Alim Yıldız

Alim Yıldız

Yazar
9.4/10
7 Kişi
·
24
Okunma
·
6
Beğeni
·
143
Gösterim
Adı:
Alim Yıldız
Unvan:
Türk Yazar
Ne acayip bir zamana uğradık
Kanaat bereket biri kalmadı
Ahir şer demişler sözleri sadık
Ataların sözü geri kalmadı
...
Alışta verişte kalmadı karar
Saatler saati gün günü arar
Millet bir birinin kanını sorar
Açıkgözüz derler körü kalmadı
...
96 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Alim Yıldız bu kitabında Divan ve Halk edebiyatında seçtiği şiirlerin şerhini yapmış, eski Türk kelimelerini anlamlarıyla birlikte vermiş, bunlardan önce sözlerine şiir hakkında ve dönem hakkında açıklamalar yapıp bilgi vermekle başlamıştır.

Yunus Emre, Nesimi, Nevres... gibi edebiyatımızda yer etmiş önemli isimlerin şiirlerini ele almış, güzel bir eser ortaya koymuştur.

Okumanızı tavsiye ederim. Bol okumalar.
162 syf.
·Beğendi·10/10
İstiyorum ki herkes Alim hocamızın şiirlerini kitaplarını tanısın, okusun. İçerisinde makaleler olan çok güzel bir kitap. Daha önce bu tarz bir kitap okumuşluğum yoktur. Ama kalemini çok beğendim. Bütün kitaplarının kütüphanemde olmasını çok isterdim. Bu kitabıda üniversite yıllarımda hediye olarak Alim hocamız bize ulaştırmıştı. Kendisiyle bizzat tanışmak nasip olmadı. Ancak birkaç konferansta uzaktan görebildim. Hocamızın bir kitabı hakkında inceleme yapmak şöyle dursun, kitabı övmek bile benim harcım değil ancak belki birileri yazdıklarımı okur da kitaplarını merak eder diyerek bu cümleleri yazdım. Rabbim kendisinden ebeden razı olsun. Razı olduğu işlerle meşgul eylesin.

Şiir sevenler Alim Yıldız hocamızın yeniden söylenen adlı şiir kitabını okurlarsa pişman olmazlar..iyi okumalar. Allah'a emanet olun..

Yazarın biyografisi

Adı:
Alim Yıldız
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 24 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.