PsikiyatristWulf Dorn

·
Okunma
·
Beğeni
·
13.017
Gösterim
Adı:
Psikiyatrist
Yazar:
Baskı tarihi:
Ocak 2012
Sayfa sayısı:
416
ISBN:
9786055360443
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Trigger
Çeviri:
Firuzan Gürbüz
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Kimseye inanma
Kendine bile güvenme
Gerçeği arama
Gerçek seni bulacak

"O geldiğinde, beni koruyacağına söz ver!"
Şiddet mağduru bir kadın hasta, psikiyatrist Ellen Roth'un kâbusu haline gelir: Kara Adam tarafından izlendiğini iddia eden hasta, gizemli biçimde, iz bırakmadan ortadan kaybolur. Şimdi kendi hayatını da hastasınınkini de tehlikeye atan korkunç bir oyunun ortasındaki Dr Ellen Roth için hiç kimseye güvenemediği umutsuz bir savaş başlamıştır. Şeytani bir yapbozun parçalarını bir araya getirmeye çalışmaktan başka çaresi kalmayan genç psikiyatrist, korku, şiddet ve paranoyadan oluşan bu labirentte çıkış yolunu bulabilecek midir?

"İnsan zihninde öyle yerler vardır ki kimse buralara ulaşamaz. Psikiyatrist bizi zihnimizin karanlık tarafına götürüyor."
-Donato Carrisi-

"Gerilim romanlarının yeni yıldızı!"
-Weltbild-

"Sanki David Lynch, Stephen King'in bir romanını filme almış gibi. Harika!"
-Thomas Thiemeyer-

"Mükemmel bir gerilim romanı: Dorn, okuru ruhun derinliklerine sürüklemeyi çok iyi biliyor."
-Sebastian Fitzek-

"Psikiyatrist, bu yıl okuduğum en iyi kitaplardan. Çok iyi bir yazar yetişiyor."
-Wolfgang Weninger-
(Tanıtım Bülteninden)
Bazı yazarlar vardır henüz hiçbir kitabını okumamış olsanız da, okumaya başladığınızda sizi şaşırtacağından, istediğinizi vereceğinden kuşku duymazsınız. Doğruyu söylemek gerekirse ben de daha önce Wulf Dorn okumamış biri olarak kitabın beklentilerimi karşılayacağından eminim. Nasıl emin olduğumu bilmiyorum, sanırım yazarın dış görünüşünün bile biraz ürkütücü olması, kitap yorumları ve Dorn'un TÜYAP Kitap Fuarı'nda Türk okuyucularıyla kurduğu diyaloglar ve samimi tavırları bunda etkili oldu. Yazarın okuduğum ilk kitabı olan Psikiyatrist ise beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Bir gerilim romanı okuyacaksanız, türün adından da yola çıkarak o romandan ilk beklentiniz, yazarın olayları ele alış şekli ve bunu okuyucuya aktarırken kullandığı üslubun sizi gerebilmesidir. Psikiyatrist'in bunu başarabildiğini düşünüyorum.

Psikiyatrist'i okurken film izliyormuş gibi hissettiğinizi söyleyebilirim. Aksiyonu yüksek, gerilim dolu ve şaşırtıcı sona sahip bir film. Psikiyatrist'te olaylar henüz kitabın ilk sayfalarında başlıyor ve bu sayede kendinizi bir anda ilgi çekici bir hikayenin ortasında buluyorsunuz. Sayfalar ilerledikçe olayların ne yönde gelişeceği merak duygunuzu kamçılarken bir taraftan da kitabı adeta yaşıyorsunuz.

