla ilgili ilk ifadesi hayal ürünü gibi görünmektedir. Laura başına gelenleri Robert Winter’e anlattıkça ve köyde arama başlatan polis kanıtlara ulaştıkça bu kâbustan uyanmak daha da imkânsızlaşır.
6 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺34,66
8.1
10 üzerinden
395 Puan · 80 İnceleme
Ece Umut Erer
Travma'yı inceledi.
328 syf.
·
59 günde
·
9/10 puan
Uzun zamandır okuduğum en sürükleyici kitaplardan biri oldu.Kesinlikle okunması ve üzerinde düşünülmesi gereken kitaplar arasında. Dünyayı değiştirmek önce çocuklardan başlar. Keşke onlara biraz olsun özgürlük tanıyabiliyor olsaydık ve keşke onlar için daha yaşanılabilir kılabilseydik...
Travma
8.1/10
· 1.113 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
okuyan sosyolog
Travma'yı inceledi.
328 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Gerilim dolu bir kitabın da sonuna geldim. En sevdiğim yazarlar arasında yer alan Wulf Dorn, bu kitabıyla yine beni şaşırtmayı başardı. Adeta bir korku filmi izlermiş gibi okudum diyebilirim. Konusuna kısaca değinmek gerekirse, bir Psikolog olan Robert'in karşısına gizemli bir vaka çıkar. Bir otoyolda, bagajında çocuk cesedi olan arabanın içinde yaralı halde bulunan Laura, etkisi altında olduğu travmanın hezimetine uğramıştır. Aynı zamanda köy sakinleri gizemli bir şekilde kaybolmuştur. Birbirine bağlı olaylar zincirinde, aslında tüm bunların mantıklı bir nedenine rastlıyorsun. Psikolojik gerilim, gizem sevenler için bu kitap birebir. Keyifli okumalar 1K. :)
Travma
8.1/10
· 1.113 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Kaan
Travma'yı inceledi.
328 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yazarın tüm kitaplarını okumuş biri olarak, diğer romanlarından biraz daha farklı diyebileceğim bir roman.Acı gerçeklerden bahsediliyor, Sürekli merak ve gerilim içinde insanı düşünmeye itiyor, bir an önce kitabı bitirmek isteyecek, soluksuz okuyacaksınız.Kitabı okurken sürekli düşüneceksiniz ama bitirdikten sonra daha fazla düşüneceksiniz.
Travma
8.1/10
· 1.113 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Merve Nur
Travma'yı inceledi.
328 syf.
İlk olarak kitabın bana hediye olarak gelmesine vesile olan arkadaşa burdan teşekkür etmek istiyorum. :) Travma Wulf Dorn ile tanıştığım ilk kitap. Türünün korku - gerilim olmasına rağmen aşırı bir gerilim hissi vermedi bana. Zaten diğer yorumlar da yazarın diğer kitaplarının daha fazla heyecan ve gerilim içerdiği yönde. Tabi bu demek değil ki hiç korkmadım ya da gerilmedim. Kitabın yoğun bir haftaya denk gelmesi nedeni ile genellikle gece okuyabildiğim için gerilim duygusu fazlasıyla hakimdi bende. Özellikle sabaha karşı her yer zifiri karanlıkken; sadece saatin rahatsız edici sesinin hakim olduğu, loş ışıklı bir ortamda okurken, kitaptaki fısıltı ve çığlık tasvirlerini sadece okumadım, işittim kulağıma kadar geldi. Hatta bazen korkup birkaç bölüm okuyup kapatmak zorunda kalmış bile olabilirim. :) Yani işin özeti o kadar da gerilimden, korkudan bağımsız değil. Sadece kitabın konusu günümüz dünyasını ve onun iğrençliklerini gözlerimizin önüne sermiş bu yüzden de biraz gerilim, biraz sitem şeklinde gitmiş. Elinize alınca kısa sürede bitecek, merak uyandıracak ve belki de farkındalık sağlayacak bir kitap. Sadece sonu biraz eksik kalmış gibi geldi. Ben sevdim. Hatta kitabı bitirince acaba bu kurgu gerçek olsaydı, çocukları suçlu bulabilir miydim? Diye kendi kendime sordum ama cevap belliydi. Bulmazdım, çünkü Onları buna mecbur bırakan da, bu sonu kendimize hazırlayan da bizleriz. Umarım bir gün benzer bir felaketle karşı karşıya kalmadan bir şeylerin farkına varırız. Wulf Dorn'un da dediği gibi "İnsanoğlunun, bakış açısını acilen değiştirmezse kendi kendini yok edeceği de doğru." "Ama her şey bize bağlı. Yalnızca ektiğimizi biçebiliriz çünkü."
Travma
8.1/10
· 1.113 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
46