Adı:
Oyunbaz
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789952310351
Kitabın türü:
Dil:
Azerice
Ülke:
Azerbaijan
Baskılar:
Oyunbaz
Oyunbaz
Psixiatr Yan Forstnerə tanımadığı adamdan gül buketi gəlir. Əvvəlcə buketin onun kitabını oxuyan bir heyranı tərəfindən göndərildiyini düşünür. Bir müddətdən sonra isə Yan yaşadığı qəsəbədə baş verən qorxunc cinayətlərlə evinə göndərilmiş imzasız məktublar və hədiyyələr arasında nəsə bir əlaqə qurmağa çalışır. Yana dəlicəsinə aşiq olduğunu etiraf edən tanımadığı qadın ona tez-tez zəng vurmağa başlayanda isə təqib edildiyini başa düşür. Və işin ən pis tərəfi odur ki, bu qadına mane olmağın heç bir yolu yoxdur...
382 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Kitaplığımda bir yılı aşkın süredir var olup bir türlü klasik okumaktan fırsat bulup da okuyamadığım dehşet güzel bu romanı Sevgili Necip G. hocamızın #28167510(farklı türleri keşfet etkinliği) sayesinde okudum, öncelikle vesile olduğu için kendisine teşekkür ederim.

Yazarın okuduğum ilk kitabı oldu. Ve kitap bittikten sonra en arka sayfa da serinin 2. Kitabı bu olduğunu öğrendim büyük bir hayal kırıklığı ve üzüntü yaşadım açıkçası... Önce Şizofren okuyup ondan sonra oyunbaza geçmek lazımmış...

Yaklaşık 250. Sayfadan itibaren dehşet sürükleyici! Sayfalar nasıl hızlı geçiyor anlamıyorsunuz...Adam kaçtıkça ben de onun yanında nefes nefese kalmış koşuyormuş gibi hissettim, soluksuz okumak bu olsa gerek :) Ters köşelerle dolu bir kitap...En büyük kötülüğü, en büyük darbeyi en yakınımızdakilerden bizi iyi tanıyan insanlardan yemişizdir şüphesiz, kitapta bunu daha iyi kavrıyorsunuz..(Katil kim?)
Bu tarz kitap okumayı çok özlemişim...
Kitabın arka kapağında “evde yalnızken okumak için çok cesur olmanız gerekir “ yazısına katılmıyorum aksine komik buldum bu yazıyı korkuyla alakası olmayan psikolojik gerilim tarzında polisiye bir kitap..
Kalın sağlıcakla..
384 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
Psikiyatr Jan Forstner aldığı güllerin onun hakkında kitap yazan kız arkadaşı Carla Weller'den dolayı bir hayranı tarafından gönderilmiş olduğunu düşünüp hiç üstünde durma gereği duymamıştı...
Başarılı bir psikiyatr olan Jan hem hastaları hemde hastane çalışanları tarafından sayılan ve sevilen iyi bir doktordu. Yoğun çalışmaları arasında Papaz Felix Thanner ile ortaklaşa çalıştıkları bir projeyi hayata geçirme aşamasına getirmişlerdi. Bu yoğun tempo arasında isimsiz telefonlar ve mektuplar almaya başladığında bunların bir hastasının ona olan tutkusu olarak düşünse de Fahlenberg'de işlenen cinayetler ile ilişkili olduğunu çok geçmeden anlamıştı. Telefonlarda kendisinden yardım isteyen bu kadın onu nasıl oluyordu da bu kadar iyi tanıyordu?
Papaz Thanner yaşadığı bir olaydan dolayı vicdanı ile kilise arasında sıkışıp kalmakla beraber ne yapacağını şaşırmış durumdaydı.
Öldürülen gazeteci Volker Nowak ile gizemli kadının nasıl bir bağlantısı vardı?
Doktor Jan sürekli izlenildiği hissi ile artık iyice paranoyaklaşmaya başlamıştı.Aldığı bütün eğitim ve bilgileri bu hasta ruhlu kadın için yeterli olacak mıydı?
Her geçen gün etrafında ki insanların biraz daha tehlikeye yaklaştırdığı düşüncesi ile olabileceklere engel olup, bu konuda ki şüpheler ile baş etmeye çalışıp,katili ikna etme konusunda başarılı olabilecek miydi?
Psikiyatr'da olsa bir katilin zihnine girmek Jan için mümkün müydü?
Paranoya,şüphe bölünmüş kişilik hakkında sayısız tezi olan Jan bu katil karşısında ne yapacaktı?
Artık Jan için güvenli olan hiç bir yer yoktu.