Ana karakterimiz Ellen Roth, Orman Kliniği'nde çalışan bir psikiyatristtir. Erkek arkadaşı yurt dışına çıktığı için ona yönlendirilen ve Özellikle İlginç Vaka olarak adlandırılan bir vakayla karşı karşıya kalan Ellen'ı sıradışı olaylar ve korku dolu günler beklemektedir. Şiddet gören ve neredeyse konuşamayacak hale gelen isimsiz bir hastanın Kara Adam adını verdiği bir kişi tarafından takip edildiğini söylemesi ve bu hastanın esrarengiz biçimde ortadan kaybolmasıyla, Ellen'ı da içine alan gizemli olaylar başlayacaktır. Peki bu hasta ve onu bu hale getiren Kara Adam kimdir, Ellen bu olaylarda ne tür bir rol oynamaktadır?

Psikiyatrist, adından da anlayabileceğiniz üzere içinde psikolojik öğeleri de barındırıyor. Az da olsa psikolojik travmalar, stres bozuklukları gibi konularda gerek terim olarak gerekse bu rahatsızlıkların bireyde ne şekilde geliştiğiyle ilgili bilgi sahibi oluyorsunuz. Wulf Dorn okuru bu alanlarda bilgi sahibi yapmakla kalmıyor aynı zamanda ürpertiyor, şaşırtıyor, heyecanlandırıyor. Ayrıca yazar son derece özgün bir konuyu okuyucu ile buluşturmuş. Ben daha önce bu tür bir olayın ele alındığı bir kitap okumamıştım dolayısıyla bu durum da Psikiyatrist'in artılarından biri oldu benim için. İnsan zihninin derinliklerine bir yolculuğun yapıldığı ve bu yolculuğun korku ve gerilim unsurlarıyla harmanlandığı Psikiyatrist, gerilim severlerin kaçırmaması gereken bir kitap.
Wulf Dorn'un Karabasan'ından ve hiç sevmediğim, aceleye getirilmiş basit eseri Oyunbaz'ının ardından Psikiyatrist adlı kitabı bana bir başyapıt okuduğumu düşündürdü. Eserin polisiye ve gerilim okumayı seven okurlar açısından yeni bir şey anlatmadığını, ancak anlatımı ve özellikle de atmosfer oluşturma biçimi açısından oldukça etkileyici bulduğumu söylemem gerek. Wulf Dorn'un psikiyatrist olmasının yazarlığına etkisi, Karabasan adlı kitabında büyük bir travma yaşayan Simon adlı baş karakteri üzerinden görüldüğü gibi, karakterlerinin karmaşık ruh hallerini, travmalarını, sürçme ve takılmalarını güzel ifade edebilmesi ve bu karmaşıklıkları gerçekçi ve hatta ürkütücü atmosfer, olay ve mekân tasvirleriyle güçlü bir etki yaratacak tarzda yaratabilmesiydi. Karabasan'da özellikle kitabın sonlarına doğru sarkan ve gerçeklik duygusu zedelenmese bile etkileyiciliği hasar gören bu üslûp ve tarz, Psikiyatrist'te en tepede, en zirvede, kesinlikle kalburüstü bir şekilde kotarılıyor; yazar karakterin ya da karakterlerin iç dünyalarını, karmaşalarını, karabasanlarını etkileyici, kâbus gibi iç seslerle kitabın sonuna dek şiddeti artan bir etkileyicilikle yaratmayı başarıyor. Polisiye ve gerilim tarzı kitaplarda en büyük sorunlardan birisi, herşeyin başının sonunun bir anlamda aynı olması. Suç konusunda yeni bir şey söyleyebilen eserler varsa da buna az denk geldiğimden Katzenbach'ın Psikoanalist'ini bir başyapıt olarak görmeye devam ediyorum. Dorn'un Psikiyatrist'i ise bu tür gizemli gerilim kitaplarında çokça denk gelinebilecek bir yapıya sahip olsa ve kitabın sırrı veya sırları ortaya çıktığında çok da yeni bir şey okumadığımızı bize düşündürtse bile, eserin bu sırrı ve daha önemlisi karakterin içindeki cehennemi böylesine etkileyici bir şekilde yaratabilmesine kendi adıma ilk kez denk geliyorum. Cehennem bir başkasıdır diyen kimdi, bir düşünürdü herhalde, ama Wulf Dorn, bu cehennemi insanın travmatik geçmişine, köklerine, insan ruhunun karmaşık ve çok katmanlı yapısına yansıtarak son derece güzel bir eser çıkarıyor ortaya. Bu yüzden okumayan herkese mutlaka öneriyorum Psikiyatrist'i.

