Alain Stephen

Alain Stephen

Yazar
9.0/10
2 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
257
Gösterim
Bir parça felsefe, insanın aklını ateizme yöneltir; ama felsefede derinleşmek insanların akıllarına dini getirir.” Francis Bacon
"Ölüm kadar doğal, zorunlu ve evrensel bir şeyin,insanlığa kötülük olsun diye Tanrı tarafından tasarlanmış olması imkansızdır."
Dünyanın yaratıcısının elinden çıkan herşey iyidir,ama insanın eline düştüğü anda yozlaşır."Rousseau"
Dünyadaki asıl trajedi, doğruyla yanlış arasındaki çelişki değildir. İki doğru arasındaki çelişkidir.” Georg Wilhelm Friedrich Hegel (1770-1831)
Ölüm, ah o iyileştirici! Küçümseme, yalvarıyorum bana gelmen için. Sen, çaresiz dertlerin büyüsü, tek tabip. Istırabın elleri uzanamaz bir ölüye.” Eshilos (MÖ y. 525-456)
Tao Te Ching'e göre Lao-Tzu, kendi öğretisini şu şekilde özetler: “Öğretecek üç şeyim var: Yalınlık, sabır ve merhamet. Bu üçü, senin en büyük hazinendir."
224 syf.
·8/10
Yazar; mutluluk, din ve inanç, akıl ve deneyim, yaşam ve ölüm, insan ve toplum başlıkları altında kırka yakın düşünürün görüşlerini alıntılarla destekleyerek aktarmış. Düşünürler hakkında kısa tanıtıcı yazılardan oluşan bu kitap okuyucuyu hiç sıkmıyor ve kendini sonuna kadar okutturuyor. Yalnız kitabın başlığının ima ettigi gibi filozofların yanlış anlaşılan düşünceleri üzerine odaklanılmıyor. Bu başlığın bu yüzden içerikle pek uyumlu olduğunu düşünmüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alain Stephen
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.