Adem Duran

Adem Duran

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
299
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
192 syf.
·Beğendi·8/10
Meslek hayatı boyunca çeşitli eğitim kurumlarında öğretmen, müdür vekili, yatılı okul müdürü ve ilçe millî eğitim müdürlüğü görevlerinde bulunmuş olan yazarımız “Bir Tohum Ek İnsan Olsun” kitabının da yazarıdır. Aynı zamanda eğitim alanında, çeşitli eğitim dergilerinde yayımlanan birçok yazı, eleştiri ve makalelerinin yanı sıra ödülleri de bulunmaktadır.
Hepimiz şu ana kadar başarıya giden yolları anlatan kitaplar okumuşuzdur. Kişisel gelişim anlamında okuduğumuz bu kitapların çoğu batı kaynaklı ve özümüzden uzaktı. Oysa bize öz lazımdı. Allah’ın rızasını kazanmak için halisane niyetle ilim öğrenmeye başlarsan, Allah seni bu yolda yalnız bırakmayacak ve sebat ile sabır gösterirsen sana bilmediklerini de öğretecektir diyen “bizden biri olan” yazarımız İslami normlar içerisinde, manevi yönünün imarına yönelik bir reçete sunmuş bizlere eserinde.
İsteyen herkesin hayatta başarılı olabileceği, bunun için mutlaka iyi bir “niçini” olması gerektiğinden yola çıkarak;
• Öğrenmenin özüne ulaşarak başarılı olmanın yollarını,
• Tarihimizde var olduğu halde yıllardır kaybettiğimiz eğitim ve öğretimin unutulan değerlerini,
• Allah’ın rızası ile birlikte İlim yolculuğuna başlamadan önce İslami, ahlaki ve görgü kuralları çerçevesinde yanında ve kalbinde taşıması gereken değerleri,
• Başarısızlığın kendini bilen ve güçlü insanlar için başlangıç olduğu, bu yolda öğrenmenin bilimsel esaslarını ve ÜSTÜN BAŞARI’ya ulaşmanın anahtarlarını sunmuş kitabında.
Dili oldukça yalın olan kitap, bilinenlerin yanı sıra ilk kez duyulan bilgileri de içeriyor. Kişisel gelişim kitaplarına düşkün herkesin kısa sürede okuyup bitireceği, okurken eğleneceği ve öğrendiklerini tekrar hatırlayacağı güzel sözler ve hikayelerden oluşmuş, sıcak ve içten bir kitaba imza atmış. Keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Adem Duran
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.