Benzer kitaplar

 • Kafes
  8.2/10 (984 Oy)789 beğeni1.973 okunma134 alıntı16.216 gösterim
 • Çırak
  8.7/10 (597 Oy)524 beğeni2.019 okunma91 alıntı8.704 gösterim
 • Yörünge
  8.7/10 (199 Oy)165 beğeni423 okunma56 alıntı5.022 gösterim
 • Kızıl Nehirler
  8.7/10 (966 Oy)819 beğeni3.051 okunma96 alıntı14.697 gösterim
 • Yeniay
  7.7/10 (735 Oy)532 beğeni4.519 okunma45 alıntı8.570 gösterim
 • Tutulma
  7.8/10 (695 Oy)499 beğeni4.203 okunma18 alıntı7.259 gösterim
 • Şafak Vakti
  8.1/10 (750 Oy)540 beğeni4.428 okunma31 alıntı11.298 gösterim
 • Şeytanı Uyandırma
  8.4/10 (521 Oy)473 beğeni1.718 okunma106 alıntı11.334 gösterim
 • Hayvan Mezarlığı
  8.4/10 (482 Oy)396 beğeni1.572 okunma229 alıntı9.046 gösterim
 • 22/11/63
  8.9/10 (149 Oy)125 beğeni289 okunma178 alıntı4.144 gösterim
Kara Adam. Kara Adam. Kim korkar Kara Adam’dan.

Nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Harika bir psikolojik gerilim kitabı okuduğumdan mı başlasam, yoksa üzerimde bıraktığı etkiyle uyurken görülen rüyanın kontrolünü bilinçli bir şekilde ele aldığınız lüsid rüyalar gördüğümden mi başlasam gerçekten bilmiyorum. Wulf Dorn mesleğini yazarlıkla birleştirerek sizi gerim gerim germeyi, karanlıkta Kara Adamları düşündürmeyi, ele aldığı psikolojik vakalarla bizi heyecanlandırmayı başarıyor. Ve bu yüzden okuduğum son Wulf Dorn kitabı olmayacak Psikiyatrist. Psikolojik gerilim filmlerin sizde bıraktığı etkiyi bilirsiniz. Ama ya psikolojik gerilim kitaplarının? Okurken bizzat yaşadığınız olaylar sizde daha farklı gerilimler yaratacak bu kitabı okurken.

Ellen Roth Orman Kliniği’nde çalışan bir psikiyatristtir. Ellen’in erkek arkadaşı Chris iznini kullanmadan önce ona ÖİV(özellikle ilginç vaka) dosyasıyla İsimsiz bir hasta bırakır. İsimsiz Hasta şiddet mağduru, eli yüzü morluk ve pislik içinde bir kadındır. Ellen kadınla konuşmaya çalışmış ama kadın sürekli Kara Adam dediği kişinin onu takip ettiğini sayıklamıştır. Kara Adam. Kara Adam. Kim korkar Kara Adam’dan. Ellen’ın hayatını kökünden değiştirecek bu kadın bir gün klinikten kaybolur. İsimsiz Hasta klinikten nasıl kayboldu? Ellen’ın hayatı nasıl değişecek? İsimsiz Hasta’nın peşindeki Kara Adam kim? Ve gerçekler kimin canını yakacak? Soluksuz okunan bir psikolojik gerilim kitabı.

Kara Adam. Kara Adam. Kim korkar Kara Adam’dan.