Wulf Dorn psikoloji gerilim alanında kesinlikle en iyilerden biri olarak ilk sıraları hak ediyor. Akıcı dili, sade anlatımı, olayları birbirine bağlaması... Akıl dışı.
Özellikle bu kitabı okurken gerilimi tüm hücrelerinizde hissedeceksiniz. Son sayfasına kadar heyecanınız eksilmeyecek. Sonu tahminlerinizin dışında olacak harika bir eser. Psikoloji gerilim sevenlere kesinlikle tavsiye ederim...
 • Şizofren
  8.4/10 (298 Oy)309 beğeni747 okunma92 alıntı6.632 gösterim
 • Psikiyatrist
  8.7/10 (601 Oy)567 beğeni1.319 okunma136 alıntı17.252 gösterim
 • Fobi
  8.2/10 (221 Oy)184 beğeni513 okunma76 alıntı6.790 gösterim
 • Kurt Gölü
  8.4/10 (368 Oy)352 beğeni980 okunma174 alıntı4.146 gösterim
 • Psikoanalist
  8.1/10 (314 Oy)260 beğeni856 okunma364 alıntı6.276 gösterim
 • Sona Kalan
  8.6/10 (230 Oy)219 beğeni710 okunma37 alıntı3.888 gösterim
 • Diriliş
  8.9/10 (249 Oy)225 beğeni651 okunma68 alıntı5.843 gösterim
 • Buz Gibi Soğuk
  8.9/10 (236 Oy)232 beğeni752 okunma34 alıntı4.457 gösterim
 • Siyah Buz
  8.3/10 (311 Oy)276 beğeni826 okunma61 alıntı8.271 gösterim
 • Siliniş
  8.8/10 (394 Oy)369 beğeni1.353 okunma119 alıntı6.962 gösterim
384 syf.
·Beğendi·8/10
Wulf DORN ve kitapları, takip ettiğim, sevdiğim, kurgularına hayran olduğum bir yazar. Bu kitap içinde gene sürprizler hazırlamış bize. Severek okudum. Karakterler güzel işlenmiş, bu tarz sevenler için, okumanızı tavsiye ederim. Pişman olmazsınız :) Sevgiyle kalın...
384 syf.
·Puan vermedi
MÜ-KEM-MEL. Tek kelimeyle MÜKEMMEL.
İki günde bitirdiğim ki dış etkenler olmasa (dış etkenlerden kastım anne, baba, karanlık gibi ) bir günde bitirebileceğim mükemmel bir roman...
Psikiyatr Jan Forstner bir gün kimden geldiği belli olmayan güller, mektuplar ve Jan'ın o kişinin ruhsal durumunu anlamasını sağlayan elle çizilmiş resimler alır. Jan bu resimlerden o kişinin akıl sağlığı bozuk, psikozlu, sarışın bir kadın olduğunu, kadının Jan'ı saplantı haline getirdiğini, onu sanrılarında kahramanı olarak gördüğünü öğrenir. Bu kadın akıl sağlığı bozuk biri de olsa sandığımızdan çok akıllı, hem de çok. Jan, Fahlenberg bölgesinde işlenen cinayetler arasında ilişki kurarak bu cinayetlerin kendisini saplantı haline getiren kadın olduğunu anlar ve bu tanımadığı kadının kim olduğunu bulmaya çalışır. Bundan sonra başlayıp dur durak bilmeyen heyecan, korku ve gerilim dolu, sonu asla tahmin edilemeyen-bunu yazarken bile gözümün önünden kitaptaki cümleler geçiyor ve hala inanamıyorum- sayfaları titreyerek çevireceğiniz bir roman. Psikolojik gerilimden hoşlanıyorsanız Oyunbaz’ı okumamazlık yapmayın. Pişman olmazsınız.
384 syf.
Olaylar Dr. Jan Forstner'e gelen isimsiz güllerle başlıyor. Daha sonra bunu kapısına bırakılan mektuplar takip ediyor.

