Giriş Yap

Yeşim Türköz

Yazar
8.5
995 Kişi
2.994
Okunma
111
Beğeni
5,3bin
Gösterim
Reklam
·
Reklamlar hakkında

Hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden 1985 yılında mezun olmuş ve aynı bölümden Klinik Psikoloji alanında bilim uzmanlığı derecesini almıştır. Doktora derecesini Ankara Üniversitesi Klinik Psikoloji ABD’da tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi, Bayındır Hastanesi ve Başkent Üniversitesi Psikiyatri ABD'da çalışmıştır. Psikolojik gelişim, psikoterapi ve eğitim çalışmalarını Günışığı Psikolojik Gelişim ve Psikoterapi Merkezi’nde sürdürmektedir. Sosyometri ve psikodrama alanında 4 yıl boyunca uygulamalı eğitimden geçmiş, bilişsel psikoterapi, gestalt psikoterapisi, aile terapisi ve grup terapisi alanlarında uygulamalı eğitim almıştır. İstanbul Psikodrama Enstitüsü'nde üst aşama psikodrama eğitimini sürdürmektedir. Ergen ve yetişkinlerde bireysel psikoterapi, çift terapisi, aile terapisi ve grup psikoterapisi alanlarında uygulamalarını yürütmektedir. Uzmanlık alanına giren konularda seminer, konferans ve çalışma grupları düzenlemekte, öğrencilere ve profesyonellere yönelik eğitimler vermektedir. “Büyü Dükkânı”, “İç Dünya Oyunları” ve "Büyü Dükkânı'nda İki Çınar" isimli üç kitabın da yazarıdır (Epsilon Yayınları)
Unvan:
Türk Psikoterapist ve Yazar
Reklam
·
Reklamlar hakkında

İncelemeler

Tümünü Gör
136 syf.
·
7 günde okudu
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Bedel ödeyerek almak istediğiniz şeyler gerçekten istediğiniz ve mutlu olacağınız şeyler mi? Yazar pdikodrama olarak yazdığının kitabın her öyküsünde kendinize bu soruyu sormanızı sağlıyor. Ben hayatımda gerçekten doğru olan şeyleri mi istiyorum? Ya bazı şeylerin farkında değilsem, onlara zaten sahipsem ve ödeyeceğim bedel olmasını istediğim şeyden çok daha ağır bir bedelse ve ben bunu bilmiyorsam? Yazarın okuduğum ilk kitabı. Hikayeler öyle akıcı, öyle bizden bir parça ki içinizde kendinizi bulmadan edemiyorsunuz.
LİLİ
, iyi ki tavsiye etmişsin kitabı :) Bu vesileyle iç yolculuğuma çıkma ve kendi içime bakma imkanım oldu :) Okuyacak herkesi de bir parça etkileyeceğini düşünüyorum. Keyifli okumalar :)
Büyü Dükkanı
8.5/10 · 2.417 okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.11