Bilinçaltı ya da daha genel bir tanımla ifade etmek gerekirse zihin dediğimiz oluşun gücünü Psikiyatrist’te çok iyi bir şekilde görmekteyiz. Geçmişte yaşanmış travmalar zihnin kendini koruma içgüdüsü tarafından bastırılarak zihnin yine kendi karanlıklarına gömülür. Bu ilerde kişilikte bölünmelere ya da değişik psikolojik sorunlara neden olur. Psikiyatrist’te bunun gibi bir vaka ile karşı karşıya kalacaksınız. Yazarın olayları anlaşılır biçimde ortaya koyması genelde zor anlaşılan bu gibi psikolojik vakaların daha açık bir biçimde görülmesine yardımcı oluyor. Bu yönden rahatlıkla okunan bir kitap olduğunu garanti ediyorum.

Psikolojiye ilgili biri olarak psikolojik öğelerin romanlarda ya da diğer kitaplarda ele alınması hoşuma gidiyor. Psikozlar, nevrotik hastalıklar ve diğer bir sürü şey... Psikoloji çok geniş bir alan. Bu alana Psikiyatrist ile kısa bir göz atmak için arkanıza yaslanmayın, ensenizde Kara Adam’ın soğuk nefesini hissedin. Ve bu kitapta kimseye inanmayın. Kendinize bile güvenmeyin. Gerçeği aramayın çünkü gerçek sizi yanınızda bulacak…
Psikiyatrist yazarın ilk kitabı olmasından mütevelli aralarda konudan hafif sapmak gibi girişimleri olmuş olsa bile fevkaladenin fevkinde ki konusuyla tüylerinizi diken diken edebilecek bir öykü sermiş önünüze türü sevenler için biçilmiş resmen :))
Kitabın kurgusuna hayran kalmamak elde değil!!
Her sayfasında ayrı bir gerilim her sayfada sizi yanıltan bir başka olay.
Kitapta psikiyatrist kadın ve onun şiddet mağduru hastasıyla tanıştığı günden beri başına gelenler anlatılmakta. Zamanla her şeyin karmaşık bir labirent haline dönüşmesi sonucu kendinizi adeta kitabın içinde hissediyorsunuz. Ben okurken belli tahminlerde bulundum ama her defasında ters köşe oldum:)
Yazarın zekası hayran kalınası:)
Her sayfada sizi şaşırtıyor.
Bu kitabı okurken pek çok psikolojik terim ve hastalık öğrendim. Kitabı tavsiye ediyorum. Kitap film gibi, her saniyesi gözünüzün önünde..
Kimseye inanma.
Kendine bile güvenme.
Ellen mı, yoksa Lara mı?
İkisini de dene, tarafını seç...
Hayatımda okuduğum en değişik kitaplardan birinin kapağını şuan kapatmış bulunuyorum. Gerek konusu, gerek işleyiş biçimi, gerek vardığı yer olsun gerçekten "efsane" diye tabir edebilirim.
Şu anda tahmin edemeyeceğiniz kadar şaşkınım aslında. Kitabı okuduğunuzda insan beyninin aslında ne kadar güçlü bir yapı olduğunu, insan psikolojisinin, beyni ne raddelere getirebileceğini çok şaşırtıcı bir biçimde göreceksiniz.

Kitapta psikoloğumuz Ellen Roth'un kliniğe gelen bir hastasıyla hayatı değişmeye başladı, lakin olay gerçekten böyle miydi? Olaylar Ellen'ı ve meslektaşı Mark'ı çok farklı yerlere getirdi ve çok farklı yerlerde bıraktı. Tıpkı bir gelgitin kıyıda kumları biriktirdiği gibi biriktirdi iki ayrı kişiyi, ve onları hayatın çok farklı yerlerinde, başladıkları durumdan çok bir farklı biçimde bıraktı oldukları yerlere.