-
Yazarın okuduğum üçüncü kitabı. Öncelikle henüz okumayanlar için Şizofreni okumalarını belirtmek istiyorum. Korku gerilim türünde okuduğum tek yazar olduğu için mi Wulf Dorn benim gözümde bu kadar büyük yer edindi diye düşünüyorum ama yorumlara baktığımda ve kitaplarının bu denli etkili olduğunu düşününce öyle olmadığına karar verdim.
Kitap gerçekten çok fazla düşündürüyor konuyu takip ederken sürekli tahminde bulunarak okudum ama konu o kadar akıl almaz bir hal alıyordu ki ve her seferinde yanıldığımı söylemeliyim. Sürekli ters köşe yapan bir konusu vardı bence.
Kitabın 200. sayfaya kadar biraz durağın geçtiğini fakat sonrasında olayların hızla gelişmesi ve ortaya çıkmasıyla inanılmaz sürükleyici bir hal alıyor.
Burada da tahminlerimde yanıldığımı belirtmek isterim.
Ve sonunda gerçekten çok şaşırdım hiç beklemediğim bir son oldu diyebilirim.
Tek kelimeyle muhteşemdi.
Türünü çok iyi bir şekilde ortaya koymuş bir yazar.
Kitapta durmak bilmeyen bir aksiyon ve gerilim sizi her seferinde sarsacak.
Tahmin etmenizi tavsiye etmiyorum, kendinizi bırakın ve okuyun.
İyi okumalar ..
384 syf.
·10 günde·Beğendi·9/10
"Hep seni düşünüyorum, yakında sen de beni aklından çıkaramayacaksın..."

Kitabın arka sayfasında yazılı olan bu cümle kitabı tanımlamaya yetiyor. Bu kitap nasıl çıkacak benim aklımdan?! Wulf Dorn'un KARABASAN adlı kitabını okuyup çok sevememiştim ve diğer kitaplarına şans vermeyi düşünmüyordum. Tavsiyeler üzerine bu kitabı elime aldım ve buna değdi.

Kitap aslında sakin başlıyor ve açıkçası benim gibi çok aşırı derecede korkan bir insan olmayan için sadece heyecanlı bir kitap seviyesinde kalıyor. Ama olaylar bir yerden sonra çözülmeye başlandığında aslında çözülmediğini görüp, daha bir bağlandım kitaba.

Kitabın sonlarına doğru olayların sebrbini anlayınca daha çok sevdim kitabı. Psikolojik sorunları ele alan kitapları daha çok seviyorum. Çünkü psikolojiye direk etki ettiği için gerilme oranı da artıyor okuyan için.

Kitabın ana karakterinin de psikiyatr olması, onu sevmem için büyük bir neden. İşin içinden çıkamayıp, şok olduğum yerleri polis Stark ve bana açıkladı sevgili Jan Forstner.

Kesinlikle tavsiye edilir.
384 syf.
HALA ŞOKTAYIM.
Bugüne kadar bir sürü cinayet ve gerilim okudum hepsinin de olayını çözmem uzun zaman almadı. Fakat Wulf Dorn her seferinde beni şaşırtıyor ve en iyi Kitabı Psikaytrist diye düşünürken bunu okudum. Gizem çözüldükten sonra bile şaşırmaya devam ettim. Sanırım gerilim türünün en büyük yazarı sensin Dorn...
384 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Anlatmaya bile nereden başlıyacağımı bilemediğim,kararsız kaldığım etki bıraktı(Ben yenide elimden geldiğince anlatıyım)..

