Abdulkadir Güneş

Abdulkadir Güneş

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
27
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Bana göre aşkın anlamı kişiden kişiye göre değişir. Hissettirdiği duygu, yaşattığı etki ve kişide oluşan değişimin farklılığı ile bu sonuca ulaştım. Kimine göre aşk bir duygu, kimine göre hayatın kendisi kimine göre ise sadece bir kelimedir.

Peki şaire göre aşk nedir ?

"Aşk hayattaki en iyi katildir
Gideni de vurur kalanı da
Yaşarken ölmeyi işte o an öğrenirsin."

"Dört mevsimi yaşamaktır aşk
Dünyanın senin etrafında dönmesidir
Hayalin gerçeğe dönüşmesi
Zamanın güzelliğine kapılıp gitmrktir
Fedakarlıktı aşk
Yanındayken özlem
Yokluğunda dakikaları saymaktır
Güneşin doğuşu, yazın gelişi
Yaşama sevincidir aşk"
Anım'sarsın kitabındaki şiirlerin bir kısmı Mensur Şiir olarak yazılmıştır. Mensur şiir, alışılmış şiirin dışında, ölçü ve uyak kullanılmadan, düz yazıya yakın bir tarzda yazılan şiirlerdir. Zaten “mensur” sözcüğünün kökü “nsr”; dilimizdeki daha yaygın kullanımı ile düz yazı anlamına gelen “nesir”’dir. Diğer adı ile mensure olan bu şiirde, şiir özellikleri korunmak için iç uyak gözetilmiş, imgelerden faydalanılmıştır ama şekil olarak düz yazı biçimdedir.
Şiirlerde aşk teması işlenmiştir. Şiirlerinin anlaşılır bir dili vardır. Şiirlerinde bulunan betimlemeler sayesinde şiir okumaya yeni başlayanların da okudukları şiirin içine girmesini o şiirin duygusunu hissetmesini sağlamış. Ben okurken şiirlerindeki o duyguyu hissettim. Şiirlerde benim için önemli olan kısım şiirlerin bana duygularını hissettirmesidir. İşte bu kitaptaki şiirler bana duygularını hissettirdi. Şiir okumaya yeni başlıyorsanız ve şiir okumayı seviyorsanız bu kitaba bir şans verebilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Abdulkadir Güneş
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.