Okuduğum ilk Wulf Dorn kitabıydı Psikiyatrist, ama asla sonuncusu değil. Çok akıcı, çok kolay okunan, gerilimin, heyecanın ve merak duygusunun hiç düşmediği bir kitaptı.
Öğrendiğim terimler, öğrendiğim psikolojik rahatsızlıklar, lucid rüyalar, beynin insan zihnine oynadığı oyunlar, beni şok etti, onun için yazacak pek fazla bir şey de bulamıyorum aslına bakarsanız. Ama şunu söyleyebilirim: Bu kitabı okumadan ölmemenizi dilerim.
Keyifli okumalar...
Kitabı satın almadan önce yorumları okumuştum ve beklentimi karşılayacak bir kitap olacağını tahmin etmiştim. Tahminim doğru çıktı... Yazarın okuduğum ilk kitabıydı, gerek anlatım tarzı olarak gerek kurgu olarak çok başarılı buldum. Polisiye ve psikoloji kitaplarına ilgi duyanlara tavsiye ederim. Okurken korkudan kaçacak yer aramayacaksınız belki ancak bazı bölümleri yaşıyormuş gibi hissedeceksiniz... Tahminleriniz sık sık değişecek okurken, ters köşe olabilirsiniz... İyi okumalar...
Bir sene önce satın alıp, okuması için arkadaşıma vermiştim. Tabi ki okurken en büyüleyici yerini söylemişti. Böyle olunca da ben okumak istemedim. Sevmiyorum kitaptaki olayların bana aktarılmasını. Hep kitaplığımda bana göz kırpıyordu en sonunda okumaya karar verdim. Bittiğine üzüldüğüm kitapların başında geliyor. Okumanızı tavsiye ederim.
Kimseye inanma
Kendine bile güvenme
Gerçeği arama

Klasik olacak belki de ama nereden başlayacağımı, nasıl toparlayacağımı bilemiyorum. Kitap internetten almayı düşündüğüm kitaplara bakarken karşıma çıktı. O sırada yorumları okuyarak ve beğenebileceğimi düşünerek aldım. Gerçekten de beni hiç yanıltmadı. Kitap bir çırpıda okunup bitiyor. Anlatımı o kadar akıcı ve kurgu o kadar iyi kurgulanmış ki siz fark etmeden sayfalar birbiri ardına çevriliyor. Bir bakmışsınız bu kadar okudum mu ya diyorsunuz ve yine bir bakıyorsunuz kitap bitmiş. Ben hayat koşturması içinde biraz geç bitirdim bu beni üzdü ama son 160 sayfa bir günde bitti.

Konudan çok bahsetmek ve farkında olmadan spoi vermek istemiyorum. Kendim bir kitap olsun dizi ya da film olsun hakkında araştırma yaparken uyarılmadan yazılan içeriklerden hiç hoşnut olmuyorum. Aynı zamanda bunu yapmadan yazabileceklerim de her yerde okuyabileceğiniz birbirini tekrar eden sözcük yığını haline geliyor. Sadece şunu söylemek istiyorum evet kitap için bir psikolojik gerilim romanı ve her sayfası içine çekiyor. İçindeki psikolojik bilgiler size bir genel kültür sağlayabilecek şekilde ya da bir psikoloji öğrencisiyseniz kitap size küçük mesleki bilgiler sağlayabilir :) Bazı sayfaları sabah, bazı sayfaları otobüste, bazı sayfaları gece karanlıkta küçük bir ışık altında okudum ve o karanlıkta okuduğum bazı yerlerde o kadar ürktüm ki etrafımı kontrol etme isteği duydum. Sizi içinde yaşatan, olayları 3 boyutlu hale getiren bir anlatımı var. Kimi zaman kendimi karakterin yerine koydum kimi zaman yanlarında oturan bir kişi gibi hissettim. Olaylar devamlı önümde canlandı. Son sayfaya kadar sizi şaşırtmayı başarıyor. Bazı küçük yerlerde güldürdü, son sayfalara doğru beni ağlattı ve çoğunlukla da şaşırttı diyelim.

Bu kitabı herkese tavsiye ediyorum. Küçük bir acaba varsa içinizde olmasın. Mutlaka alıp okuyun. Zaten sonrasında sizde hak vereceksiniz. Wulf Dorn gerçekten güzel bir yapıt ortaya koymuş.

Son olarak kitaptan küçük bir alıntı ile son vermek istiyorum. Kitap hakkında düşündüğüm ve şu ana kadar okuduğum kitaplar arasında bu kitap için diyebileceğim bir yorum olsun bu.
"Aynı şeyi tekrar tekrar söyleyebilirim: Bu, hayatımda duyduğum en çılgın hikaye."
Okuduğum ilk Wulf Dorn romanı. Fakat daha ilk romanda tarzını çok sevdim. Diğer iki kitabını da almayı düşünüyorum. Kitaba gelecek olursak; ağır psikolojik sorunları olan hastaların olduğu klinikte çalışan Dr. Ellen Roth'un, son günlerde yeni hastası geldiğinden beri yaşadığı akıl almaz olaylar anlatılıyor. Fakat yaşanan olaylarda bir çelişki var. Bu çelişkiden sıyrılması için gerçeği bulmak zorunda. Yer yer şaşıracaksınız, tempo hiç düşmüyor, oldukça sürükleyici bir kitap bence. Psikolojik-gerilim seviyorsanız Wulf Dorn romanlarıyla bir an önce tanışın derim.
Psikoloji ya da ruh bilimiyle ilgilenen herkesin okumaktan zevke alacağı (belki de soluksuz),biraz gerilecegi, geceleri uyurken odanın ışığını açık bırakacağı ve kişinin akıl sağlığının olmadığında bedeninin olup olmamasını onemseyecegi türden gizem dolu bir sandık. ..
Wulf Dorn'ün Fobi adlı eserini okuma niyetim olmasına rağmen, elim Psikiyatrist'e gitti ve pişman olmadım açıkçası. Görmüş olduğum olumlu yorumlar, her zaman için Wulf adlı yazara sıcak bakmam için bir etken oldu. Gerçekten de hakkını vermiş. Son okuduğum psikolojik roman olan Profesör adlı eserde umduğumu bulamamıştım. Ama Psikiyatrist ile umutlarım tekrar yerine geldi. Yoğun bir psikolojik havanın yanında yine yoğun bir korku havası eseri epey güzelleştirmiş. Eseri okurken bir yandan psikolojimiz alt üst olurken bir yandan da korkuyu yaşamamız gerilmemize neden oluyor. Aslında kocaman bir yaratık karşımıza çıkmıyor ama dediğim gibi yazarımız psikolojik durum ve korkuyu bir arada yürütmeyi iyi başarıyor. Gerilim sonlara doğru artsa da yine de beğendim bu romanı.