~Olay kurgusu çok güzel.
~Birbirleriyle en ince ayrıntısına kadar bağlantılı olaylardan oluşuyor.
~Sade,akıcı anlatım..
~Kitabı okurken öğreneceğim bissürü Psikolojik terim buldum..
~Kötü karakterin kimliğini ne kadar tahmin ederseniz edin kitabın sonunda tahminlerinizin hiç birinin doğru olmadığı,çok şaşıranacağınız inalnılmaz şaşırtmalarla dolu kurgu.
~Kitap bana yukarıda ki maddelerden daha önemli olanı..Kitapları dış kapağına bakarak okumamam gerektiğini kanıtladı.
384 syf.
·Puan vermedi
Wulf Dorn'u keşfetmem bu kitapla başlamıştı. Okurken ciddi anlamda heyecan duyduğum gerilimi yüksek bir kitaptı. Kitapları arasında en başarılı bulduğumun Oyunbaz olduğunu söyleyebilirim
384 syf.
·10 günde·10/10
Şimdiye kadar okuduğum olay örgüsü en efsanevi olan kitap diyebilirim. Gerilim gibi türlerden nefret eden beni tüm kitaplarına bağımlı yapan bu adamın bu kitabı her bir sayfasında 'daha ne olabilir ki?' Söyleminizi çürütüp sonuna geleyim artık ama kitap bitmesin türünden bir etki bırakıyor. Şiddetle tavsiye ediyorum. İyi okumalar :)
384 syf.
·10/10
Wulf Dorn'la tanışmama vesile olan romanı ve ne yalan söyleyeyim bir gün de okuduğum bir roman. Konusu çok güzel ve gerçekten sürükleyici, kitapta psikolojik bir rahatsızlıktan doğan olaylar silsilesi var. Ben bu psikolojik rahatsızlığı bu kitapta öğrendim ve gerçekten de çok şaşırdım.
Yazar bu kitabı yazmaya şöyle başlıyor; bir gün imza için gittiği bir şehirde kaldığı otelin oda kapısının önüne gece vakti bir demet gül bırakılıyor ve üzerinde de hiçbir not yok. Yazar buradan yola çıkarak Oyunbaz kitabını yazmış ve çok da güzel yazmış. Uzun süre etkisinden çıkamamıştım.
Bence herkes okumalı.
384 syf.
·24 günde·Beğendi·8/10
Başta kitaba başlarken klasik bir roman diye düşünmüştüm. Ama sayfalar ilerledikçe ne kadar yanıldığımı daha iyi anladım. Şu an en beğendiğim psikolojik gerilim kitaplarından biri oldu. Katili tahmin etmeye çalışsam da başarılı olamadım ve oldukça şaşırdım. Kurgusu da oldukça başarılıydı. Fakat bazı yerlerdeki duygu geçişlerinde sorun vardı. Psikolojik gerilim sevenler mutlaka okumalı +1
“Düşünebiliyor musunuz? Biri, ölmek üzere olan bir insanın imdat çığlıklarını duyuyor ve televizyonunu rahatça izleyebilmek için kapıyı kapatıyor.Tanrım, bu dünya ne hale geldi böyle?”
Ancak kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığında uğrunda savaşmaya başlıyorsun.
Wulf Dorn
Sayfa 201 - Pegasus
“Tanrı’nın bu işini pek sevimli bulmuyorum.Her birimize bir zaman hesabı açıyor ama hesaba ne yatırdığını asla söylemiyor.”
"Siz hiçbir zaman karanlığa bakmadınız, yani gerçek anlamda bakmadınız. Orada bütün siyahların iç içe geçtikleri sanılır ama insan oraya ne kadar uzun bakarsa içinde o kadar çok şey görür."
Wulf Dorn
Sayfa 102
Çocukluğumuzda duyduğumuz bazı şeyler bir daha silinmemek üzere hafızamıza kazınır.
Wulf Dorn
Sayfa 359
"Siz kendinize teşekkür edin. Ben size yalnızca çıkış yolunu gösterdim. Ama o yolda siz yürüdünüz."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Oyunbaz
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789952310351
Kitabın türü:
Dil:
Azerice
Ülke:
Azerbaijan
Baskılar:
Oyunbaz
Oyunbaz
Psixiatr Yan Forstnerə tanımadığı adamdan gül buketi gəlir. Əvvəlcə buketin onun kitabını oxuyan bir heyranı tərəfindən göndərildiyini düşünür. Bir müddətdən sonra isə Yan yaşadığı qəsəbədə baş verən qorxunc cinayətlərlə evinə göndərilmiş imzasız məktublar və hədiyyələr arasında nəsə bir əlaqə qurmağa çalışır. Yana dəlicəsinə aşiq olduğunu etiraf edən tanımadığı qadın ona tez-tez zəng vurmağa başlayanda isə təqib edildiyini başa düşür. Və işin ən pis tərəfi odur ki, bu qadına mane olmağın heç bir yolu yoxdur...

Kitabı okuyanlar 744 okur

 • Pərvin
 • Elagül
 • Derya Atamer

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0.3 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları