Adli Moran

Adli Moran

YazarÇevirmen
8.6/10
21 Kişi
·
22
Okunma
·
0
Beğeni
·
108
Gösterim
Adı:
Adli Moran
Unvan:
Yazar, Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
176 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bu öyle bir kitaptı ki, okurken resmen yaşıyor gibiydim. Hiçbir şekilde mekân veya kıyafet tasviri olmamasına rağmen aklımda çok net bir şekilde resmedebildim. Tiyatro bağlamında gerçekten izlemeyi isteyeceğim sahne olurdu. 1591 yıllarında yazılmış olabileceği tahmin ediliyor, 400 yılldır süren gerek şiirsellik gerekse dili bakımından zengin bir anlatım olan ve ışığını hiç kaybetmeyen bir Rönesans oyunu ve klasiktir.

Konusu: Muhtemelen Romeo ve Juliyet’in aşkını duymayan yoktur. Birbirine düşman ailelerin ( Capuletler ve Montaugeler )13 yasındaki bir kızı ile 17 yasında bir erkeğin arasında gecen, 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan bir ilişkiyi anlatmaktadır.” Sonu zaten ölümle bitiyor ve yine kavuşamayan aşıklar olarak bu kadar çok seviliyor . Bu sefer ölüm iki ailenin barışmasına vesile oluyor Her zaman söylerim sonu acı sonla biten kitaplar hep akılda kalıyor.

Sonuç olarak, tiyotra’da sahnelendiği gibi kitaba aktarılmış, okurken çok keyif aldım, Miss gibi bir sanat , çok kaliteli altı çizelisi sözler var, hatta hiç çizmeyin hepsi çok güzel.

Bir an önce Shakespeare’nin kalemiyle tanışın, bu tanışma Romeo ve Juliet’le olmasa bile mutlaka tanışın. Sevgiler.
178 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Dikkat spoiler içerir.
Hubert Bonnisseur, Doğu Asya ülkelerinde yaşadığı sıkıntı sebebiyle Japonya'ya gelir ve CIA istasyon şefi Babcock'dan yardım ister. Onun da yardıma ihtiyacı vardır. Eva Davidson adında bir kadına şantaj yapılmaktadır ve bu iş casusluk işidir. Hubert yardımı kabul eder. Ancak Eva ile beraber bazı adamlar tarafından kaçırılırlar. İşin içinde bir adam vardır ancak henüz bulunamamıştır. Meraklı komşu Hanayama, güzel eskort kadın Tetsuko, Babcock'un yardımcısı Kennedy, Eva'nın patronu Morton ve pek çok isim Hubert'in karşısına çıkar. Bu arada casus askeri bir üsse girmiş ve bazı nükleer sırlar edinmiştir. Acaba Hubert bu casus ve katili bulabilecek midir? Eva ikili mi oynamaktadır? Keyifle okunan bir roman.
160 syf.
·21 günde·10/10
Asla pişman olmayacağınız bir kitap
-Cimri bir damla bile bırakmamış bana o zaman dudaklarından içerim bende. bir zamanlar bana hayat veren dudakların hayatıma son verir budefa ...
juliet...
400 syf.
·16 günde·Beğendi·8/10
Ivar Lissner zevkle ve merakla okunacak bir eser ortaya koymuş. Kalemi akıcı ve edebi bir eser ortaya koymaktan ziyade çoğu insan tarafından sıkıcı görülen tarih bilgilerini, akıcı bir dille vermeyi başarmış. Çoğu zaman bahsedilen mekanları öylesine aktarmış ki, sanki bizzat yörenin bir sakininden dinliyormuş hissi uyandırıyor insanda.
Ben kitabı bitirdiğimde bir eksiklik hissettim; sanki kitap iki cilt olarak düşünülmüş de, ikinci cildi yazılamamış gibi geldi bana.

Yazarın biyografisi

Adı:
Adli Moran
Unvan:
Yazar, Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 22 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.