Kurgu ise yine çok güzeldi. Sonlarına doğru az da olsa tahmin etmelerle keyfimiz kaçmıyor asla. Yazarın mesleğinin vermiş olduğu tecrübe ile, okuyucu adeta bir hastası gibi görüyor ve buna göre taktikler uyguluyor. Ve biz de yazarı bir doktor gibi görüyoruz. Gündüz yaşadığımız halüsinasyonları, gece gece vücudumuzu saran karabasanları bir bir anlatıyoruz doktorumuza. Bir yandan elektroşoklarla çarpılırken bir yandan orman yeşilliği ve kuş sesleriyle rahatlıyoruz. Ana karakterimiz olan Dr. Ellen'in iç dünyasında yaşadığı durumlar, hastası ve hastasının bahsettiği Kara Adam profili gerçekten iyi düşünülmüş. Yine yazarımız, genç bir kadının yaşadığı travmaları bir erkek gözünden görebileceğimiz en iyi empati ile anlatmayı başarıyor. Bir kadın çaresiz kaldığında, ruhsal bir sıkıntıya düştüğünde yaşamış olduğu olumsuzluklar bir kurgu havasında ama günlük yaşantının gerçeklerinde okuyucuya aktarılması herkes için kolay bir durum değildir. Bunu Dorn gayet iyi başarmış. Aslında yazarımız psikolojik sorunlar yaşayan insanların iç dünyalarında neler yaşadıklarını okuyucuya anlatmaya çalışıyor ve bizleri eğitiyor. Son olarak güzel bir eserdi ve beğendim. İnşallah diğer eserleri de bunun gibidir. Saygılar...
Ne sebepten olursa olsun, biri kendinden zayıf olana kötü davrandığı takdirde, bu bana göre işlenen tüm suçlardan daha kötüdür.
Wulf Dorn
Sayfa 72 - Pegasus Yayınları
Sorunun karşısında dur, ona karşı çık, arkasına gizlenme.
Wulf Dorn
Sayfa 394 - Pegasus Yayınları
"İnsan bazen kendine yalan söylemekte o kadar uzun süre başarılı olur ki sonunda kendi uydurduklarına inanmaya başlar."
" Tıpkı küçük tetikleyicilerin büyük tepkiler oluşturacağına inandığım gibi. "
İnsanın kişiliği ne kadar kırılgan bir şey, tıpkı cam gibi kırılgan. Bir hastalık ya da bazen sadece bir anı, insanı benzersiz yapan şeyi parçalamaya ve geride boş bir beden kılıfı bırakmaya yetiyordu.
Wulf Dorn
Sayfa 386 - Pegasus Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Psikiyatrist
Yazar:
Baskı tarihi:
Ocak 2012
Sayfa sayısı:
416
ISBN:
9786055360443
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Trigger
Çeviri:
Firuzan Gürbüz
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Kimseye inanma
Kendine bile güvenme
Gerçeği arama
Gerçek seni bulacak

"O geldiğinde, beni koruyacağına söz ver!"
Şiddet mağduru bir kadın hasta, psikiyatrist Ellen Roth'un kâbusu haline gelir: Kara Adam tarafından izlendiğini iddia eden hasta, gizemli biçimde, iz bırakmadan ortadan kaybolur. Şimdi kendi hayatını da hastasınınkini de tehlikeye atan korkunç bir oyunun ortasındaki Dr Ellen Roth için hiç kimseye güvenemediği umutsuz bir savaş başlamıştır. Şeytani bir yapbozun parçalarını bir araya getirmeye çalışmaktan başka çaresi kalmayan genç psikiyatrist, korku, şiddet ve paranoyadan oluşan bu labirentte çıkış yolunu bulabilecek midir?

"İnsan zihninde öyle yerler vardır ki kimse buralara ulaşamaz. Psikiyatrist bizi zihnimizin karanlık tarafına götürüyor."
-Donato Carrisi-

"Gerilim romanlarının yeni yıldızı!"
-Weltbild-

"Sanki David Lynch, Stephen King'in bir romanını filme almış gibi. Harika!"
-Thomas Thiemeyer-

"Mükemmel bir gerilim romanı: Dorn, okuru ruhun derinliklerine sürüklemeyi çok iyi biliyor."
-Sebastian Fitzek-

"Psikiyatrist, bu yıl okuduğum en iyi kitaplardan. Çok iyi bir yazar yetişiyor."
-Wolfgang Weninger-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 898 okur

 • mehpare iftar
 • Mehmet Akif YİĞİT
 • Şükrü talay
 • Fidan Adıyaman
 • Ehu Ehe
 • aslı çevik
 • Utferdstrang2
 • salome
 • Neriman Esen
 • Galip Kara

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.3
14-17 Yaş
%22.5
18-24 Yaş
%21.9
25-34 Yaş
%17.1
35-44 Yaş
%21.6
45-54 Yaş
%10.2
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0.3

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%81.2
Erkek
%18.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%37.2 (163)
9
%26.3 (115)
8
%21 (92)
7
%7.8 (34)
6
%4.6 (20)
5
%1.4 (6)
4
%0.7 (3)
3
%0.5 (2)
2
%0.2 (1)
1
%0.5 (2)

Kitabın sıralamaları