1000Kitap Logosu
Amy Engel
Amy Engel
Amy Engel

Amy Engel

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.7
1.632 Kişi
4.400
Okunma
91
Beğeni
4.680
Gösterim
Unvan
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum
Lawrence, Kansas, Amerika Birleşik Devletleri
Yaşamı
Kansas, ABD doğumlu olan Amy Engel, genç-yetişkin türü The Book Of Ivy (Kurucunun Kızı) serisinin yazarıdır. Aynı zamanda da eski bir savunma avukatıdır. Amy Engel, Missouri'de ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Roanoke Kızları'nı 2017 yılında yetişkinler için yazmıştır.
Seray Büşra
Kurucunun Kızı'ı inceledi.
272 syf.
·
4 günde
·
9/10 puan
Hey! Ben geldiimm hem de yine seri okumalarımla geldim. Okuyanlar toplansın konuşacağız. Seriyi bir süredir okumak istiyordum aylardır kitaplığımda duruyor ama fırsat bulamıyordum. İlk boşluğumda hemen başladım. İnsanlık yok olmak üzere. Neslimiz tükeniyor ve çocuk sahibi olmak için küçük yaşta evleniyor herkes. İstediklerinde değil belirli eşleşmelerle. Tabii burada bir entrika dönmez mi, döner. Ay konusunu anlatmayacağım okuyun da görün Kurgusunu aşırı beğendim. İşlenme biçimine de diyecek tek olumsuz kelimem yok. Anlatmak istediği şeyi açık açık göstermiş yazar. Gizli mesajmış anlaman gereken önemli ayrıntıymış falan yok. Bishop favori karakterim olmasının kesinlikle hakkını verdi. Bir kere bile 'ne yapıyor bu ya' demedim. Kitabın başları ve sonları çok farklı konu olarak. Belirli bir amaç var ve kitap boyu onu gerçekleştirmeye çalışıyor kadın ana karakterimiz. Hiçbir zaman onun kötü niyetli olduğunu düşünmedim ama ailesi hiii onu öyle bir zorda bırakıyor ki, yetiştirme tarzı çok önemli gerçekten. Kitabın sonlarında bir ara ağlayasım geldi ama tuttum kendimi ikinci kitapta olayların düzelmesi umuduyla... önerimdir dostlarım, okuyun.
Kurucunun Kızı
7.9/10
· 2.415 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
İrem Zeynep
Kurucunun Kızı'ı inceledi.
272 syf.
·
7/10 puan
Kurucunun Kızı
Hikâye Bishop Lattimer ve Ivy Westfall'in planlı evlilikleriyle başlıyor. İlk sayfalarından bu kitabın sıkıcı bir aşk romanı olacağını düşünsem bile, aslında farklı bir kurguyla harmanlanmış bir yapısı var. Tam olarak ütopya denebilir mi, bilemiyorum, ama Westfall - Lattimer Aileleri tuhaf bir evrende yaşıyor. Evlilikler, ilişkiler, yaşanılan dünya farklı bir yer. Aileler arasındaki çatışma gayet güçlü bir şekilde yansıtılsa bile, esas sorun ve sorunun kaynağı yeteri kadar iyi yansıtılmamış. İlaveten Ivy Westfall karakteri okuyucuya empati yönüyle sunulmaya çalışılsa bile açıkçası çok empati yapamadığım bir karakter oldu. Şunu belirtmek istiyorum ki, garip ama akıcı bir kitaptı. Elime almamla bitirmem bir oldu.
Kurucunun Kızı
7.9/10
· 2.415 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Enis
Kurucunun Kızı'ı inceledi.
272 syf.
·
7 günde
·
7/10 puan
Ivy...
Merhaba Haziran ayının 2. kitabıydı. Çok büyük beklentiler içinde okumaya başlamadım. Fakat gayet akıcı ve güzel bir kurgusunun olduğunu söyleyebilirim. Yazar kurguyu gayet güzel oluşturmuş. Tam olarak distopik ve bilim kurgu ile ilgili bir kitap değil. Evet bir savaş yada faciadan sonra sağ kalmış bir grup insanın dünyasında geçiyor fakat içinde her şey var diyebilirim. Sonu açık olarak bitiyor çünkü ikinci kitabı mevcut. İkinci kitabı da okuyacağım fakat şu an araya bir yada iki kitap daha alıp sonra başlayacağım. Kitapta beni rahatsız eden cümle bozuklukları vardı. Bu yazardan mı kaynaklanıyor yoksa çevirmende mi açıkcası anlayamadım. Çünkü bazı cümleleri okurken anlamadım ve başına dönük bir iki kez daha okumak zorunda kaldım. Ama gene de benim için iyi denilebilecek bir kitaptı. Kafanızı boşaltmak ve başka bir dünyaya seyahat etmek isterseniz okumanızı tavsiye ederim. iyi okumalar...
Kurucunun Kızı
7.9/10
· 2.415 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Esma T
Kurucunun Kızı'ı inceledi.
272 syf.
·
6/10 puan
Üzerine çok düşünmeden okuyabileceğim hafif bir kitap okumak isterken karşıma Kurucunun Kızı çıktı. Hakkındaki yorumlarda hayli cezbedici olunca başladım. Açıkçası büyük beklentilerim yoktu iyi ki de yokmuş. Dili akıcıydı okurken sıkılmadım ama çok sürükleyici değildi de. Sürükleyici olmamasının sebeplerinin; -bu türün diğer kitaplarından çok farklı olmamasının hatta bir çoğundan basit kalmış olması, -kızla oğlan arasındaki ilişkiye fazla önem verip hikayenin geri kalanının gözardı edilmiş olması, -kız ve oğlan arasında yaşananların genel olarak basit ve klişe olması, olduğunu düşünüyorum. Distopik bir roman olmaktan hayli uzaktı, distopik ögeler çok geride kalıyordu ki bence yazar daha fazla ağırlık vermeliydi. Bu kitabı okurken aklıma Kiera Cass'ın Beni Seç serisi geldi o seride de distopik ögeler geri planda kalırken yazar kurduğu dünyanın sadece evlilik ve ilişkiler üzerine olan kısmıyla ilgilenmişti, burada da ortalama aynı durum yaşanıyor. Son sayfalarda yaşananların okur üzerinde iyi bir etki bırakması gerekirken ben etkilenmedim sanırım bu da yazarın sunumundan kaynaklanıyor. Yazarın dilini biraz basit buldum. Genç yetişkin türü artık beni pek sarmadığı için sanırım çok beğenemedim ancak zaman geçirmek için rahatlıkla okuyabileceğiniz kitaplardan. Kitaptaki aşkta güzeldi (ben çok sevemedim çünkü aşk romanlarıyla aram yok), kızın ikilemleri ve Bishop'la arasında geçenler zaman zaman klişe zaman zaman güzeldi. Daha fazla uzatmadan, bu türü seviyorsanız ve çok beklentiniz yoksa iyi zaman geçirmek için okuyabileceğiniz güzel bir kitap.
Kurucunun Kızı
7.9/10
· 2.415 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
34